+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Na szczytach Bułgarii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Na szczytach Bułgarii

   Wyprawa trekkingowa w Góry Riła i Pirin.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Bułgaria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   4290 PLN
   Cena zawiera dojazd
   Terminy:
   Rezerwacja
   Góry Bułgarii, wyraźnie wyższe i znacznie rozleglejsze od gór Polski, oferują turystom zielone połoniny, skaliste szczyty, szmaragdowe jeziora, czyli wszystko to co stanowi o atrakcyjności odwiedzanego miejsca. Jeśli do tego dodamy bałkańską stabilną pogodę i słowiańską gościnność Bułgarów, otrzymujemy program, którego nie można pominąć. Głównymi celami naszej wyprawy będą dwa najwyższe szczyty Bułgarii: Wichren (2914 m) oraz Musała (2926 m). Program realizujemy w kameralnej grupie, śpimy w rodzinnych małych pensjonatach. Dodatkowo dla wygody uczestników przejazd z Polski do Bułgarii zapewniamy prywatnym busem, podobnie jak przejazdy lokalne. Grupą opiekuje się dwóch przewodników górskich: Bułgarski i Polski.
   Rejon: Góry Pirin i Riła
   Wielkość grupy: 7 osób
   Kod programu: BGRP
   Typ zakwaterowania: Pensjonaty
   Poziom trudności: Trudności umiarkowane, niezbędna dobra kondycja
   dowiedz się więcej

   Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy. Góry nieco podobne do naszych Tatr ale istotnie wyższe i można by powiedzieć bardziej dzikie i rozległe. Nie spotkamy tu też takich tłumów turystów jak, zwłaszcza w Polskiej części Tatr. Spotkamy za to mało uczęszczane górskie ścieżki i przytulne czyste schroniska z doskonałą kuchnią gdzie na stołach goszczą lokalne górskie produkty i świetne bułgarskie wino.

   Góry są pełne dzikich zwierząt, przy odrobinie szczęścia spotkamy świstaki. Znacznie częściej natkniemy się na kozice. Z innych gatunków częściej niż w Tatrach można napotkać wilki i niedźwiedzie. Często na niebie można spotkać szybujące orły. Doskonale zachowane górskie lasy przez stulecia były schronieniem dla partyzantów walczących z Turecką okupacją a dziś są żywym pomnikiem przyrody gdzie możemy napotkać roślinność trzech pięter oraz gatunki których nie napotkamy dalej na północy. Szczególnie bogaty jest świat drzew iglastych z wieloma gatunkami sosen, świerków i jodeł. W tutejszych górach występuje aż 1/3 wszystkich gatunków reprezentowanych w całej Bułgarii!

   Riła i Pirin to nie tylko przyroda i krajobrazy ale też historia kraju i jego słowiańskiej i chrześcijańskiej tożsamości narodowej. To w tych górach kwitły przez 500 lat te wartości, które były prześladowane w dolinach prze Otomańskich władców. Z tradycją i historią spotkamy się w wielu miejscach gór ale chyba najwspanialszym zabytkiem jest Rylski Monastyr – obiekt należący do światowego dziedzictwa kulturowego. Będziemy mieli okazję i to miejsce odwiedzić.

   Program prowadzony będzie pod podwójną opieką: lokalnego licencjonowanego przewodnika górskiego oraz polskiego przewodnika górskiego – lidera. Cały program jest doskonale zorganizowany logistycznie. Każdy nocleg, transfer, odcinek trasy, jest precyzyjnie zaplanowany co powinno zminimalizować wszelkie niespodzianki i zagrożenia oraz zapewnić jak najefektywniejsze wykorzystanie czasu w czasie naszego programu.

   Program realizowany jest przy wsparciu Bułgarskiego profesjonalnego organizatora trekkingów – Adventure Trails.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek