+48 12 444 1846
×

Wyprawy Bałkany

Bałkany to właściwie nie góry ale cała cześć południowo-wschodnia Europy. Ponieważ jednak Bałkany w znacznej swej części pokryte są górami, tak więc znalazły i u nas swoje miejsce.

Jednym z najciekawszych łańcuchów górskich na Bałkanach są Góry Dynarskie. Ciągną się one od terenów położonych w Słowenii aż po Albanię gdzie kulminują w skalnych zerwach gór Przeklętych. W ramach naszych programów Exploruj.pl możesz odwiedzić wiele miejsc położonych w Górach Dynarskich, zarówno w Chorwacji jak i w Albanii, Kosowie i Macedonii.

Riła to pasmo górskie w południowo-zachodniej Bułgarii. Jest najwyżej wzniesionym masywem górskim na Półwyspie Bałkańskim. Jego najwyższy szczyt, Musała, ma wysokość 2925 m n.p.m.

Pirin to z kolei pasmo górskie w południowo-zachodniej Bułgarii. Jego najwyższym szczytem jest Wichren (2914 m n.p.m.). Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii, ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy.

Wyprawy w górach bałkańskich

Exloruj zaprasza na niezapomnianą przygodę w bałkańskich górach. Trekking Riła i Pirin jest programem dla średnio zaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących, ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną.

W programie, wśród wielu atrakcji, mamy też zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m). W czasie jego trwania będziemy wędrować od schroniska do schroniska, tak aby jak najmniej tracić z wysokości i jak najwięcej zobaczyć w czasie dość krótkiego programu.

Noclegi w górskich schroniskach w Bułgarii są atrakcją samą w sobie. Czyste, przepięknie położone, oferujące smaczną kuchnię, są miejscem spotkań prawdziwych trekkerów z całej Europy. Nocować będziemy w schludnych pokojach kilkuosobowych z pościelą, śpiwory są więc niepotrzebne. Schroniska oferują też pełne wyżywienie.

Zimą te góry zamieniają się w prawdziwy raj dla skiturowców – miłośników turystyki na nartach. Dużo śniegu, dość łagodna rzeźba zboczy i spore deniwelacje zachęcają do setek fantastycznie długich zjazdów dla średnio, ale też mniej zaawansowanych narciarzy.