+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Przeklęte

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Przeklęte

   Jeden z najpiękniejszych trekkingów w Europie
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Albania, Czarnogóra, Kosowo
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3800 PLN
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Szlak “Peaks of the Balkans” to naszym zdaniem najwspanialszy trekking w Europie. Bije na głowę Tour du Mont Blanc! 7 dni wędrowania “od chatki do chatki”.
   Rejon: Góry Przeklęte, Albania, Kosowo, Czarnogóra
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: KSP
   Typ zakwaterowania: Guesthouse
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Położone jest na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa i przez wiele lat było praktycznie niedostępne dla turystów.
   Ogromne, wapienne ściany i ostre jak brzytwa granie przywodzą na myśl Dolomity, ale bez asfaltowych dróg, drogich hoteli i tłumów na szlakach. Góry Przeklęte polskim turystom najbardziej przypominać będą Tatry Wysokie, ale… z epoki Sabały. Na ukwieconych polanach, pięknych połoninach z rozległymi widokami na trzy państwa i w polodowcowych kotłach spotkamy jedynie pasterzy, wprost wyjętych z dawnych czasów.

   Przez siedem dni wędrujemy  szlakiem Peaks of the Balkans — a więc najciekawszą trasą turystyczną w całym paśmie lub w jego okolicach – tam gdzie jest coś ciekawszego niż POB (Szlak Trzech Szczytów, Dzierawica). Nasza trasa to pętlą łącząca najpiękniejsze miejsca Gór Przeklętych we wszystkich trzech krajach, prowadząca przez malownicze przełęcze i grzbiety górskie bez trudności technicznych.
   Wędrujemy na pół-lekko (kilka razy podczas wędrówki będziemy mieli możliwość zostawić lub wziąć rzeczy z naszego busa), nocujemy w górskich schroniskach, rodzinnych pensjonatach i wysokogórskich wioskach. Cały wyjazd towarzyszy nam doskonała bałkańska kuchnia oraz muzyka.
   Dzień 3 – wędrowanie na lekko. Dzień 4-5 – pakujemy się na dwa dni, z głównym bagażem spotykamy się w Valbonie. Dzień 6, 7, 8, 9 – pakujemy się na cztery dni (bez zapasów jedzenia, bo mamy na miejscu). Z busem spotykamy się po zakończeniu trekkingu w Babino Polje. Dzień 8 – wycieczka na Dzierawicę: zostawiamy wszystko w Doberdolu, na wycieczkę idziemy spakowani na jeden dzień.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Przeczytaj przed rezerwacją
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