+48 12 444 1846
×

O nas

Poznaj nas lepiej i dowiedz się nieco więcej
poznaj nas lepiej

Czym byłby świat
bez gór? Kim byłby
człowiek bez pasji?!

Góry od wielu lat są naszą pasją ale i miejscem naszej pracy.

Traktujemy je z należytym szacunkiem i miłością. Góry są często naszym drugim domem. Im dłużej w nich przebywamy tym większe nasze oczarowanie nimi i trudno określić czy kiedykolwiek mogą stać się nam nudne.

Nasze doświadczenie podpowiada nam, że góry mogą być zdradliwe i bardzo niebezpieczne. Mogą nie znać litości dla kogoś kto je lekceważy.

Dlatego nasze trekkingi i wyprawy w góry całego świata przygotowywane są zawsze z największą starannością i dbałością nie tylko o wysokie walory krajoznawcze i doznania emocjonalne ale też o najwyższe standardy bezpieczeństwa uczestników.

Jesteśmy i zawsze chcemy być profesjonalistami i perfekcjonistami w tym co robimy. Dlatego nie wstydzimy się nazywając nasze trekkingi i wyprawy “komercyjnymi”. Góry to nasza praca, którą lubimy i staramy się wykonywać zawsze najlepiej jak potrafimy. To nas wyróżnia. Sprawdź sam.

nasza historia

Dwa słowa o firmie

Firma powstała już 1990 roku jako Biuro Turystyki Górskiej w Zakopanem. Od tego czasu korzystało z naszej opieki już wiele tysięcy zadowolonych klientów. Początkowo specjalizowaliśmy się w organizowaniu trekkingów na terenie gór Polski i Słowacji a od dwudziestu lat rozwijamy nasze doświadczenia w górach na niemal wszystkich kontynentach.

Naszym głównym atutem jest doświadczony i profesjonalny zespół, legitymujący się kompetencjami zarówno z obszarów turystyki i alpinizmu jak też organizacji i zarządzania. Jesteśmy praktykami i entuzjastami oraz ludźmi otwartymi na świat i innych co w połączeniu czyni, że zdobywanie gór pod naszą opieką jest fajniejsze i bardziej bezpieczne.

W działaniu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami:
1
BEZPIECZEŃSTWO.

Wszystkie programy realizowane są z udziałem doświadczonych    i licencjonowanych oraz starannie przez nas wybieranych przewodników górskich. Nasze własne wieloletnie doświadczanie górskie pozwala na takie planowanie tras terminów i harmonogramu działań by zminimalizować wszelkie ryzyko, którego jednak ze względu na specyfikę terenu górskiego całkowicie wyeliminować się nie da. Jesteśmy profesjonalnym biurem turystycznym posiadającym status organizatora turystyki i zarejestrowanym przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Posiadamy również gwarancję ubezpieczeniową wydaną przez  UNIQA.

Następne
2
3
W działaniu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami:
2
EDUKACJA.

Chcemy by nasze trekkingi i wyprawy nie kończyły się tylko na akcji górskiej. Zawsze znajdziemy możliwość i czas na zwiedzanie ciekawych i egzotycznych miejsc, spotkanie z lokalnymi ludźmi często reprezentującymi bardzo różne od naszej kultury. Zapoznamy się z historią kraju który odwiedzamy i będziemy mieli szansę na zrobienie mnóstwa zdjęć, które potem będą przypominać nam o naszej przygodzie.

Następne
1
3
W działaniu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami:
3
JAKOŚĆ.

Przywiązujemy wagę do jakości na każdym kroku. To nie tylko obsługa prowadzona przez kompetentnych pilotów i przewodników. To również układanie jak najciekawszych programów i też zapewnienie innych świadczeń na wysokim poziomie. Bardzo dbamy o odpowiednią jakość noclegów i wyżywienia. Tam gdzie to możliwe, czyli zwykle zawsze na początku i na koniec programu zatrzymujemy się w dobrych hotelach gdzie można wypocząć po trudach górskich niedostatków.

