+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Peru 6034 – Cordillera Blanca

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Peru 6034 – Cordillera Blanca

   Wyprawa górska na 5 i 6 tysięczne szczyty najpiękniejszego łańcucha górskiego w Peru, pod opieką profesjonalnych przewodników UIAGM.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Andy
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Peru
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3190 USD
   + przelot do Limy
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian., ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniając się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcucha górskiego świata. Wyprawa dla doświadczonych turystów wysokogórskich na trzy piękne i nieco wymagające szczyty Białej Kordyliery. W planach wejście na Urus - 5450m. Ishinca - 5550m. oraz Tocllaraju 6034 m, słynący ze wspaniałych panoram, który będzie też właśnie naszym celem głównym.
   Rejon: Cordiliera Blanca
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: PEC
   Typ zakwaterowania: hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska wymagająca
   dowiedz się więcej

   W czasie tego wyjazdu nie będziemy chodzić utartymi szlakami. Pokażemy Wam inne od ogólnie kojarzonych oblicze Peru. Nasza przygoda zacznie się w Limie od szybkiego zwiedzania miasta następnie wygodnym autobusem przeniesiemy się do świata strzelistych szczytów, długich popękanych lodowców, lazurowych jezior i rwących górskich rzek.

   Huaraz – niewielkich rozmiarów miasteczko jest bazą wypadową do Parku Narodowego Huascaran, który jest domem dla najwyższych szczytów Peru – obok najwyższego Huascarana (6768 m) zobaczyć tu można same górskie sławy z przepięknym Alpamayo, Artensoraju oraz wieloma innymi honornymi szczytami. Biała Kordyliera zachwyca swoją surowością i malowniczością. W ramach programu działać będziemy w 2 różnych rejonach Gór Białych. W pierwszej części w ramach aklimatyzacji wespniemy się na Dwa szczyty Urus (5450m) i Ishinca (5550m) z których rozpościerają się przepiękne widoki na doliny i otaczające je szczyty z Tocllaraju na czele. Następnie po krótkim odpoczynku w bazie ruszamy na piękny Tocllaraju – mierzący 6034 m szczyt cieszący się sławą posiadania jednej z najpiękniejszych górskich panoram w Ameryce Południowej.

   Wyprawa jest przeznaczona dla zaawansowanych turystów górskich. Konieczne jest doświadczenie zarówno wysokościowe jak i obycie w górskim terenie śnieżno-lodowym. Wejścia na Urus, Ishnica oraz Tocllaraju będziemy robić drogami normalnymi, nie wspinaczkowymi, jednak szczyty te to poważne przedsięwzięcia górskie i do tego na znacznej wysokości. W czasie wspinaczek będą nam towarzyszyć certyfikowani przewodnicy UIAGM/IVBV.

   Wyjazd w czasie akcji górskiej zakłada spanie w namiotach. Pozostałe dni śpimy w hotelach.  W czasie wprawy korzystać będziemy z mułów oraz z porterów, związku z czym inaczej niż na innych wyprawach nie chodzimy tutaj z ciężkim plecakiem.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