+48 12 444 1846
×

O nas

Poznaj nas lepiej i dowiedz się nieco więcej
poznaj nas lepiej

Czym byłby świat
bez gór? Kim byłby
człowiek bez pasji?!

Góry od wielu lat są naszą pasją ale i miejscem naszej pracy.

Traktujemy je z należytym szacunkiem i miłością. Góry są często naszym drugim domem. Im dłużej w nich przebywamy tym większe nasze oczarowanie nimi i trudno określić czy kiedykolwiek mogą stać się nam nudne.

Nasze doświadczenie podpowiada nam, że góry mogą być zdradliwe i bardzo niebezpieczne. Mogą nie znać litości dla kogoś kto je lekceważy.

Dlatego nasze trekkingi i wyprawy w góry całego świata przygotowywane są zawsze z największą starannością i dbałością nie tylko o wysokie walory krajoznawcze i doznania emocjonalne ale też o najwyższe standardy bezpieczeństwa uczestników.

Jesteśmy i zawsze chcemy być profesjonalistami i perfekcjonistami w tym co robimy. Dlatego nie wstydzimy się nazywając nasze trekkingi i wyprawy “komercyjnymi”. Góry to nasza praca, którą lubimy i staramy się wykonywać zawsze najlepiej jak potrafimy. To nas wyróżnia. Sprawdź sam.

nasza historia

Dwa słowa o firmie

Firma powstała już 1990 roku jako Biuro Turystyki Górskiej w Zakopanem. Od tego czasu korzystało z naszej opieki już kilkanaście tysięcy zadowolonych klientów. Początkowo specjalizowaliśmy się w organizowaniu trekkingów na terenie gór Polski i Słowacji a od kilku lat rozwijamy nasze doświadczenia w górach na wszystkich kontynentach.

Naszym głównym atutem jest doświadczony i profesjonalny zespół, legitymujący się kompetencjami zarówno z obszarów turystyki i alpinizmu jak też organizacji i zarządzania. Jesteśmy praktykami i entuzjastami oraz ludźmi otwartymi na świat i innych co w połączeniu czyni, że zdobywanie gór pod naszą opieką jest fajniejsze i bardziej bezpieczne.

W działaniu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami:
1
BEZPIECZEŃSTWO.

Wszystkie programy realizowane są z udziałem doświadczonych    i licencjonowanych oraz starannie przez nas wybieranych przewodników górskich. Nasze własne wieloletnie doświadczanie górskie pozwala na takie planowanie tras terminów i harmonogramu działań by zminimalizować wszelkie ryzyko, którego jednak ze względu na specyfikę terenu górskiego całkowicie wyeliminować się nie da. Jesteśmy profesjonalnym biurem turystycznym posiadającym status organizatora turystyki i zarejestrowanym przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Posiadamy również gwarancję ubezpieczeniową wydaną przez AXA Polska TUiR.

Następne
2
3
W działaniu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami:
2
EDUKACJA.

Chcemy by nasze trekkingi i wyprawy nie kończyły się tylko na akcji górskiej. Zawsze znajdziemy możliwość i czas na zwiedzanie ciekawych i egzotycznych miejsc, spotkanie z lokalnymi ludźmi często reprezentującymi bardzo różne od naszej kultury. Zapoznamy się z historią kraju który odwiedzamy i będziemy mieli szansę na zrobienie mnóstwa zdjęć, które potem będą przypominać nam o naszej przygodzie.

Następne
1
3
W działaniu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami:
3
JAKOŚĆ.

Przywiązujemy wagę do jakości na każdym kroku. To nie tylko obsługa prowadzona przez kompetentnych pilotów i przewodników. To również układanie jak najciekawszych programów i też zapewnienie innych świadczeń na wysokim poziomie. Bardzo dbamy o odpowiednią jakość noclegów i wyżywienia. Tam gdzie to możliwe, czyli zwykle zawsze na początku i na koniec programu zatrzymujemy się w dobrych hotelach gdzie można wypocząć po trudach górskich niedostatków. W 2013 roku firma Exploruj.pl otrzymała wyróżnienie za najwyższą jakość usług turystycznych w konkursie “Odys” organizowanym przez Krakowską Izbę Turystyki.

