Peru

Peru to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w Ameryce Południowej. Machu Picchu, Amazonka, Cuzco, Kanion Colca, tajemnicze linie Nazca, Tęczowa Góra czy Cordillera Blanca działają na turystów jak magnes.

Trekking i wyprawy górskie w Peru

Góra Siedmiu Kolorów to zdecydowanie jeden z najchętniej wybieranych przez turystów kierunków trekkingowych. Najwyższym szczytem Peru jest Huascarán w Andach Peruwiańskich. Południowy szczyt masywu to najwyższy szczyt całego Peru oraz najwyższy szczyt w pasie międzyzwrotnikowym na Ziemi, który mierzy aż 6 768 m.

Z Exploruj zapraszamy na trekking Śladami Inków, czyli szlakiem najpiękniejszych górskich rejonów Peru oraz na wyprawę, której celem jest zdobycie wielkich wulkanów, w tym Misti (5825 m) oraz Chachani (6070 m).

Wyprawy

Powierzchnia: 1 285 216km2

Liczba ludności: 33 036 196

Język urzędowy: Ajmara, Hiszpański, Keczua

Stolica: Lima

Kontynent: Ameryka Południowa

Szlak Inków – Trekking Salkantay

29 Cze 2019 - 16 Lip 2019
Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian., ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniając się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcuch a górskiego świata.
2420 USD + przeloty

Wielkie wulkany Peru

14 Wrz 2019 - 29 Wrz 2019
Zdobądź z nami swój pierwszy sześciotysięcznik! Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian, ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniające się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcucha górskiego świata.
2190 USD + koszt przelotów do Limy i Arequipy