Ladakh

Ladakh to kraina pomiędzy głównym pasmem Himalajów a górami Karakorum, położona w części górnego biegu rzeki Indus. Geograficznie jest to najbardziej na zachód wysunięty fragment Wyżyny Tybetańskiej, czyli historyczny Tybet Zachodni.

Jego nazwa oznacza krainę wysokich przełęczy – nie bez powodu, bo niemal wszystko leży tu na wysokości powyżej 3000 m n.p.m., a wysokość większości pokonywanych przez wędrowców przełęczy przekracza 5000 m.

Ladakh pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Dlatego zwany jest często Małym Tybetem.

Znaczną część Ladakhu zajmują Góry Zaskar (Zanskar). Południowo-zachodnią granicę tworzy główny grzbiet Wysokich Himalajów. Na południu Ladakhu, wody pochodzące z topniejących lodowców łączą się w rzekę Zaskar (Zanskar), która jest głównym dopływem Indusu w regionie.

To niezwykle malownicze miejsce, ponieważ wokół niej, w dolinie, tworzy się kraina niegdyś uznana za osobne królestwo zwane Zaskarem.

Ladakh – małe królestwo wielkich Himalajów

22 Cze 2019 - 07 Lip 2019
Ladakh, zwany często Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach. Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym rzeczywiście bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami, choć częścią Tybetu nigdy nie był, zachowując przez wieki status niezależnego królestwa.
1390 euro + przelot do Leh

Zanskar – trekking lodowym szlakiem

12 Sty 2019 - 29 Sty 2019
Lodowy szlak rzeki Zaskar - poważna, zimowa przygoda w Himalajach Ladakhu Położony w północno-zachodnich Indiach, na północ od głównej grani Wielkich Himalajów, Ladakh to raj dla wędrowców. Fantastyczne widoki, przestrzeń, buddyjskie klasztory, gościnni ludzie, dzika przyroda. Choć popularność tego regionu rośnie, to wciąż jest to miejsce, w którym na niektórych trekach nie spotkamy nikogo nawet w szczycie sezonu letniego!
1890 euro + przelot do Leh

Samsara – przez Himalaje Ladakhu

05 Wrz 2020 - 27 Wrz 2020
Ladakh pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Dlatego zwany jest często Małym Tybetem. Jest suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól. Ta krajobrazowa odmienność od większości obszarów Indyjskich Himalajów spowodowana jest izolacją od wilgotnych mas powietrza i letnich monsunowych deszczy – Ladakh położony jest na północ od głównej grani Wysokich Himalajów, które stanowią barierę klimatyczną.
1450 euro + przelot do Leh

Kandźi La trek – Ladakh

07 Wrz 2019 - 29 Wrz 2019
Podczas tej wyprawy przejedziemy przez główną grań Wielkich Himalajów i dotrzemy do Padam – stolicy Zaskaru. Początkowo wędrować będziemy klasycznym szlakiem z Padam do Lamajuru (Padum-Lamayuru). Pokonując pierwszą z około pięciotysięcznych przełęczy dotrzemy do malowniczo położonej wsi Lingszet (Lingshed) z ważnym klasztorem. Tu opuścimy popularny szlak by przez przełęcz Barmi przejść do pięknej, spokojnej i dzikiej doliny rzeki Oma. Pokonując kolejną przełęcz dotrzemy do bazy pod przełęczą Kandźi, którą pokonamy kolejnego dnia.
1450 euro + przelot do Indii

Stok Kangri (6150 m)

22 Cze 2019 - 10 Lip 2019
17 Sie 2019 - 04 Wrz 2019
20 Cze 2020 - 08 Lip 2020
15 Sie 2020 - 01 Wrz 2020
Stok Kangri (ok. 6150 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Himalajskiego pasma Stok, położonego na terenie Ladakhu. Jest stosunkowo łatwym sześciotysięcznikiem. Wędrówkę zaczyna się dość wysoko, na wysokości około 3200 m n.p.m., szczyt jest położony blisko stolicy Ladakhu – Leh, a więc jest łatwo dostępny i nie wymaga poświęcenia długiego czasu.
1590 euro + przelot do Leh

Markha – ukryta dolina Himalajów

06 Lip 2019 - 21 Lip 2019
Ladakh, popularnie zwany Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach. Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Ladakh jest wysokogórskim, suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól.
1199 EUR + przelot do Indii