+48 12 444 1846
×

Wyprawy Rosja

Rosja jest największym krajem na świecie i zajmuje znaczną część Eurazji, rozciągając się od wybrzeży Morza Bałtyckiego aż po wybrzeża Oceanu Spokojnego.

Niejeden kraj może jej pozazdrościć dostępu do wielu mórz – Bałtyckiego, Azowskiego, Czarnego, Kaspijskiego, Japońskiego, Ochockiego, Beringa, Czukockiego, Wschodniosyberyjskiego, Łaptiewów, Karskiego, Barentsa i Białego.

Mimo że przy wielu okazjach kraj ten zaliczany jest do Europy, faktycznie w ogromnej swej większości, bo aż w 75% położony jest w Azji.

Rosję tworzy pięć krain, którymi są: Nizina Wschodnioeuropejska, Ural, Nizina Zachodniosyberyjska, Wyżyna Środkowosyberyjska oraz Góry wschodniosyberyjskie. Cechą charakterystyczną tego obszaru jest występowanie trzęsień ziemi oraz obecność czynnych wulkanów z najwyższym – Kluczewską Sopką (4750 m n.p.m.) na Kamczatce.

Wyprawy górskie w Rosji

W Rosji zapraszamy do zdobycia “króla Kaukazu”, czyli szczytu Elbrus (5642 m.n.p.m.) – majestatycznej góry, znacznie wyróżniającej się wśród całego łańcucha górskiego. Nasza wyprawa skierowana jest do średnio zaawansowanych turystów, posiadających przynajmniej zimowe doświadczenie w Tatrach.