+48 12 444 1846
×

Wyprawy Dolomity

Dolomity to pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch (znajdujące się w całości na ich terenie), leżące na terenie Południowych Alp Wapiennych w Alpach Wschodnich. W 2009 roku Dolomity wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla kogo wycieczki w Dolomity?

Dolomity stanowią bardzo atrakcyjny turystycznie teren zarówno dla narciarzy, jak i wspinaczy. Góry te idealnie nadają się też do uprawiania turystyki na rowerach górskich.

Duża ilość poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, bardzo strome stoki górskie, liczne pionowe urwiska i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany – to wszystko sprawia, że pobyt w Dolomitach zawsze należy do niezapomnianych. W Dolomitach, spośród wielu ośrodków sportów zimowych, najbardziej znaną – za sprawą Olimpiady Zimowej z 1956 roku – jest miejscowość Cortina d’Ampezzo.

Wyprawy w Dolomity

W Dolomity można się wybrać również z firmą Exploruj. Via ferraty w Dolomitach to jedne z najpiękniejszych wysokogórskich szlaków Europy. Jest to bardzo bezpieczna przygoda w iście bajkowej scenerii.

W Dolomity zabierzemy Was również zimą na rakiety śnieżne. W czasie tego wyjazdu będziemy działać w jednych z najpiękniejszych rejonów Dolomitów: grupie Tre Cime, Averau, Tofan oraz Dolomiti di Sesto. Skorzystamy z dobrego zagospodarowania tego terenu w infrastrukturę w postaci kolejek linowych i dojazdów szosami na przełęcze, by skrócić sobie podejścia i od razu znaleźć się w krainie śniegu i skał.