fbpx

Gruzja

Wyprawy do Gruzji zawsze łączą się z niezwykłymi doznaniami. Kaj ten położony jest na pograniczu Europy i Azji, na Kaukazie Południowym (Zakaukaziu), na wybrzeżu Morza Czarnego.

Zapierające dech w piersi krajobrazy, urzekająco bujna przyroda z wieloma endemicznymi gatunkami, strzeliste szczyty, często pokryte lodem – to tylko kilka przesłanek za tym, by odwiedzić Gruzję. Mieszkańcy Gruzji są niezwykle przyjaźni, otwarci i gościnni, a kuchnia tego kraju uznawana jest za jedną z lepszych w Europie.

Trekking i wyprawy górskie w Gruzji

Najwyższym szczytem Kaukazu jest nieprzystępna Szchara o wysokości 5201 m, z kolei najbardziej popularnym miejscem trekkingowym w Gruzji są okolice miasta Kazbegi w północnej części kraju. To tutaj startują wyprawy na popularny Kazbek – 5047 m i Pik Puszkina 5033 m n.p.m.

Wyprawy

Powierzchnia: 69 700km2

Liczba ludności: 3 718 200

Język urzędowy: Gruziński

Stolica: Tbilisi

Kontynent: Europa

Czacza po Swańsku – Trekking Kaukaz

18 Lip 2021 - 29 Lip 2021
Swanetia to niezwykła kraina usytuowana na południowych stokach gruzińskiego Kaukazu Wielkiego. To miejsce które niemal natychmiast urzeka i oczarowuje wędrowca. Kraina wspaniałej, bujnej przyrody, soczyście zielonych dolin znad których wyłaniają się strzeliste lodowo - skalne szczyty, oraz kamiennych wież obronnych, znajdujących się niemal w każdej swańskiej wiosce. Gdyby twórcy „Hobbita” wiedzieli o tej niemal bajkowej krainie, nakręcili by go właśnie w Swanetii.
3800 PLN + przelot do Gruzji

Kazbek – lodowy Książe Kaukazu

31 Lip 2021 - 10 Sie 2021
Zapraszamy do zdobycia kaukaskiego olbrzyma, jednego z najpiękniejszych i najbardziej imponujących szczytów Gruzji, trzeciej pod względem wysokości góry na Kaukazie – Kazbeka (5033 m n.p.m.). Zapraszamy do odwiedzin Gruzji (gruz. Sakartvelo), krainy fantastycznych gór, pysznego jedzenia, słynnego wina, najdłuższych toastów na świecie i otwartych, ogromnie gościnnych ludzi.
3300 PLN + przelot do Gruzji

Kaukaz – Połoniny Tuszetii

04 Wrz 2021 - 12 Wrz 2021
Trekking w niezwykłe i mało znane zakątki Kaukazu, w gościnne rejony Tuszetii i Chewsuretii. Niewiele jest już takich miejsc, gdzie można tak intensywnie doświadczyć piękna naszej planety. Biel śnieżnych szczytów połączona z niesamowicie intensywną zielenią dolin, bogactwem kwiatów, roślin, górskich jezior i potoków. Nasza wyprawa to nie tylko monumentalne góry, to także wspaniałe zabytki Gruzji.
2900 PLN + przelot do Gruzji