W 2013 roku firma Exploruj.pl otrzymała wyróżnienie za najwyższą jakość usług turystycznych w konkursie “Odys” organizowanym przez Krakowską Izbę Turystyki. Od roku 2020 Exploruj.pl jest członkiem Polskiej Izby Turystyki. Od kilku lat regularnie otrzymujemy nagrody i wyróżnienia w plebiscycie Orły Turystyki i Orły Aktywności Fizycznej.

1
2
certyfikaty

dokumenty

Nasz team

Założyciel biura Exploruj.pl

Jarek “El Comandante” Figiel - właściciel, założyciel firmy Exploruj
Jarek “El Comandante” Figiel
Właściciel
Czytaj więcej
×
Jarek “El Comandante” Figiel
Właściciel i założyciel firmy Exploruj.pl, Przewodnik Tatrzański z 37 letnim doświadczeniem, lider wypraw, podróżnik, instruktor wspinaczki, trener zarządzania.  Poprowadził jako przewodnik i lider setki trekkingów i wypraw górskich w najdalsze zakątki globu. Potomek małopolskich centusiów i siedmiogrodzkich migrantów, zbiegiem okoliczności  zrodzony na dalekiej północy, swoje życie postanowił związać z górami już w wieku siedmiu lat. Jako wspinacz przeszedł większość tatrzańskich klasyków (cokolwiek to znaczy) W latach osiemdziesiątych czynny ratownik TOPR. Przez 4 lata w zarządzie Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego i 3 lata we władzach Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewodników Górskich “Lider”.  Trener zajęć team building i outdoor.  Menedżer z ponad 10 letnim doświadczeniem w największych międzynarodowych korporacjach. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, socjolog. W górach bardzo opiekuńczy ale uwaga miewa autorytarne zapędy (stąd jego ksywka). Ulubiona potrawa: opor ayam – mega pikantna potrawa z Indonezji. Wielbiciel muzyki world-etno.
Zamknij
Nasz team

