+48 12 444 1846
×

Wyprawy Chile

Chile to kraj niezwykle zróżnicowany krajobrazowo. Ci, którzy w tym państwie byli, przyznają, że różnorodność krajobrazu dosłownie ich oszołomiła. Kraj rozciąga się w czterech strefach klimatycznych, dzięki czemu oferuje niespotykane scenerie: od pustyni, przez rajskie plaże, bajecznie zielone lasy i potężne lodowce.

To najdłuższe państwo na świecie, jest zarazem najlepiej rozwiniętym państwem Ameryki Południowej. Usytuowane pomiędzy wybrzeżem Oceanu Spokojnego i pasmem Andów, długie na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym tylko 90 km. To jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi – na Pustyni Atacama są miejsca, gdzie deszcz nie padał od 400 lat.

Trekking i wyprawy górskie w Chile

Trekkingowcy wybierają się do Chile na wyprawy górskie podziwiając południkowe pasmo zwane Górami Domeyki, które wznosi się do 4260 m n.p.m.

Celem wypraw wysokogórskich jest najczęściej Ojos del Salado o wysokości 6880 m n.p.m. – drugi co do wysokości szczyt Ameryki Południowej i najwyższym na świecie drzemiący wulkan świata. Podróżników przyciąga również Ziemia Ognista, której zachodnia część należy właśnie do Chile.