fbpx

Albania

Albania to jedna z najbardziej tajemniczych turystycznych destynacji. Jeszcze niedawno wyprawy na Półwysep Bałkański nie były aż tak popularne wśród turystów, dziś coraz więcej podróżników odkrywa Albanię i się w niej zakochuje.

W Albanii prawie na każdym kroku spotkają nas zapierające dech w piersiach widoki. Na zachodzie ma ona dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie do Morza Jońskiego.

Wyróżnia się parkami archeologicznymi, niskimi cenami, pysznym jedzeniem i tym, że Albańczycy nie są skażeni jeszcze masową turystyką.

Kuchnia Albanii

Albańskie owoce; Tavë, czyli albańska „zapiekanka” z podrobów albo mięsa jagnięcego czy koziego; żabie udka – to tylko niektóre potrawy, których w Albanii koniecznie trzeba spróbować.

Wyprawy w Albanii

Ci, których interesuje trekking czy wyprawy górskie do Albanii przyciągani są przez Góry Dynarskie i ich najwyższe pasmo – Góry Przeklęte. Ich nazwa wiąże się z budzącym dreszczyk emocji widokiem niedostępnych, skalistych szczytów. Jest to rejon dziki i słabo zaludniony, dzięki czemu przyroda gór Albanii jest niemal nienaruszona.

Albania - flaga

Powierzchnia: 28 748km2

Liczba ludności: 3 038 594

Język urzędowy: Albański

Stolica: Tirana

Kontynent: Europa

Góry Przeklęte

15 Lip 2021 - 25 Lip 2021
12 Sie 2021 - 22 Sie 2021
16 Wrz 2021 - 26 Wrz 2021
Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Szlak “Peaks of the Balkans” to naszym zdaniem najwspanialszy trekking w Europie. Bije na głowę Tour du Mont Blanc! 7 dni wędrowania “od chatki do chatki”.
3600 PLN