fbpx

Bałkany

Bałkany to właściwie nie góry ale cała cześć południowo-wschodnia Europy. Ponieważ jednak Bałkany w znacznej swej części pokryte są górami, tak więc znalazły i u nas swoje miejsce.

Jednym z najciekawszych łańcuchów górskich na Bałkanach są Góry Dynarskie. Ciągną się one od terenów położonych w Słowenii aż po Albanię gdzie kulminują w skalnych zerwach gór Przeklętych. W ramach naszych programów Exploruj.pl możesz odwiedzić wiele miejsc położonych w Górach Dynarskich, zarówno w Chorwacji jak i w Albanii, Kosowie i Macedonii.

Riła to pasmo górskie w południowo-zachodniej Bułgarii. Jest najwyżej wzniesionym masywem górskim na Półwyspie Bałkańskim. Jego najwyższy szczyt, Musała, ma wysokość 2925 m n.p.m.

Pirin to z kolei pasmo górskie w południowo-zachodniej Bułgarii. Jego najwyższym szczytem jest Wichren (2914 m n.p.m.). Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii, ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy.

Wyprawy w górach bałkańskich

Exloruj zaprasza na niezapomnianą przygodę w bałkańskich górach. Trekking Riła i Pirin jest programem dla średnio zaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących, ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną.

W programie, wśród wielu atrakcji, mamy też zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m). W czasie jego trwania będziemy wędrować od schroniska do schroniska, tak aby jak najmniej tracić z wysokości i jak najwięcej zobaczyć w czasie dość krótkiego programu.

Noclegi w górskich schroniskach w Bułgarii są atrakcją samą w sobie. Czyste, przepięknie położone, oferujące smaczną kuchnię, są miejscem spotkań prawdziwych trekkerów z całej Europy. Nocować będziemy w schludnych pokojach kilkuosobowych z pościelą, śpiwory są więc niepotrzebne. Schroniska oferują też pełne wyżywienie.

Zimą te góry zamieniają się w prawdziwy raj dla skiturowców – miłośników turystyki na nartach. Dużo śniegu, dość łagodna rzeźba zboczy i spore deniwelacje zachęcają do setek fantastycznie długich zjazdów dla średnio, ale też mniej zaawansowanych narciarzy.

Ekspedycja Musała – zimowa wyprawa w góry Bułgarii

01 Kwi 2021 - 11 Kwi 2021
Trekking zimowy w najwyższe góry Bułgarii i całych Bałkanów w Góry Riła i Pirin. W planach zdobycie m.in. najwyższego szczytu Bałkanów - Musały. Noclegi w rodzinnych pensjonatach w pokojach z łazienkami. Transport z Polski i na miejscu prywatnym busem. Program dla turystów górskich z dobrą kondycją. Odwiedzana pasma górskie są dość wysokie i niezwykłe rozległe co zimą stanowi o prawdziwej przygodzie.
950 euro

Góry Dynarskie – trekking w Chorwacji

02 Paź 2021 - 09 Paź 2021
01 Paź 2022 - 08 Paź 2022
Góry Dynarskie ciągną się wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku. Na północy zaczynają się już na terenie Słowenii a kończą daleko na południu w Albanii. Celem tej wyprawy będzie północna część Gór Dynarskich położona na terenie Chorwacji. 
2390 PLN

Górska majówka w Chorwacji

01 maja 2021 - 08 maja 2021
22 maja 2021 - 29 maja 2021
Wspaniałe góry pełne dzikiej przyrody, rozległe widoki na ścielące się u stóp morskie zatoki. Wyniosłe skaliste szczyty, doskonała kuchnia i słowiańska gościnność. Oto jest nasza wyprawa do Chorwacji. 8 dni / 6 całodziennych trekkingów codziennie w innych górach.
2390 PLN

Skitury na Bałkanach – Bułgaria Pirin

14 Mar 2021 - 20 Mar 2021
Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Program przeznaczony na początkujących i średniozaawansowanych skiturowców.
599 euro + przelot do Sofii

Góry Przeklęte

15 Lip 2021 - 25 Lip 2021
12 Sie 2021 - 22 Sie 2021
16 Wrz 2021 - 26 Wrz 2021
Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Szlak “Peaks of the Balkans” to naszym zdaniem najwspanialszy trekking w Europie. Bije na głowę Tour du Mont Blanc! 7 dni wędrowania “od chatki do chatki”.
3600 PLN

Tydzień w Kosowie – bałkański trekking

01 maja 2021 - 08 maja 2021
05 Cze 2021 - 12 Cze 2021
25 Wrz 2021 - 02 Paź 2021
Oprócz niepowtarzalnej atmosfery, doskonałej kuchni, wina i muzyki w Kosowie znajdziemy naprawdę wspaniałe, warte odwiedzenia zabytki, zupełnie jeszcze nieskażone masową turystyką. Znajdują się tu najważniejsze dla serbskiego kościoła ortodoksyjnego monastyry, jak słynny Patriarchat w Peciu, serce serbskiego prawosławia oraz wspaniale, stare meczety.
2990 PLN

Sylwester w górach w Kosowie – trekking i zwiedzanie.

27 Gru 2020 - 03 Sty 2021
27 Gru 2021 - 03 Sty 2022
Bogaty i zróżnicowany program w jednym z najmniej znanych zakątków Europy, przyjaźni ludzie, piękne widoki i dzika przyroda, tereny nieodkryte przez turystów, pięć noclegów w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu w Pejë, przez miejscowych uważanym za najlepszy w kraju.
790 Euro

Riła i Pirin – u braci Słowian

09 Lip 2021 - 18 Lip 2021
Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy. Trekking Riła i Pirin jest programem dla średniozaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną. W programie wśród wielu innych mamy tez zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m).
630 euro + przelot do Sofii

Ski-tour Bułgaria, Riła i Pirin

21 Mar 2021 - 27 Mar 2021
Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Najwyższe pasma górskie Bułgarii – Riła i Pirin oferują zimą doskonałe warunki dla średniozaawansowanych skiturowców.
670 euro + przelot do Sofii