1
2
certyfikaty

dokumenty

Nasz team

Nasz team “biurowy”

Marta “Tukan” Horiaczek - Kierownik biura Exploruj. Trekkingi górskie
Marta “Tukan” Horiaczek
Czytaj więcej
×
Marta “Tukan” Horiaczek
Kierownik biura Exploruj, dyplomowana księgowa, doświadczony lider trekkingów, fotograf, wspinacz skalny. Poznanianka z dziada pradziada. Prawdziwy miłośnik gór i wszelkich sportów. Była reprezentantka uczelni w koszykówce. Zapalony wspinacz – kat panela, władca motyli. Nie ma na świecie takiej góry na którą nie chciała by wejść. Doświadczony, bardzo opiekuńczy lider trekkingów. Specjalizuje się w Ameryce Południowej. Jej wielką pasją jest fotografowanie. Biuro Exploruj prowadzi skutecznie już od 6 lat. Do tego jako dyplomowana księgowa opiekuje się naszymi finansami.  Ulubiona potrawa: Kimchi Soup (ale zje wszystko co dadzą). Ulubiona muza to jazz w dobrym polskim wydaniu (najlepiej na żywo). Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Zamknij
Jarek “El Comandante” Figiel - właściciel, założyciel firmy Exploruj
Jarek “El Comandante” Figiel
Właściciel
Czytaj więcej
×
Jarek “El Comandante” Figiel
Właściciel i założyciel firmy Exploruj.pl, Przewodnik Tatrzański z 35 letnim doświadczeniem, lider wypraw, podróżnik, instruktor wspinaczki, trener zarządzania.  Poprowadził jako przewodnik i lider setki trekkingów i wypraw górskich w najdalsze zakątki globu. Potomek małopolskich centusiów i siedmiogrodzkich migrantów, zbiegiem okoliczności  zrodzony na dalekiej północy, swoje życie postanowił związać z górami już w wieku siedmiu lat. Jako wspinacz przeszedł większość tatrzańskich klasyków (cokolwiek to znaczy) W latach osiemdziesiątych czynny ratownik TOPR. Przez 4 lata w zarządzie Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego.  Trener zajęć team building i outdoor.  Menedżer z ponad 10 letnim doświadczeniem w największych międzynarodowych korporacjach. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, socjolog. W górach bardzo opiekuńczy ale uwaga miewa autorytarne zapędy (stąd jego ksywka). Ulubiona potrawa: opor ayam – mega pikantna potrawa z Indonezji. Wielbiciel muzyki world-etno.
Zamknij
Ervanna Datta - team biurowy. Trekking dla początkujących - Exploruj
Ervanna Datta
Czytaj więcej
×
Ervanna Datta
Indonezyjka urodzona na Sumatrze, absolwentka szkoły turystyczno-hotelarskiej Sahid Turism Insitute w Dżakarcie, lektor języków angielskiego i francuskiego, pilot wycieczek. Ervanna jest nową osobą w naszym zespole i odpowiada za przygotowanie nowych ekscytujących programów trekkingowych i adventure w Indonezji. Jako osoba doświadczona w obsłudze turystyki przyjazdowej oraz doskonale znająca walory turystyczne wysp wchodzących w skład Indonezji będzie w stanie sprostać oczekiwaniom naszych uczestników co do zawartości naszych programów. Ervanna jest naszym przedstawicielem na Dalekim Wschodzie i w przyszłości zajmie się również przygotowaniem programów górskich w Malezji i na Filipinach. Mieszka na południowej Sumatrze ale jej rodzina pochodzi z Jawy. Jej ulubione miejsce to miasto Yogyakarta właśnie na Jawie. Bezcenna jest jej wiedza o kulinariach tej części Azji, choć sama zje tyle co kurczak.
Zamknij
Nasz team