Nasi partnerzy

Pasang Ongchu Sherpa
Czytaj więcej
×
Pasang Ongchu Sherpa
Założyciel i szef biura wypraw Himalaya King Trekking & Expedition, przewodnik wysokogórski UIAGM/IVBV, sześciokrotny zdobywca Everestu. Pasang urodził się i dorastał w Szerpańskiej rodzinie w małej wiosce Cherem, położonej w sercu Himalajów w Dolinie Hinku, którą prowadzi dojście pod Makalu. Jest jednym z ok 50 przewodników nepalskich posiadających międzynarodowy certyfikat UIAGM/IVBV. W czasie swoich górskich zmagań zdobył sześciokrotnie szczyt Everestu, pięciokrotnie stanął na Manaslu, trzy razy na Ama Dablam i na Makalu. Na codzień obok przewodnictwa górskiego i prowadzenia firmy, jest też instruktorem w szkoleniach organizowanych przez Nepal Mountaineering Association. Prowadzi też grupy skiturowe. Ma już w sumie ponad 10 lat doświadczenia w organizacji górskich wypraw. Jego hobby to podróże po świecie i to niekoniecznie w góry 🙂 Dla Exploruj.pl organizuje trekingi oraz wyprawy na wysokie szczyty. Miedzy innymi wyprawę na Mera Peak oraz Himlung. Na prywatne zlecenie zorganizował tez dla nas wyprawę na Ama Dablam.
Zamknij
wyprawy
Stoyan Shirov
Czytaj więcej
×
Stoyan Shirov
Profesjonalny przewodnik górski z Bułgarii, szef biura turystycznego Adventure Tails. Stoyan jest jednym z szefów biura górskiego z Bułgarii – Adventure Trails. Ma 14 letnie doświadczenie jako przewodnik górski prowadzać turystów w górach Bułgarii, Rumunii, Grecji i Turcji. Stoyan prowadzi turystów na rezone rodzaje wypraw: trekkingi, wspinaczka, rowery górskie, wyprawy historyczne. Zarówno latem jak i zimą. Stoyan posiada międzynarodowe uprawnienia  UIMLA (Mountain leader , grade 1) od 2003 roku. Członek AEB (Association of Excursion guides in Bulgaria) od 2004 roku. Sprawnie posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Stoyan organizuje nasze programy w Bułgarii oraz jest przewodnikiem części z nich. Prywatnie wielbiciel narodowej kuchni swojej ojczyzny.
Zamknij
Ram Bahadur Tamang.Wyjazdy trekkingowe
Ram Bahadur Tamang
Czytaj więcej
×
Ram Bahadur Tamang
Właściciel schroniska górskiego “Moon light” w Dingboche. Przewodnik górski z wieloletnim doświadczeniem himalajskim. Zdobywca Everestu, Ama Dablam i innych szczytów najwyższych gór świata.  Ram jest niezwykła postacią. Razem z żoną pochodzącą z ludu Szerpa prowadzą schronisko – hotelik w Dingboche (ok. 4300 m) w którym to od lat goszczą nasz grupy. Trudno o bardziej gościnne miejsce w całym Khumbu. Ram przygotowuje dla nas logistykę i wsparcie w czasie naszych wypraw na sześciotysięczniki w rejonie Khumbu.
Zamknij
Marta “Tukan” Horiaczek - Kierownik biura Exploruj. Trekkingi górskie
Marta Horiaczek
Lider, autor programów
Czytaj więcej
×
Marta Horiaczek
Właściciel biura rachunkowego Sentiero, dyplomowana księgowa, doświadczony lider trekkingów, fotograf i wspinacz. Marta zajmuje się obsługą finansową naszego biura Exploruj.pl. Jako świetny planista i organizator przygotowuje też dla nas też programy nowych wypraw. Poznanianka z dziada pradziada. Prawdziwy miłośnik gór i wszelkich sportów. Była reprezentantka uczelni w koszykówce. Zapalony wspinacz. Nie ma na świecie takiej góry na którą nie chciała by wejść. Na swoim koncie ma już na przykład Ama Dablam. Doświadczony, bardzo opiekuńczy lider trekkingów. Specjalizuje się w Ameryce Południowej. Biuro Exploruj wspiera skutecznie już od 11 lat. Ulubiona potrawa: Kimchi Soup (ale w wersji wege). Ulubiona muza to jazz w dobrym polskim wydaniu (najlepiej na żywo). Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Zamknij
Serfin Kessy - właściciel biura turystycznego. Trekking biuro podróży Exploruj
Serafin Kessy
Czytaj więcej
×
Serafin Kessy
Właściciel biura turystycznego The Kessy Brothers w Moshi. Przewodnik z Kilimandżaro. Dumny Chagga z Tanzanii. Serfin swoją przygodę z Kilimandżaro rozpoczął już kilkadziesiąt lat temu gdy jako młody chłopak pracował jako porter. Później pracując jako przewodnik odwiedził szczyt Kilimandżaro ponad sto razy. Ostatecznie ponad dziesięć lat temu wspólnie z braćmi założyli biuro turystyczne, specjalizujące się w organizacji wypraw na szczyty Kilimandżaro, Mt. Meru i Oldonyo Lengay oraz specjalistyczne Safari w parkach narodowych Tanzanii i Kenii. Serafin i jego biuro współpracuje z Exploruj.pl od roku 2007 organizując w tym czasie dla nas dziesiątki wypraw, zawsze profesjonalnie i uczciwie. Obecnie Serafin jest dla nas nie tylko partnerem ale i dobrym przyjacielem. Serafin pracuje w Moshi a cała jego rodzina pochodząca z dumnego ludu Chagga zamieszkuje od dziesięcioleci na zboczach najwyższej góry Afryki.
Zamknij
Ervanna Datta - team biurowy. Trekking dla początkujących - Exploruj
Ervanna Datta
Czytaj więcej
×
Ervanna Datta
Indonezyjka urodzona na Sumatrze, absolwentka szkoły turystyczno-hotelarskiej Sahid Turism Insitute w Dżakarcie, lektor języków angielskiego i francuskiego. Ervanna mieszka już od kilka lat w Polsce i wspiera nas w działaniach biura. Robi dla nas m.in. nowe programy w krajach Azji, pomaga w oganianiu dokumentacji Exploruj.pl oraz pośredniczy w rezerwacjach obiektów hotelowych, transferów, przewodników oraz innych świadczeń w różnych krajach Azji i Afryki. Bardzo w tym pomaga jej wcześniejsza praca i doświadczenie w hotelach w Indonezji i obsłudze turystyki przyjazdowej. Ervanna pochodzi z  południowej Sumatry ale jej rodzina pochodzi z Jawy. Jej ulubione miejsce to miasto Yogyakarta właśnie na Jawie. Bezcenna jest jej wiedza o kulinariach tej części Azji, sama też potrafi doskonale gotować.
Zamknij
Chandan “Magar” Thapa - przewodnik trekkingowy. Wyprawy w góry
Chandan “Magar” Thapa
Czytaj więcej
×
Chandan “Magar” Thapa
Właściciel agencji Rising Adventure. Doświadczony przewodnik trekkingowy. Nepalczyk z dziada pradziada i babki prababki.  Urodzony w małej Himalajskiej wiosce u podnóży Manaslu w dystrykcie Gorkha, już od młodego wędrował z turystami po górach dorabiając jako porter. Od 10 lat licencjonowany przewodnik górski – trekkingowy. Od siedmiu lat zajmuje się organizacją trekkingów i wypraw na zlecenie Nepalskich i zagranicznych biur trekkingowych. Z biurem Exploruj.pl współpracuje już ponad pięć lat. Chandan jest dla nas cennym i profesjonalnym partnerem ale przede wszystkim dobrym przyjacielem na którego można liczyć w każdej sytuacji. Mieliśmy się o tym okazję przekonać w czasie tragicznego trzęsienia ziemi wiosną 2015 roku kiedy Chandan pomógł w bezpiecznej ewakuacji naszych trzech grup z Nepalu. Oprócz działalności zawodowej Chandan aktywnie działa w Nepalskich stowarzyszeniach górskich i turystycznych. Wspiera też czynnie odbudowę infrastruktury w górskich wioskach po trzęsieniu ziemi. Dla Exploruj.pl Chandan organizuje logistykę wszystkich naszych trekkingów i wypraw.
Zamknij
Nasz team

