+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Ben Nevis i Highland

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Ben Nevis i Highland

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Maj
   Góry
   Wyspy Brytyjskie
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Szkocja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   4190 PLN
   + przelot do Szkocji
   Terminy:
   Rezerwacja
   Celem naszej wyprawy będą surowe szkockie góry. Prawdziwe góry! Bo wprawdzie wysokości nad poziomem morza nie są przerażające (Ben Nevis to 1344 m.), ale ponieważ góry Szkocji wyrastają niemal wprost z morza to i my będziemy zaczynać nasze wyprawy z poziomu morza więc deniwelacje, a co za tym idzie i wrażenia podobne będą do tych tatrzańskich. Stuprocentową prawdą natomiast jest, że są to „wichrowe” góry.
   Rejon: Grampian Mountains, Highland, Wyspa Skye
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: SNS
   Typ zakwaterowania: Guesthouse
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   W czasie naszych eksploracji odwiedzimy jedne z najciekawszych i najbardziej dzikich zakątków Szkocji. Spróbujemy wspiąć się na Ben Nevis – najwyższy szczyt nie tylko Szkocji ale i całych Wysp Brytyjskich, spenetrujemy znane z plenerów filmowych doliny Glen Nevis.  Odwiedzimy odludną i tajemniczą grupę o nazwie Black Cuillin na Wyspie Skye oraz chyba najbardziej fantastyczne w formie góry Trotternish z bazaltowymi iglicami Old Man of Storr. Do tego pojedziemy trasą starej kolei przez góry, odwiedzimy legendarny zamek Elian Donan, siedzibę klanu MacRae, miejsce kręcenia filmów z Jamesem Bondem. Na deser odwiedzimy historyczne miasto na siedmiu wzgórzach, prawdziwą perłę północy – Edynburg. No i oczywiście skosztujemy prawdziwej szkockiej whisky z wyspy Skye w rybackiej tawernie w Portree, posłuchamy legendarnych dudziarzy w Highlandzie i współczesnej muzyki etno w klubach w Edynburgu lub Glasgow. Zapraszamy na wichrowe wzgórza Szkocji!

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek