+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
W Tybecie Europy – trekking Macedonia

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   W Tybecie Europy – trekking Macedonia

   Podróż do krainy wysokich gór, wina i niezwykłej kuchni
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Maj, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Północna Macedonia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3990 PLN
   Cena z dojazdem
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Macedonia Północna - niewielki kraj byłej Jugosławii, położona jest niemal całkowicie w górach. Stanowi mozaikę wielu kultur, religii i tradycji. W czasie naszego programu będziemy mieli 5 dni trekkingu górskiego, w tym wejście na najwyższy szczyt Macedonii - Golem Korab. Odwiedzimy stolicę Macedonii Skopje oraz starożytna Ochrydę i trzy parki narodowe w tym kraju. Spotkamy się z nadal żywą historią: św. Neum, ruiny antycznego miasta w Stobi, bigorski monastyr św. Jana Chrzciciela, malowany meczet w Tetovie. Do tego mozaika kultur i języków: Macedończycy, Albańczycy, Torbesze, Mijacy, plus ... fantastyczna kuchnia, wina i muzyka. Wyprawa w małej grupie pod opieką bardzo ogarniętych profesjonalnych przewodników.
   Rejon: Góry Bistra, Góry Galičica, Góry Baba, Jezioro Ochrydzkie.
   Wielkość grupy: 12
   Kod programu: NMTW
   Typ zakwaterowania: Hotel w Belgradzie, pensjonaty i gościńce w Macedonii.
   Poziom trudności: Trekking nietrudny, trochę wymagający kondycyjnie.
   dowiedz się więcej

   Mieszkańcy Macedonii śmieją się, że od zmiany nazwy kraju na Macedonia Północna dołączyli do rodziny państw skandynawskich i będą mieli zimą więcej śniegu. My możemy na naszej wycieczce oczekiwać przede wszystkim słońca, gościnności mieszkańców, szerokich widoków na pustych górskich szlakach, wielu spotkań z historią tej starożytnej ziemi oraz wspaniałej kuchni.

   Program przygotowaliśmy wspólnie z Metodim Czilimanowem, archeologiem i jednym z najlepszych górskich przewodników w kraju. Nasz pomysł polega na tym, by połączyć wejścia na najpiękniejsze góry w kraju – Korab, Magaro, Medenicę z odkrywaniem macedońskiej kultury. Obcując ze wspaniałymi zabytkami (odwiedzimy cerkwie z pięknymi ikonostasami, dostojne klasztory, malowany meczet, antyczne ruiny, tradycyjne górskie wioski) poznamy bogatą historię tego miejsca, a podczas spotkań z mieszkańcami przy fantastycznym jedzeniu, kieliszku rakiji i na bazarach dowiemy się wiele o dzisiejszej Macedonii, jej urokach i problemach. I oczywiście dowiemy się komu podoba się, a komu nie podoba nazwa kraju i dlaczego.

   W cenie wycieczki nie ma wyżywienia, ale w części obiektów dostaniemy śniadania. Na kolacje wychodzimy do naszych ulubionych macedońskich restauracji, gdzie za niewielkie pieniądze można rozkoszować się jedną z najciekawszych i najbardziej różnorodnych kuchni na Bałkanach. Prowiant na górskie wycieczki będzie można zakupić na miejscu – w sklepach i bazarach. Ceny są niższe niż w Polsce a jakość warzyw – nieporównywalna.

   Jedziemy busem z Zakopanego. Bus z kierowcą towarzyszy nam przez całą wyprawę. Chętni mogą dolecieć z Warszawy do Skopje.

   Program jest programem autorskim Huberta Jarzębowskiego, który jest naszym partnerem i przewodnikiem górskim.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