12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Przeklęte

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Przeklęte

   Jeden z najpiękniejszych trekkingów w Europie
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Albania, Kosowo
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3600 PLN
   Terminy:
   15/07/2021 - 25/07/2021 (Brak miejsc)
   12/08/2021 - 22/08/2021 (Brak miejsc)
   16/09/2021 - 26/09/2021 (Brak miejsc)
   Rezerwacja
   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Szlak “Peaks of the Balkans” to naszym zdaniem najwspanialszy trekking w Europie. Bije na głowę Tour du Mont Blanc! 7 dni wędrowania “od chatki do chatki”.
   Rejon: Góry Przeklęte, Albania, Kosowo, Czarnogóra
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: KSP
   Typ zakwaterowania: Guesthouse
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Położone jest na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa i przez wiele lat było praktycznie niedostępne dla turystów. Ogromne, wapienne ściany i ostre jak brzytwa granie przywodzą na myśl Dolomity, ale bez asfaltowych dróg, drogich hoteli i tłumów na szlakach. Góry Przeklęte polskim turystom najbardziej przypominać będą Tatry Wysokie, ale… z epoki Sabały. Na ukwieconych polanach, pięknych połoninach z rozległymi widokami na trzy państwa i w polodowcowych kotłach spotkamy jedynie pasterzy, wprost wyjętych z dawnych czasów.

   Przez siedem dni wędrujemy  szlakiem Peaks of the Balkans — a więc najciekawszą trasą turystyczną w całym paśmie. Nasza trasa to pętlą łącząca najpiękniejsze miejsca Gór Przeklętych we wszystkich trzech krajach, prowadząca przez malownicze przełęcze i grzbiety górskie bez trudności technicznych. Nasza wycieczka ma również bogaty program kulturalny. Zwiedzamy serce serbskiego kościoła prawosławnego, czyli średniowieczny Patriarchat w Peciu.  Zwiedzamy zagubioną w czasie wieś Theth, najbardziej odosobnioną osadę ludzką w Europie.

   Wędrujemy z lekkimi plecakami (kilka razy podczas wędrówki będziemy mieli możliwość zostawić lub wziąć rzeczy z naszego busa), nocujemy w górskich schroniskach, rodzinnych pensjonatach i wysokogórskich wioskach. Cały wyjazd towarzyszy nam doskonała bałkańska kuchnia oraz muzyka.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Przeczytaj przed rezerwacją
   Zalecany ekwipunek