Nasi partnerzy i przyjaciele

wyprawy
Stoyan Shirov
Czytaj więcej
×
Stoyan Shirov
Profesjonalny przewodnik górski z Bułgarii, szef biura turystycznego Adventure Tails. Stoyan jest jednym z szefów biura górskiego z Bułgarii – Adventure Trails. Ma 14 letnie doświadczenie jako przewodnik górski prowadzać turystów w górach Bułgarii, Rumunii, Grecji i Turcji. Stoyan prowadzi turystów na rezone rodzaje wypraw: trekkingi, wspinaczka, rowery górskie, wyprawy historyczne. Zarówno latem jak i zimą. Stoyan posiada międzynarodowe uprawnienia  UIMLA (Mountain leader , grade 1) od 2003 roku. Członek AEB (Association of Excursion guides in Bulgaria) od 2004 roku. Sprawnie posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Stoyan organizuje nasze programy w Bułgarii oraz jest przewodnikiem części z nich. Prywatnie wielbiciel narodowej kuchni swojej ojczyzny.
Zamknij
Ram Bahadur Tamang.Wyjazdy trekkingowe
Ram Bahadur Tamang
Czytaj więcej
×
Ram Bahadur Tamang
Właściciel schroniska górskiego “Moon light” w Dingboche. Przewodnik górski z wieloletnim doświadczeniem himalajskim. Zdobywca Everestu, Ama Dablam i innych szczytów najwyższych gór świata.  Ram jest niezwykła postacią. Razem z żoną pochodzącą z ludu Szerpa prowadzą schronisko – hotelik w Dingboche (ok. 4300 m) w którym to od lat goszczą nasz grupy. Trudno o bardziej gościnne miejsce w całym Khumbu. Ram przygotowuje dla nas logistykę i wsparcie w czasie naszych wypraw na sześciotysięczniki w rejonie Khumbu.
Zamknij
Serfin Kessy - właściciel biura turystycznego. Trekking biuro podróży Exploruj
Serfin Kessy
Czytaj więcej
×
Serfin Kessy
Właściciel biura turystycznego The Kessy Brothers w Moshi. Przewodnik z Kilimandżaro. Dumny Chagga z Tanzanii. Serfin swoją przygodę z Kilimandżaro rozpoczął już kilkadziesiąt lat temu gdy jako młody chłopak pracował jako porter. Później pracując jako przewodnik odwiedził szczyt Kilimandżaro ponad sto razy. Ostatecznie ponad dziesięć lat temu wspólnie z braćmi założyli biuro turystyczne, specjalizujące się w organizacji wypraw na szczyty Kilimandżaro, Mt. Meru i Oldonyo Lengay oraz specjalistyczne Safari w parkach narodowych Tanzanii i Kenii. Serafin i jego biuro współpracuje z Exploruj.pl od roku 2007 organizując w tym czasie dla nas dziesiątki wypraw, zawsze profesjonalnie i uczciwie. Obecnie Serafin jest dla nas nie tylko partnerem ale i dobrym przyjacielem. Serafin pracuje w Moshi a cała jego rodzina pochodząca z dumnego ludu Chagga zamieszkuje od dziesięcioleci na zboczach najwyższej góry Afryki.
Zamknij
Chandan “Magar” Thapa - przewodnik trekkingowy. Wyprawy w góry
Chandan “Magar” Thapa
Czytaj więcej
×
Chandan “Magar” Thapa
Właściciel agencji Rising Adventure. Doświadczony przewodnik trekkingowy. Nepalczyk z dziada pradziada i babki prababki.  Urodzony w małej Himalajskiej wiosce u podnóży Manaslu w dystrykcie Gorkha, już od młodego wędrował z turystami po górach dorabiając jako porter. Od 10 lat licencjonowany przewodnik górski – trekkingowy. Od siedmiu lat zajmuje się organizacją trekkingów i wypraw na zlecenie Nepalskich i zagranicznych biur trekkingowych. Z biurem Exploruj.pl współpracuje już ponad pięć lat. Chandan jest dla nas cennym i profesjonalnym partnerem ale przede wszystkim dobrym przyjacielem na którego można liczyć w każdej sytuacji. Mieliśmy się o tym okazję przekonać w czasie tragicznego trzęsienia ziemi wiosną 2015 roku kiedy Chandan pomógł w bezpiecznej ewakuacji naszych trzech grup z Nepalu. Oprócz działalności zawodowej Chandan aktywnie działa w Nepalskich stowarzyszeniach górskich i turystycznych. Wspiera też czynnie odbudowę infrastruktury w górskich wioskach po trzęsieniu ziemi. Dla Exploruj.pl Chandan organizuje logistykę wszystkich naszych trekkingów i wypraw.
Zamknij
Nasz team

