+48 12 444 1846
×

Wyprawy Ałtaj

Ałtaj Mongolski to pasmo górskie znajdujące się w zachodniej Mongolii. Jego najwyższym szczytem jest góra Khuiten na granicy Mongolii, Rosji i Chin o wysokości 4374 m n.p.m. Północno-zachodnie zbocza Ałtaju Mongolskiego należą do Chin, reszta należy do Mongolii. W górach tych żyją rzadkie zwierzęta, m.in. pantera śnieżna i niedźwiedź brunatny.

Wyprawy w góry Ałtaj

Z Exploruj można wybrać się na wyprawę właśnie na najwyższy szczyt pasma. Położony w tym masywie, mierzący 4373 m, szczyt Khuiten Peak jest najwyższym szczytem Mongolii.

Poza Khuitenem, w masywie Ałtai Tavan Bogd leżą również 4 inne najwyższe szczyty Mongolii – Nairamdal, Malchin Peak, Burged and Ulgii. Góra Nairamdal leży na granicy trzech państw: Mongolii, Rosji oraz Chin. Masywy Tavan Bogd – ze względu na to, że są górami wysuniętymi dość znacznie na północ, a także ze względu na swoją wysokość – pokryte są wiecznym śniegiem i czapą lodową.

Góry Ałtaj, nawet bez podejmowania wysiłku zdobywania szczytów, są jednym z najciekawszych miejsc na świecie wartych odwiedzenia. Niezwykłe piękno i surowość krajobrazów pokazują, jak kiedyś mogła wyglądać planeta, zanim jeszcze skolonizowała ją nasza cywilizacja.

Niezwykła przejrzystość powietrza oraz zmieniające się kontrasty, sprawia że góry same się proszą o fotografowanie. Zresztą wielu zawodowych fotografów właśnie Mongolię i Ałtaj często wybiera jako cel swoich fotograficznych pielgrzymek.