+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
W Tybecie Europy – trekking Macedonia

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   W Tybecie Europy – trekking Macedonia

   Podróż do krainy wysokich gór, wina i niezwykłej kuchni
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Czerwiec, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Północna Macedonia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3990 PLN
   Cena z dojazdem
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Macedonia Północna - niewielki kraj byłej Jugosławii, położona jest niemal całkowicie w górach. Stanowi mozaikę wielu kultur, religii i tradycji. W czasie naszej wyprawy mamy pięć górskich wycieczek po bałkańskich szlakach w tym wejścia na wysokie szczyty. Popłyniemy łódką do wodnej jaskini w Kanionie Matka. Dotrzemy do zagubionego w górach monastyru Treskavec, tak pięknego, że nie chcieli zniszczyć go Turcy. Przejdziemy grzbietem ponad dwoma jeziorami na szczyt Magaro przy samej granicy z Albanią. Wejdziemy na dwa duże szczyty: Wielki Krčin (według legend skamieniałą kotwicę z Arki Noego) oraz Czarną Skałę wznoszącą się nad samozwańczą Republiką Vevčani. Poznamy najbardziej tajemniczą na całych Bałkanach grupę etniczną Mijaków i zobaczymy ich górskie wioski. Trudno uwierzyć, że to nie jest scenografia filmu.
   Rejon: Góry Bistra, Góry Galičica, Góry Baba, Jezioro Ochrydzkie.
   Wielkość grupy: 7 - 16 osób
   Kod programu: NMTW
   Typ zakwaterowania: Hotel w Belgradzie, pensjonaty i gościńce w Macedonii.
   Poziom trudności: Trekking nietrudny, trochę wymagający kondycyjnie.
   dowiedz się więcej

   Odwiedzimy stolicę Macedonii Skopje, które śmiało można uznać za najdziwniejsze miasto Europy. Dowiemy się gdzie w Ochrydzie walczyli gladiatorzy, gdzie jest najlepszy ajwar, najlepsza pasta czosnkowa „makało” i gdzie kupić prawdziwe ochrydzkie perły. Macedońska kuchnia zachwyci swoją naturalnością i różnorodnością smaków. Spróbujemy burku, narodowej potrawy Macedonii – „tawcze grawcze”, bałkańskiej musaki, turli tawy podawanej w ceramicznym naczyniu i endemicznej ryby prosto z Jeziora Ochrydzkiego. Zaskoczymy się smakiem macedońskiego wina, które według archeologów ma tutaj przeszło trzy tysiące lat tradycji. Poznamy wiele macedońskich ciekawostek. Czy Aleksander Macedoński był Macedończykiem? Czemu kłócą się ze wszystkimi sąsiadami: Bułgarami, Grekami i Albańczykami? Czemu zmienili nazwę na Macedonia Północna? Gdzie urodziła się Matka Teresa?

   Wyprawa w małej grupie pod okiem profesjonalnych przewodników. Wycieczki górskie o trudności od łatwej do średniej. Dużo spotkań z lokalnym kolorytem, kuchnią i duchem miejsca. Dla ciekawych świata, którzy chcą – w przerwie od fotografowania pięknych widoków – poznać wyjątkowy zakątek Europy.
   Jedziemy busem z Zakopanego. Bus z kierowcą towarzyszy nam przez całą wyprawę. Chętni mogą dolecieć z Warszawy do Skopje.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