Przewodnicy górscy i trekkingowi

Katarzyna Jamróz
Czytaj więcej
×
Katarzyna Jamróz
Międzynarodowa Przewodniczka Górska (UIMLA), przewodniczka beskidzka i sudecka, pilotka wycieczek, instruktorka przewodnictwa, sportu i rekreacji (narciarstwo biegowe i nordic walking), nauczycielka turystyki i hotelarstwa…a prywatnie Wiedźma z Furmanowej. Ślązaczka z pochodzenia, z urodzenia uparta i konsekwentna.  I uparcie od dziecka niemal każdy dzień życia spędza chodząc raz w górę, a raz w dół. Góry to jej dom. Ma ponad 20 letnie doświadczenie w pracy przewodnickiej. Od kilku lat związana z wyprawami górskimi i trekkingami Exploruj, głównie w Himalaje, Atlas Wysoki czy do Patagonii i Tanzanii.  Ma też swoje własne autorskie programy takie jak „Joga na Szlaku” czy „Bieganie i zwiedzanie”. Uwielbia via ferraty w Dolomitach i …skitury w Karkonoszach.  Zimą zajmuje się szkoleniami z zakresu zimowej turystyki górskiej i nauką jazdy na nartach biegowych w Jakuszycach (Góry Izerskie). Swobodnie posługuje się językiem francuskim, angielskim, włoskim…suahili i hindi – w wersji manulanej 😉 W przerwach między wyprawami zajmuje się zielarstwem, przyrządzaniem mikstur tajemnych, przetworów na zimę i jogowaniem i bieganiem po tatrzańskich graniach.  Czyta książki, te prawdziwe papierowe i pachnące drukarnią, byle dobre! Słucha jazzu i muzyki folkowej, często można ją spotkać w Kinie Miejsce w Zakopanem. Uważa, że siedzenie to nie jest naturalna pozycja człowieka.
Zamknij
Łukasz Stempek
Przewodnik górski
Czytaj więcej
×
Łukasz Stempek
Alpinista, podróżnik, lider wypraw, digital nomad, szkoli się na ratownika i przewodnika tatrzańskiego, narciarz wysokogórski. Od zawsze związany z górami, uwielbia wszystko co z nimi związane: wspinanie, trekking, narciarstwo skiturowe, a ostatnio także bieganie. Pomimo, że urodził się w Krakowie i tam spędził większą część życia, to obecnie nie ma stałego miejsca zamieszkania i żyje jak współczesny nomada. Stara się łączyć pracę jako lider wypraw i zdalny programista, razem z górami, podróżowaniem i ratownictwem górskim w TOPR (kandydat) oraz w GOPR (ratownik ochotnik). Od prawie 10 lat wspina się w górach letnio i zimowo. Działał w Alpach, Kaukazie, Andach, Tien-Shanie, Pamirze, Atlasie oraz przede wszystkim w ukochanych Tatrach. Odwiedził wiele miejsc na całym świecie. Spędził sporo czasu w Azji i Ameryce Południowej. Przejechał Chiny autostopem, pracował zdalnie w Tajlandii, zdobył dziewiczy pięciotysięcznik w Kirgistanie. Wesoły i pozytywnie nastawiony do świata. Prezes prężnie działającego KW Sakwa, za którą dałby sobie rękę uciąć. Wielbiciel ostrej papryczki i majonezu kieleckiego 🙂
Zamknij
Anna Łukawiecka
Czytaj więcej
×
Anna Łukawiecka
Ania Łukawiecka – socjolog, etnograf, dziennikarz, podróżniczka i przewodnik górski.
Podróże na południe Afryki rozpoczęła w 2000 roku, gdzie jako pierwsza Polka prowadziła przez kilka lat terenowe badania etnograficzne dla Muzeum Narodowego Szczecinie i Muzeum Etnograficznego w Krakowie (nagrodzone Medalem za Zasługi dla Afrykanistyki Polskiej). Jej pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc, spotkania z miejscowymi ludźmi i poznawanie innych kultur oraz opisywanie ich i dzielenie się swoimi odkryciami z innymi ludźmi. W czasie podróży Ania szczególnie lubi odwiedzać miejsca poza turystycznymi szlakami, gdzie ludzie żyją tradycyjnie, z dala od pośpiechu i spraw zachodniej kultury, w bliskim kontakcie z naturą, drugim człowiekiem i swoją duchowością, co pozwala szerzej spojrzeć na naszą kulturę oraz głębiej rozumieć różnice i podobieństwa kulturowe.
