fbpx

Boliwia

Mimo, że Boliwia nie ma dostępu do morza, jest uważana za jedną najciekawszych podróżniczych destynacji. Boliwia to przede wszystkim urzekająca i dziewicza przyroda, która swym krajobrazem nie przypomina innych miejsc na Ziemi. Jest to najwyżej położone i najtrudniej dostępne państwo Ameryki Południowej i najbardziej indiańskie w ciągle żywej tradycji i wierzeniach.

Wyprawy wysokogórskie w Boliwii

Czasami nazywana Tybetem Ameryk – dzięki wyżynie Altiplano, położonej na wysokości od 3500 do 4000 m n.p.m. Miłośnicy wypraw wysokogórskich ruszają do Boliwii, by zdobyć szczyt Illimani (6438 m n.p.m.), pełniący rolę góry narodowej i będący częścią pasma Cordillera Real należącego do Andów.

Wyprawy

Powierzchnia: 1 098 580km2

Liczba ludności: 11 138 234

Język urzędowy: Ajmara, Hiszpański, Keczua

Stolica: La Paz

Kontynent: Ameryka Południowa

3 x Boliwia, trekking w Andach i Salar Uyuni

16 Wrz 2021 - 03 Paź 2021
Jedna z najciekawszych propozycji programowych w całej Południowej Ameryce. Trekking w trzech niezwykłych lokalizacjach: Salar de Uyuni, Park Narodowy Sajama na zboczach najwyższego szczytu Boliwii oraz trekking w Kordylierze Królewskiej w otoczeniu lodowców i wysokogórskich jezior. Wędrówka górska obfitująca w niezwykłe krajobrazy. Do tego szansa na zdobycie co najmniej trzech pięciotysięczników.
2399 USD + przelot do La Paz

Huayna Potosi, Illimani, na szczytach Kordyliery Real

14 Sie 2021 - 29 Sie 2021
Bardzo interesująca wyprawa na szczyty Kordyliera Real w Boliwii dla osób poszukujących górskiej adrenaliny i wspaniałych okoliczności górskiej przygody. Konieczne pewne doświadczenie górskie. Szansa zdobycia nawet dwóch ponad sześciotysięcznych szczytów.
2650 USD + przelot do La Paz