+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Stok Kangri (6150 m)

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Stok Kangri (6150 m)

   Wyprawa na ciekawy sześciotysięcznik w sercu Małego Tybetu
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Czerwiec, Lipiec, Sierpień
   Góry
   Ladakh
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Indie
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2190 EUR
   + przelot do Leh
   Terminy:
   Rezerwacja
   Stok Kangri (ok. 6153 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Himalajskiego pasma Stok, położonego na terenie Ladakhu. Jest stosunkowo nietrudnym sześciotysięcznikiem. Wędrówkę zaczyna się dość wysoko, na wysokości około 3200 m n.p.m., a szczyt położony jest blisko stolicy Ladakhu – Leh, a więc jest łatwo dostępny i nie wymaga poświęcenia długiego czasu. Wysokość jest jednak znacząca, wymagająca dobrej aklimatyzacji. W końcowej części wspinaczki czekają nas strome pola śnieżne oraz średnio trudna grań, miejscami przetykana płatami twardego śniegu i eksponowana. Takie warunki wymagają obycia z eksponowanym terenie i sprawności w posługiwania się czekanem i rakami (na poziomie zaawansowanego turysty). Podczas tej wprawy poznamy środkową cześć Ladakhu, zlokalizowaną w okolicach doliny Indusu oraz stolicy regionu: Leh. W drodze na szczyt przejdziemy przez kilka wsi. Dni wędrówki (trekkingu), które poprzedzą atak szczytowy, zapewnią nam aklimatyzację, ale też pozwolą poznać nieco kultury i krajobrazów tego niezwykłego regionu.
   Rejon: Himalaje Ladakhu, Pasmo Stok
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: INS
   Typ zakwaterowania: Guesthouse, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa o umiarkowanych trudnościach, znaczne wysokości n.p.m.
   dowiedz się więcej

   Ladakh, popularnie zwany Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach. Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Ladakh jest wysokogórskim, suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól. Ta odmienność od większości obszarów Indyjskich Himalajów spowodowana jest izolacją od wilgotnych mas powietrza i letnich monsunowych deszczy – Ladakh położony jest na północ od głównej grani Wysokich Himalajów, które stanowią barierę klimatyczną. Ludność regionu to w większości potomkowie Tybetańczyków, którzy przywędrowali tu ponad tysiąc lat temu. Ich język należy do grupy języków tybetańskich, a religią większości jest buddyzm tybetański. Dziś Ladakh jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym poznać można kulturę tybetańską.

   Wędrówkę rozpoczniemy u ujścia rzeki Markhi do Zaskaru (Zanskaru). Markha płynie równolegle do Indusu, na południe od niego, a między tymi dwiema rzekami rozciąga się pasmo Stok. Atakując Stok Kangri od północy – drogą, którą wybierają niektóre grupy – bardzo szybko nabiera się wysokości. Zaczynając wędrówkę tak jak to zrobimy, czyli po stronie przeciwnej, w dolinie Markhi, na południe on pasma Stok, wysokości nabierać będziemy nieco wolniej, co pomoże nam prawidłowo zaaklimatyzować się. Przed najwyższym biwakiem i atakiem szczytowym pokonamy dwie przełęcze o wysokości niespełna 5000 m n.p.m., kilka razy zanocujemy na wysokości około 4000 m. n.p.m.

   Podczas trekkingu nasze duże plecaki będą niesione przez zwierzęta. Będziemy więc iść „na lekko” co pozwoli nam w pełni cieszyć się wędrówką, widokami i – zapewne – fotografowaniem. W zakładaniu obozu pomagać nam będą nasi przewodnicy, a posiłki szykować dla nas będzie nasz obozowy, lokalny kucharz – co pozwoli nam popróbować lokalnych potraw.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej przydatnych informacji o wyprawie
   często zadawane pytania