+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Przeklęte

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Przeklęte

   Jeden z najpiękniejszych "dzikich" trekkingów w Europie
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Albania, Czarnogóra, Kosowo
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   920 EUR
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Szlak “Peaks of the Balkans” to naszym zdaniem najwspanialszy trekking w Europie. Bije na głowę Tour du Mont Blanc! 7 dni wędrowania “od chatki do chatki”.
   Rejon: Góry Przeklęte, Albania, Kosowo, Czarnogóra
   Wielkość grupy: do 16 osób
   Kod programu: KSP
   Typ zakwaterowania: Pensjonaty, chatki górskie
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Położone jest na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa i przez wiele lat było praktycznie niedostępne dla turystów.
   Ogromne, wapienne ściany i ostre jak brzytwa granie przywodzą na myśl Dolomity, ale bez asfaltowych dróg, drogich hoteli i tłumów na szlakach. Góry Przeklęte polskim turystom najbardziej przypominać będą Tatry Wysokie, ale… z epoki Sabały. Na ukwieconych polanach, pięknych połoninach z rozległymi widokami na trzy państwa i w polodowcowych kotłach spotkamy jedynie pasterzy, wprost wyjętych z dawnych czasów.

   Przez siedem dni wędrujemy  szlakiem Peaks of the Balkans — a więc najciekawszą trasą turystyczną w całym paśmie lub w jego okolicach – tam gdzie jest coś ciekawszego niż POB (Szlak Trzech Szczytów, Dzierawica). Nasza trasa to pętlą łącząca najpiękniejsze miejsca Gór Przeklętych we wszystkich trzech krajach, prowadząca przez malownicze przełęcze i grzbiety górskie bez trudności technicznych.
   Wędrujemy na pół-lekko (kilka razy podczas wędrówki będziemy mieli możliwość zostawić lub wziąć rzeczy z naszego busa), nocujemy w górskich schroniskach, rodzinnych pensjonatach i dość prymitywnych chatkach  w wysokogórskich sezonowych osadach pasterskich. Cały wyjazd towarzyszy nam doskonała bałkańska kuchnia oraz muzyka.

   O wycieczce

   Przez siedem dni wędrujemy szlakiem Peaks of the Balkans. Schodzimy z niego tam, gdzie jest to bardziej interesujące niż trzymanie się ściśle szlaku. Mimo nazwy szlak nie wchodzi na żadne szczyty, my odbijamy na Szlak Trzech Szczytów w Czarnogórze, Szczyt Trzech Granic oraz Dzierawicę – najwyższy szczyt Kosowa.
   Nasza trasa to pętlą łącząca najpiękniejsze miejsca Gór Przeklętych we wszystkich trzech krajach, prowadząca przez malownicze przełęcze i grzbiety górskie bez trudności technicznych.

   Logistyka. Kilka razy podczas wędrówki będziemy mieli możliwość zostawić lub wziąć rzeczy z naszego busa. Dzień 3 – Szlak Trzech Szczytów – wycieczka na lekko. Dni 4 i 5 – przejście z Vusanje do Theth i z Theth do Valbony – pakujemy się na dwa dni i spotykamy z busem w Valbonie. W Valbonie pakujemy się na cztery dni (bez zapasów jedzenia, bo wszystko mamy na miejscu). Z busem spotykamy się po zakończeniu trekkingu w Babino Polje. Dzień 8 – wycieczka na Dzierawicę: zostawiamy wszystko w Doberdolu, na wycieczkę idziemy spakowani na jeden dzień.

   Stopień trudności

   Średni. Na naszej trasie nie ma trudności technicznych, przepaści ani ekspozycji. Przez siedem dni będziemy wędrować 6-9 godzin dziennie. Postaramy się wejść na najwyższy szczyt Kosowa — Dzierawicę (2656 m), piękną i nietrudną górę z rozległym widokiem, w części pasma przypominającej krajobrazem nasze Tatry Zachodnie. Szlak jest na ogół dobrze oznaczony, ale zdarzają się fragmenty dziksze – słabo widoczne lub wręcz bez ścieżki na przełaj.

   Dla kogo ten program?

   Trekking dla fanów gór, przygody i bałkańskiego klimatu. Nie polecamy go wygodnym turystom, miłośnikom hoteli i zachodniego ładu. Czasem chodzimy bez szlaku, czasem zabraknie wody, czasem trzeba się przespać w sali zbiorowej lub na kanapie. Jeśli lubisz przewidywalność, punktualność i porządek – nie jedź w Góry Przeklęte, wybierz się w Alpy. Jeśli chcesz przeżyć górską przygodę, być blisko natury i ludzi, jesteś spontaniczny, wyluzowany i uwielbiasz lokalne klimaty – Prokletije to góry dla Ciebie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Przeczytaj przed rezerwacją
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