Ania jest współczesnym nomadem więc pomimo, że pochodzi ze Szczecina, mieszkała 15 lat w Zakopanem, w Berlinie, w Zagłębiu Ruhry, a obecnie, od 3 lat mieszka w hiszpańskich górach Sierra Nevada. Jej motto w podróży? Najważniejsze, by podróż była przygodą, by podróżować niespiesznie, by poprzez kontakt z lokalnymi ludźmi poznawać kraj, mieszkańców, kulturę, przyrodę oraz by móc ucieszyć się każdą chwilą oraz doświadczać i oswajać to, co obce i nowe.
Zamknij
Bartek Zwijacz-Kozica - przewodnik tatrzański. Wyprawy górskie i trekkingowe
Bartek Zwijacz-Kozica
Czytaj więcej
×
Bartek Zwijacz-Kozica
Wysokogórski przewodnik tatrzański, ratownik TOPR, wspinacz, narciarz wysokogórski. Pilot wycieczek.  Pochodzi ze starej rodziny “polowacy” tatrzańskich i jego też całe życie związane było z górami. Jest wielkim fanem sportów górskich a zwłaszcza wspinania w skale i lodzie. Ma na swoim koncie przejścia wielu poważnych dróg sportowych. Bartek stara się być perfekcjonistą w działaniu. Zawsze bardzo dokładnie przygotowuje się do każdej wyprawy. Ma też w głowie ogrom wiedzy o górach a czego nie ma w głowie to ma w swoich legendarnych notesikach.  Doskonale też operuje sprzętem asekuracyjnym i zna wszelkie nowinki techniczne w tym zakresie. Jest członkiem komisji egzaminacyjnej dla młodych przewodników. Ulubiona potrawa to tradycyjna polska zupa chmielowa.  
Zamknij
Zdjęcie przewodnika górskiego Bartka Kality
Bartek Kalita
Czytaj więcej
×
Bartek Kalita
Bartek jest świeżym nabytkiem Exploruj. Przewodnik Tatrzański i Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA. Pochodzi z Puław ale z górami związany jest od dzieciństwa. Zapalony cyklista i kajakarz, instruktor narciarstwa. Uwielbia wielodniowe trekkingi w dzikie miejsca. Wielki fan Arsenalu Londyn oraz piw kraftowych. Bartek jest też restauratorem na “pół etatu” i ma swoją pizzerię w Puławach, dodamy że najprawdopodobniej najlepszą we wschodniej Polsce. Dla Exploruj prowadzi programy w Nepalu i Afryce oraz programy trekkingowe po Europie.
Zamknij
wyprawy
Filip Trifonov
Czytaj więcej
×
Filip Trifonov
Przewodnik i ratownik górski z Bułgarii. Filip jest członkiem zespołu przewodników naszego bułgarskiego partnerskiego biura Adventure Trails. Ma 8 letnie doświadczenie w prowadzeniu grup trekkingowych i wypraw skiturowych na terenie gór Bułgarii. W 2009 roku ukończył kurs przewodników UIMLA. Od 2011 roku aktywny członek PSS (Bułgarskiego odpowiednika TOPR/GOPR). Filip prowadzi dla Exploruj.pl trekkingi letnie oraz wyprawy skiturowe w górach Bułgarii.
Zamknij
Zbigniew Młynarczyk - przewodnik wysokogórski. Wyprawy górskie
Zbigniew Młynarczyk
Czytaj więcej
×
Zbigniew Młynarczyk
Przewodnik wysokogórski UIAGM / IVBV, himalaista, lider wypraw, właściciel szkoły górskiej “Bergprofis” z Bawarii. Inżynier metalurg z wykształcenia. Jeden z najbardziej doświadczonych Polskich przewodników wysokogórskich. Zbyszek jako pierwszy Polak otrzymał międzynarodową certyfikację UIAGM / IVBV – świadectwo najwyższego profesjonalizmu w przewodnictwie wysokogórskim. Urodzony pod Tatrami zakopiańczyk, członek zarządu KW Zakopane, instruktor – wychowawca młodych kadr naszych wspinaczy, pod koniec lat 80-tych przeprowadził się do Bawarii gdzie osiadł na stałe. Organizator i lider wielu wypraw w Himalaje w tym wypraw o profilu sportowym jak np. na południową ścianę Nilgiri North. Zdobywca ośmiotysięczników: Manaslu, Dhaulagiri, Cho-Oyu, Shisha-Pangmy oraz wielu trudnych siedmiotysięczników. Pokonał najtrudniejsze klasyczne ściany takie jak El Capitan przez “Nose” i wiele innych. Bardzo opiekuńczy i jednocześnie profesjonalny za co cenią go sobie podopieczni. Zbyszek współpracuje z nami w organizacji wypraw na Mont Blanc oraz inne ambitne szczyty Alpejskie (Monte Rosa, Matterhorn). Prowadzi też wyprawy skiturowe oraz szkolenia w Alpach w Austrii.  
