fbpx

Rosja

Rosja jest największym krajem na świecie i zajmuje znaczną część Eurazji, rozciągając się od wybrzeży Morza Bałtyckiego aż po wybrzeża Oceanu Spokojnego.

Niejeden kraj może jej pozazdrościć dostępu do wielu mórz – Bałtyckiego, Azowskiego, Czarnego, Kaspijskiego, Japońskiego, Ochockiego, Beringa, Czukockiego, Wschodniosyberyjskiego, Łaptiewów, Karskiego, Barentsa i Białego.

Mimo że przy wielu okazjach kraj ten zaliczany jest do Europy, faktycznie w ogromnej swej większości, bo aż w 75% położony jest w Azji.

Rosję tworzy pięć krain, którymi są: Nizina Wschodnioeuropejska, Ural, Nizina Zachodniosyberyjska, Wyżyna Środkowosyberyjska oraz Góry wschodniosyberyjskie. Cechą charakterystyczną tego obszaru jest występowanie trzęsień ziemi oraz obecność czynnych wulkanów z najwyższym – Kluczewską Sopką (4750 m n.p.m.) na Kamczatce.

Wyprawy górskie w Rosji

W Rosji zapraszamy do zdobycia “króla Kaukazu”, czyli szczytu Elbrus (5642 m.n.p.m.) – majestatycznej góry, znacznie wyróżniającej się wśród całego łańcucha górskiego. Nasza wyprawa skierowana jest do średnio zaawansowanych turystów, posiadających przynajmniej zimowe doświadczenie w Tatrach.

Wyprawy

Powierzchnia: 17 075 400km2

Liczba ludności: 146 877 088

Język urzędowy: Rosyjski

Stolica: Moskwa

Kontynent: Europa

Elbrus – na styku Europy i Azji

22 Sie 2021 - 30 Sie 2021
Elbrus od wieków fascynował i przyciągał podróżnych. Jego wybitna sylwetka jest doskonale widoczna już z lotniska w Mineralnych Wodach. To prawdziwy król Kaukazu przewyższający znacznie wszystkie pozostałe szczyty tego rozległego łańcucha górskiego. Geografowie spierają się do dziś gdzie przebiega granica pomiędzy Europą i Azją. Dlatego przez wielu Elbrus (5642 m.npm.) uznawany jest za najwyższy szczyt Europy i tym samym należący do Korony Ziemi.
799 euro + przelot do Rosji