Przewodnicy górscy i trekkingowi

Wojciech Gąsienica Mikołajczyk
Przewodnik górski
Czytaj więcej
×
Wojciech Gąsienica Mikołajczyk
Przewodnik Tatrzański od 1997, ratownik TOPR od 1999 roku,  instruktor narciarski, oraz … doświadczony szyper pływający jachtami po Adriatyku i innych morzach. Wojtek jest bardzo doświadczonym i cierpliwym przewodnikiem górskim, o spokojnym podejściu do uczestników wypraw (co nie znaczy że da sobie wchodzić na głowę). Posiadacz wielu umiejętności i zawodów – ma między innymi papiery na stolarza! Dzieciństwo spędził na zboczach Nosala, gdzie jego rodzice prowadzili wyciąg narciarski. Od tego czasu pozostało zamiłowanie do nart z zwłaszcza do  skiturow. Wolny czas spędza na słuchaniu jazzu i bluesa. Sam też lubi zagrać na gęślach od czasu do czasu. Jego tajemne hobby to astronomia (albo astrologia, nie pamiętam).
Zamknij
Katarzyna Jamróz
Czytaj więcej
×
Katarzyna Jamróz
Międzynarodowa Przewodniczka Górska (UIMLA), przewodniczka beskidzka i sudecka, pilotka wycieczek, instruktorka przewodnictwa, sportu i rekreacji (narciarstwo biegowe i nordic walking), nauczycielka turystyki i hotelarstwa…a prywatnie Wiedźma z Furmanowej. Ślązaczka z pochodzenia, z urodzenia uparta i konsekwentna.  I uparcie od dziecka niemal każdy dzień życia spędza chodząc raz w górę, a raz w dół. Góry to jej dom. Ma ponad 20 letnie doświadczenie w pracy przewodnickiej. Od kilku lat związana z wyprawami górskimi i trekkingami Exploruj, głównie w Himalaje, Atlas Wysoki czy do Patagonii i Tanzanii.  Ma też swoje własne autorskie programy takie jak „Joga na Szlaku” czy „Bieganie i zwiedzanie”. Uwielbia via ferraty w Dolomitach i …skitury w Karkonoszach.  Zimą zajmuje się szkoleniami z zakresu zimowej turystyki górskiej i nauką jazdy na nartach biegowych w Jakuszycach (Góry Izerskie). Swobodnie posługuje się językiem francuskim, angielskim, włoskim…suahili i hindi – w wersji manulanej 😉 W przerwach między wyprawami zajmuje się zielarstwem, przyrządzaniem mikstur tajemnych, przetworów na zimę i jogowaniem i bieganiem po tatrzańskich graniach.  Czyta książki, te prawdziwe papierowe i pachnące drukarnią, byle dobre! Słucha jazzu i muzyki folkowej, często można ją spotkać w Kinie Miejsce w Zakopanem. Uważa, że siedzenie to nie jest naturalna pozycja człowieka.
Zamknij
Łukasz Stempek
Przewodnik górski
Czytaj więcej
×
Łukasz Stempek
Alpinista, podróżnik, lider wypraw, digital nomad, szkoli się na ratownika i przewodnika tatrzańskiego, narciarz wysokogórski. Od zawsze związany z górami, uwielbia wszystko co z nimi związane: wspinanie, trekking, narciarstwo skiturowe, a ostatnio także bieganie. Pomimo, że urodził się w Krakowie i tam spędził większą część życia, to obecnie nie ma stałego miejsca zamieszkania i żyje jak współczesny nomada. Stara się łączyć pracę jako lider wypraw i zdalny programista, razem z górami, podróżowaniem i ratownictwem górskim w TOPR (kandydat) oraz w GOPR (ratownik ochotnik). Od prawie 10 lat wspina się w górach letnio i zimowo. Działał w Alpach, Kaukazie, Andach, Tien-Shanie, Pamirze, Atlasie oraz przede wszystkim w ukochanych Tatrach. Odwiedził wiele miejsc na całym świecie. Spędził sporo czasu w Azji i Ameryce Południowej. Przejechał Chiny autostopem, pracował zdalnie w Tajlandii, zdobył dziewiczy pięciotysięcznik w Kirgistanie. Wesoły i pozytywnie nastawiony do świata. Prezes prężnie działającego KW Sakwa, za którą dałby sobie rękę uciąć. Wielbiciel ostrej papryczki i majonezu kieleckiego 🙂
Zamknij
Anna Łukawiecka
Czytaj więcej
×
Anna Łukawiecka
Ania Łukawiecka – socjolog, etnograf, dziennikarz, podróżniczka i przewodnik górski.