Zamknij
wyprawy
Jakub “Kuba” Gąsior
Czytaj więcej
×
Jakub “Kuba” Gąsior
Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski UIMLA, narciarz – zawodnik, pasjonat roweru. Kuba od dziecka jest pasjonatem sportów i aktywnego trybu życia. Pewnie dlatego że od małego obcował ze sportowym sprzętem – jego tata prowadził znany w Zakopanem sklep Polsport, w którym to Kuba nieraz pomagał. Obecnie czynny zawodnik ścigający się w zawodach skiturowych i kolarskich (amatorsko). Od kilku lat przewodnik tatrzański a od trzech międzynarodowy. Mówi płynnie po włosku i po angielsku. Prowadzi na Podhalu sieć wypożyczalni rowerowych “Bike Point”. Italia jest jego drugą ojczyzną i w związku z tym wchłania makarony pod każdą postacią i w każdych ilościach i… wcale tego po nim nie widać!
Zamknij
wyprawy
Hubert Jarzębowski
Czytaj więcej
×
Hubert Jarzębowski
Przewodnik tatrzański, tłumacz, pisarz i dziennikarz. Doktorant na filologii słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mimo młodego wieku trudno mu by było zarzucić brak doświadczenia górskiego i przewodnickiego. Urodzony w Zakopanem całe dzieciństwo spędzał na tatrzańskich wyprawach. Od kilku lat intensywnie pracuje m.in. jako przewodnik, sam też dużo podróżuje po różnych górach Europy i świata. Jako początkujący pisarz niedawno wydał opowieść górsko – biograficzną “Carolus Victor”. W chwili relaksu najchętniej słucha muzy w wykonaniu “trzecioligowych kapel metalowych” z lat 80-tych.
Zamknij
Andrzej “Jędrek” Chrobak - wysokogórski przewodnik tatrzański. Trekking w tatrach
Andrzej “Jędrek” Chrobak
Czytaj więcej
×
Andrzej “Jędrek” Chrobak
Doświadczony Wysokogórski Przewodnik Tatrzański, Kierownik Bazy Górskiej w Roztoce, ratownik TOPR, instruktor wspinaczki, wspinacz  i narciarz wysokogórski. Andrzej jest też instruktorem narciarstwa PZN. W 2005 roku zdobył wicemistrzostwo Polski w skialpiniźmie. W firmie Exploruj.pl specjalizuje się w szkoleniach i prowadzeniu turystów na tatrzańskie wspinaczki. Prywatnie ojciec rodziny kochający domowe pielesze i pieczenie ciast. Tak tak! Jego szarlotka podbija najbardziej zatwardziałe serca! Andrzej jest absolwentem krakowskiej AWF.
Zamknij
Radek “Rado” Kucharski - przewodnik. Górskie wyprawy, trekking w górach
Radek “Rado” Kucharski
Czytaj więcej
×
Radek “Rado” Kucharski
Geograf, wędrowiec, autor przewodników, podróżnik, lider wypraw. Pierwszy raz jechał do Azji, by zobaczyć Himalaje. Drugi, by poznawać kulturę tybetańską i Tybetańczyków. Kolejny, by pogłębić fascynację Ladakhiem. Kocha wielodniowe górskie wędrowanie, najlepiej w dzikich rejonach, często samotne. Wędrował w Himalajach Indii i Nepalu, w Karakorum w Pakistanie, w górach Iranu, w Skandynawii. Zafascynowany Indiami od 2000 roku dość regularnie do nich wraca. Jest autorem dwóch przewodników wydanych w Anglii, przez prestiżowe wydawnictwo Cicerone Press: „Trekking in Ladakh ” i Everest: a trekker’s guide  . Niebawem jego przewodnik trekkingowy po Rejonie Everestu ukaże się również w języku polskim, nakładem Wydawnictwa Sklepu Podróżnika . Radek prowadzi przede wszystkim wyjazdy trekkingowe i trampingowe do Indii i Nepalu. Mówi o sobie, że jest uzależniony od wędrowania, indyjskiego ćiaju i orzeszków ziemnych. www.radekkucharski.com
Zamknij