+48 12 444 1846
×

Wyprawy Albania

Albania to jedna z najbardziej tajemniczych turystycznych destynacji. Jeszcze niedawno wyprawy na Półwysep Bałkański nie były aż tak popularne wśród turystów, dziś coraz więcej podróżników odkrywa Albanię i się w niej zakochuje.

W Albanii prawie na każdym kroku spotkają nas zapierające dech w piersiach widoki. Na zachodzie ma ona dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie do Morza Jońskiego.

Wyróżnia się parkami archeologicznymi, niskimi cenami, pysznym jedzeniem i tym, że Albańczycy nie są skażeni jeszcze masową turystyką.

Kuchnia Albanii

Albańskie owoce; Tavë, czyli albańska „zapiekanka” z podrobów albo mięsa jagnięcego czy koziego; żabie udka – to tylko niektóre potrawy, których w Albanii koniecznie trzeba spróbować.

Wyprawy w Albanii

Ci, których interesuje trekking czy wyprawy górskie do Albanii przyciągani są przez Góry Dynarskie i ich najwyższe pasmo – Góry Przeklęte. Ich nazwa wiąże się z budzącym dreszczyk emocji widokiem niedostępnych, skalistych szczytów. Jest to rejon dziki i słabo zaludniony, dzięki czemu przyroda gór Albanii jest niemal nienaruszona.