Podróże na południe Afryki rozpoczęła w 2000 roku, gdzie jako pierwsza Polka prowadziła przez kilka lat terenowe badania etnograficzne dla Muzeum Narodowego Szczecinie i Muzeum Etnograficznego w Krakowie (nagrodzone Medalem za Zasługi dla Afrykanistyki Polskiej). Jej pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc, spotkania z miejscowymi ludźmi i poznawanie innych kultur oraz opisywanie ich i dzielenie się swoimi odkryciami z innymi ludźmi. W czasie podróży Ania szczególnie lubi odwiedzać miejsca poza turystycznymi szlakami, gdzie ludzie żyją tradycyjnie, z dala od pośpiechu i spraw zachodniej kultury, w bliskim kontakcie z naturą, drugim człowiekiem i swoją duchowością, co pozwala szerzej spojrzeć na naszą kulturę oraz głębiej rozumieć różnice i podobieństwa kulturowe.
Ania jest współczesnym nomadem więc pomimo, że pochodzi ze Szczecina, mieszkała 15 lat w Zakopanem, w Berlinie, w Zagłębiu Ruhry, a obecnie, od 3 lat mieszka w hiszpańskich górach Sierra Nevada. Jej motto w podróży? Najważniejsze, by podróż była przygodą, by podróżować niespiesznie, by poprzez kontakt z lokalnymi ludźmi poznawać kraj, mieszkańców, kulturę, przyrodę oraz by móc ucieszyć się każdą chwilą oraz doświadczać i oswajać to, co obce i nowe.
Zamknij
Bartek Zwijacz-Kozica - przewodnik tatrzański. Wyprawy górskie i trekkingowe
Bartek Zwijacz-Kozica
Czytaj więcej
×
Bartek Zwijacz-Kozica
Wysokogórski przewodnik tatrzański, ratownik TOPR, wspinacz, narciarz wysokogórski. Pilot wycieczek.  Pochodzi ze starej rodziny “polowacy” tatrzańskich i jego też całe życie związane było z górami. Jest wielkim fanem sportów górskich a zwłaszcza wspinania w skale i lodzie. Ma na swoim koncie przejścia wielu poważnych dróg sportowych. Bartek stara się być perfekcjonistą w działaniu. Zawsze bardzo dokładnie przygotowuje się do każdej wyprawy. Ma też w głowie ogrom wiedzy o górach a czego nie ma w głowie to ma w swoich legendarnych notesikach.  Doskonale też operuje sprzętem asekuracyjnym i zna wszelkie nowinki techniczne w tym zakresie. Jest członkiem komisji egzaminacyjnej dla młodych przewodników. Ulubiona potrawa to tradycyjna polska zupa chmielowa.  
Zamknij
Zdjęcie przewodnika górskiego Bartka Kality
Bartek Kalita
Czytaj więcej
×
Bartek Kalita
Bartek jest świeżym nabytkiem Exploruj. Przewodnik Tatrzański i Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA. Pochodzi z Puław ale z górami związany jest od dzieciństwa. Zapalony cyklista i kajakarz, instruktor narciarstwa. Uwielbia wielodniowe trekkingi w dzikie miejsca. Wielki fan Arsenalu Londyn oraz piw kraftowych. Bartek jest też restauratorem na “pół etatu” i ma swoją pizzerię w Puławach, dodamy że najprawdopodobniej najlepszą we wschodniej Polsce. Dla Exploruj prowadzi programy w Nepalu i Afryce oraz programy trekkingowe po Europie.
Zamknij
wyprawy
Filip Trifonov
Czytaj więcej
×
Filip Trifonov
Przewodnik i ratownik górski z Bułgarii. Filip jest członkiem zespołu przewodników naszego bułgarskiego partnerskiego biura Adventure Trails. Ma 8 letnie doświadczenie w prowadzeniu grup trekkingowych i wypraw skiturowych na terenie gór Bułgarii. W 2009 roku ukończył kurs przewodników UIMLA. Od 2011 roku aktywny członek PSS (Bułgarskiego odpowiednika TOPR/GOPR). Filip prowadzi dla Exploruj.pl trekkingi letnie oraz wyprawy skiturowe w górach Bułgarii.
Zamknij
Zbigniew Młynarczyk - przewodnik wysokogórski. Wyprawy górskie
Zbigniew Młynarczyk
Czytaj więcej
×
Zbigniew Młynarczyk
Przewodnik wysokogórski UIAGM / IVBV, himalaista, lider wypraw, właściciel szkoły górskiej “Bergprofis” z Bawarii. Inżynier metalurg z wykształcenia. Jeden z najbardziej doświadczonych Polskich przewodników wysokogórskich. Zbyszek jako pierwszy Polak otrzymał międzynarodową certyfikację UIAGM / IVBV – świadectwo najwyższego profesjonalizmu w przewodnictwie wysokogórskim. Urodzony pod Tatrami zakopiańczyk, członek zarządu KW Zakopane, instruktor – wychowawca młodych kadr naszych wspinaczy, pod koniec lat 80-tych przeprowadził się do Bawarii gdzie osiadł na stałe. Organizator i lider