12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Przeklęte

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Przeklęte

   Jeden z najpiękniejszych trekkingów w Europie
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Albania, Kosowo
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3600 PLN
   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Szlak “Peaks of the Balkans” to naszym zdaniem najwspanialszy trekking w Europie. Bije na głowę Tour du Mont Blanc! 7 dni wędrowania “od chatki do chatki”.
   Rejon: Góry Przeklęte, Albania, Kosowo, Czarnogóra
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: KSP
   Typ zakwaterowania: Guesthouse
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Góry Przeklęte (po serbsku Prokletije, po albańsku Bjeshkët e Nemuna) to najpiękniejsze i najdziksze pasmo górskie Bałkanów. Jedno z ostatnich tak wspaniałych miejsc zupełnie jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Położone jest na pograniczu Albanii, Czarnogóry i Kosowa i przez wiele lat było praktycznie niedostępne dla turystów. Ogromne, wapienne ściany i ostre jak brzytwa granie przywodzą na myśl Dolomity, ale bez asfaltowych dróg, drogich hoteli i tłumów na szlakach. Góry Przeklęte polskim turystom najbardziej przypominać będą Tatry Wysokie, ale… z epoki Sabały. Na ukwieconych polanach, pięknych połoninach z rozległymi widokami na trzy państwa i w polodowcowych kotłach spotkamy jedynie pasterzy, wprost wyjętych z dawnych czasów.

   Przez siedem dni wędrujemy  szlakiem Peaks of the Balkans — a więc najciekawszą trasą turystyczną w całym paśmie. Nasza trasa to pętlą łącząca najpiękniejsze miejsca Gór Przeklętych we wszystkich trzech krajach, prowadząca przez malownicze przełęcze i grzbiety górskie bez trudności technicznych. Nasza wycieczka ma również bogaty program kulturalny. Zwiedzamy serce serbskiego kościoła prawosławnego, czyli średniowieczny Patriarchat w Peciu.  Zwiedzamy zagubioną w czasie wieś Theth, najbardziej odosobnioną osadę ludzką w Europie.

   Wędrujemy z lekkimi plecakami (kilka razy podczas wędrówki będziemy mieli możliwość zostawić lub wziąć rzeczy z naszego busa), nocujemy w górskich schroniskach, rodzinnych pensjonatach i wysokogórskich wioskach. Cały wyjazd towarzyszy nam doskonała bałkańska kuchnia oraz muzyka.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Przeczytaj przed rezerwacją
   Zalecany ekwipunek