fbpx

Szkocja

Szkocja to nie tylko kochane przez turystów Edynburg i Glasgow. To również Góry Kaledońskie (o długości ok. 300 km) i Grampiany.

Góry Kaledońskie tworzą niezwykły krajobraz: porozcinane są głębokimi dolinami rzecznymi, które lądolód przeobraził w żłoby lodowcowe. Wypełnione wodą żłoby tworzą podłużne jeziora, a te często przechodzą w fiordy. Najwyższe wzniesienie gór to Carn Eige o wysokości 1182 m n.p.m.

Grampiany to z kolei najwyższe pasmo w Wielkiej Brytanii. Tutaj znajduje się wiele jezior, z których największe to Loch Lomond. Najwyższym szczytem jest z kolei Ben Nevis, który wznosi się na wysokość 1344 m n.p.m.

Trekking w Szkocji

Z Exploruj można udać się na trekking po najdzikszych zakątkach Szkocji. Jego celem jest zdobycie szczytu Ben Nevis. Na trasie naszej wędrówki pojawią się również góry Trotternish, Wyspa Skye oraz legendarny zamek Elian Donan.

Wyprawy

Powierzchnia: 78 782km2

Liczba ludności: 5 404 700

Język urzędowy: Angielski, Szkocki gaelicki

Stolica: Edynburg

Kontynent: Europa

Ben Nevis i Highland

22 maja 2021 - 31 maja 2021
21 maja 2022 - 30 maja 2022
Celem naszej wyprawy będą surowe szkockie góry. Prawdziwe góry! Bo wprawdzie wysokości nad poziomem morza nie są przerażające (Ben Nevis to 1344 m.), ale ponieważ góry Szkocji wyrastają niemal wprost z morza to i my będziemy zaczynać nasze wyprawy z poziomu morza więc deniwelacje, a co za tym idzie i wrażenia podobne będą do tych tatrzańskich. Stuprocentową prawdą natomiast jest, że są to „wichrowe” góry.
3790 PLN + przelot do Szkocji