wielu wypraw w Himalaje w tym wypraw o profilu sportowym jak np. na południową ścianę Nilgiri North. Zdobywca ośmiotysięczników: Manaslu, Dhaulagiri, Cho-Oyu, Shisha-Pangmy oraz wielu trudnych siedmiotysięczników. Pokonał najtrudniejsze klasyczne ściany takie jak El Capitan przez “Nose” i wiele innych. Bardzo opiekuńczy i jednocześnie profesjonalny za co cenią go sobie podopieczni. Zbyszek współpracuje z nami w organizacji wypraw na Mont Blanc oraz inne ambitne szczyty Alpejskie (Monte Rosa, Matterhorn). Prowadzi też wyprawy skiturowe oraz szkolenia w Alpach w Austrii.  
Zamknij
wyprawy
Jakub “Kuba” Gąsior
Czytaj więcej
×
Jakub “Kuba” Gąsior
Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski UIMLA, narciarz – zawodnik, pasjonat roweru. Kuba od dziecka jest pasjonatem sportów i aktywnego trybu życia. Pewnie dlatego że od małego obcował ze sportowym sprzętem – jego tata prowadził znany w Zakopanem sklep Polsport, w którym to Kuba nieraz pomagał. Obecnie czynny zawodnik ścigający się w zawodach skiturowych i kolarskich (amatorsko). Od kilku lat przewodnik tatrzański a od trzech międzynarodowy. Mówi płynnie po włosku i po angielsku. Prowadzi na Podhalu sieć wypożyczalni rowerowych “Bike Point”. Italia jest jego drugą ojczyzną i w związku z tym wchłania makarony pod każdą postacią i w każdych ilościach i… wcale tego po nim nie widać!
Zamknij
wyprawy
Hubert Jarzębowski
Czytaj więcej
×
Hubert Jarzębowski
Przewodnik tatrzański, tłumacz, pisarz i dziennikarz. Doktorant na filologii słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mimo młodego wieku trudno mu by było zarzucić brak doświadczenia górskiego i przewodnickiego. Urodzony w Zakopanem całe dzieciństwo spędzał na tatrzańskich wyprawach. Od kilku lat intensywnie pracuje m.in. jako przewodnik, sam też dużo podróżuje po różnych górach Europy i świata. Jako początkujący pisarz niedawno wydał opowieść górsko – biograficzną “Carolus Victor”. W chwili relaksu najchętniej słucha muzy w wykonaniu “trzecioligowych kapel metalowych” z lat 80-tych.
Zamknij
Andrzej “Jędrek” Chrobak - wysokogórski przewodnik tatrzański. Trekking w tatrach
Andrzej “Jędrek” Chrobak
Czytaj więcej
×
Andrzej “Jędrek” Chrobak
Doświadczony Wysokogórski Przewodnik Tatrzański, Kierownik Bazy Górskiej w Roztoce, ratownik TOPR, instruktor wspinaczki, wspinacz  i narciarz wysokogórski. Andrzej jest też instruktorem narciarstwa PZN. W 2005 roku zdobył wicemistrzostwo Polski w skialpiniźmie. W firmie Exploruj.pl specjalizuje się w szkoleniach i prowadzeniu turystów na tatrzańskie wspinaczki. Prywatnie ojciec rodziny kochający domowe pielesze i pieczenie ciast. Tak tak! Jego szarlotka podbija najbardziej zatwardziałe serca! Andrzej jest absolwentem krakowskiej AWF.
Zamknij
Radek “Rado” Kucharski - przewodnik. Górskie wyprawy, trekking w górach
Radek “Rado” Kucharski
Czytaj więcej
×
Radek “Rado” Kucharski
Geograf, wędrowiec, autor przewodników, podróżnik, lider wypraw. Pierwszy raz jechał do Azji, by zobaczyć Himalaje. Drugi, by poznawać kulturę tybetańską i Tybetańczyków. Kolejny, by pogłębić fascynację Ladakhiem. Kocha wielodniowe górskie wędrowanie, najlepiej w dzikich rejonach, często samotne. Wędrował w Himalajach Indii i Nepalu, w Karakorum w Pakistanie, w górach Iranu, w Skandynawii. Zafascynowany Indiami od 2000 roku dość regularnie do nich wraca. Jest autorem dwóch przewodników wydanych w Anglii, przez prestiżowe wydawnictwo Cicerone Press: „Trekking in Ladakh ” i Everest: a trekker’s guide  . Niebawem jego przewodnik trekkingowy po Rejonie Everestu ukaże się również w języku polskim, nakładem Wydawnictwa Sklepu Podróżnika . Radek prowadzi przede wszystkim wyjazdy trekkingowe i trampingowe do Indii i Nepalu. Mówi o sobie, że jest uzależniony od wędrowania, indyjskiego ćiaju i orzeszków ziemnych. www.radekkucharski.com
Zamknij