fbpx

Argentyna

Argentyna zalicza się do trzech największych państw Ameryki Łacińskiej. Ten ogromny kraj cechuje się różnorodnym krajobrazem, gdzie występują góry, równiny i niziny. Zachodnia część kraju to raj dla tych, którzy lubią trekking i wyprawy górskie. Im dalej na południe, tym krajobraz jest surowszy, skalisty i niedostępny.

Góry w Argentynie

Rozbudowany system górski Andów z najwyższym szczytem Aconcagua przyciąga spragnionych wysokogórskiej przygody. Aconcagua, a w języku keczua Kamienny Strażnik, to najwyższy szczyt nie tylko Andów, Ameryki Południowej, ale także całej Ameryki. Ma wysokość 6960,8 m n.p.m. i tworzy rozległy masyw o długości aż 60 km. Ciekawym jest fakt, że podejrzewa się, iż szczyt ten jako pierwsi zdobyli Inkowie. Na grani odkryto bowiem szkielet gwanako andyjskiego, co wywołało spekulację, że zwierzę mogło być złożone w ofierze przez Inków.

Pierwsze udokumentowane wejście należy jednak do Szwajcara Matthiasa Zurbriggena, który zdobył szczyt 14 stycznia 1897. W 1934 pierwsza polska wyprawa andyjska (Stefan Daszyński, Konstanty Narkiewicz-Jodko, Stefan Osiecki, Wiktor Ostrowski) wytyczyła nową drogę od strony wschodniej przez lodowiec, nazwany później Lodowcem Polaków. Polska alpinistka Wanda Rutkiewicz pokonała ścianę południowego szczytu Aconcagui w roku 1985.

Wyprawy z Exploruj

Mówiąc o wyprawach do Argentyny nie można pominąć jednego z najatrakcyjniejszych miejsc dla miłośników trekkingu, a mianowicie Patagonii z parkami narodowymi, w tym sławnym Los Glaciares, gdzie wznoszą się niedostępne Fitz Roy i Cerro Torre. Kolejną bardzo interesująca krajobrazowo destynacją jest wyspa Ziemia Ognista, której wschodnia część należy właśnie do tego kraju. Argentyńczycy nazywają to miejsce Końcem Świata (Fin del Mundo).

Wyprawy

Powierzchnia: 2 780 400km2

Liczba ludności: 44 293 293

Język urzędowy: Hiszpański

Stolica: Buenos Aires

Kontynent: Ameryka Południowa

The Best of Patagonia

20 Lut 2021 - 07 Mar 2021
06 Lis 2021 - 21 Lis 2021
Patagonia to wielka i niezwykle piękna kraina do której zawsze chce się wracać. Na program tego trekkingu wybraliśmy jak nam się wydaje trzy najbardziej spektakularne miejsca Patagonii: Rejon Fitz Roya i lodowca Perito Moreno w Argentynie oraz park narodowy Torres del Paine w Chile. Dla zainteresowanych możliwość dodatkowego wyjazdu do wodospadów Iguasu.
1890 USD + przeloty

Aconcagua – 6962 m.

14 Lut 2022 - 04 Mar 2022
Aconcagua (6962 m. npm.) to jeden ze szczytów w Koronie Ziemi. To najwyższy szczyt Ameryki Południowej i jednocześnie najwyższy szczyt poza Azją. Naszym celem będzie zdobycie szczytu drogą normalną. To najłatwiejsza i najbezpieczniejsza droga na szczyt, dająca też ogromną dawkę zapierających dech w piersiach widoków dzikiego andyjskiego krajobrazu.
3680 USD + przelot do Mendozy

3 x Patagonia

20 Lut 2021 - 12 Mar 2021
06 Lis 2021 - 26 Lis 2021
Trekking patagońskimi szlakami to wędrówka niemal dla każdego, bowiem prócz dobrej kondycji fizycznej (każdego dnia z plecakiem wędrować będziemy od 6 do 10 godzin) nie jest wymagane szczególne doświadczenie. Zatem jeśli lubisz górskie wędrówki, gdzie pejzaży niezwykłych jest obfitość to zapraszamy do Patagonii - niewiarygodnie zachwycająca natura jeszcze tam jest i czeka na Ciebie.
2190 USD + przeloty