+48 12 444 1846
×

Wyprawy Atlas

Atlas to łańcuch górski w Afryce, który rozciąga się na przestrzeni ponad 2000 km – od wybrzeży Oceanu Atlantyckiego po Zatokę Kabiską na Morzu Śródziemnym. Znajduje się na terytorium trzech państw: Maroka, Algierii oraz Tunezji.

Najwyższym szczytem Atlasu jest Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m.), który jest jednocześnie najwyższym szczytem Maroka i najwyższym szczytem całej Afryki Północnej. Położony jest 63 km na południe od Marrakeszu, w Parku Narodowym Tubkal.

Trekking i wyprawy w górach Atlas

To właśnie na ten wyniosły szczyt, górujący nad całym Atlasem, zapraszamy razem z Exploruj. Nie jest on jednak ani tak trudny, ani niedostępny, jak by się wydawało. W trekkingu mogą uczestniczyć osoby nawet z mniejszym doświadczeniem górskim i mieć szansę na zdobycie pierwszego wielkiego szczytu. Dobre zagospodarowanie tej części gór daje też szansę na całkiem znośne warunki bytowe (z prysznicem z ciepłą wodą w schronisku na 3200 osób włącznie!).

Trekking na Toubkal to nie tylko zdobywanie szczytu. To też możliwość przebywania w niesamowitym otoczeniu samego serca Gór Atlas, które tu do złudzenia przypominają Tybet. Zresztą to właśnie w tych okolicach Martin Scorsese nakręcił swój film o Dalaj Lamie – “Kundun”.