+48 12 444 1846
×

Wyprawy Północna Macedonia

Północna Macedonia to jedna z byłych republik dawnej Jugosławii. Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jest niepodległym państwem. Ponieważ jednak przez tysiąclecia te ziemie pozostawały pod wpływem wielu odmiennych kultur, to do dziś Północna Macedonia pozostaje kulturową mozaiką. Swoje piętno odcisnęli tu zarówno starożytni Grecy jak i potem Bizancjum, Imperium Osmańskie, Serbia, Bułgaria, Albania. Dziś Macedonia jest krajem wielu religii, bogatej i smacznej kuchni, pięknej ludowej muzyki i wielu wspaniałych zabytków historycznych.

Przede wszystkim jednak Północna Macedonia jest krajem wspaniałej przyrody, która chroniona jest na terenie kilku parków narodowych.

Trekkingi górskie w Macedonii Północnej.

Ponieważ prawie cała Macedonia leży w górach, to możliwości trekkingów jest tutaj, mimo stosunkowo małego obszaru kraju, bardzo wiele. Można na przykład odbyć górska wyprawę na najwyższy szczyt i Macedonii i Albanii jednocześnie – Golem Korab (2764 m). Inne pasma górskie takie jak Jablanica na granicy z Albanią oraz rozległa Szar Planina na granicy z Kosowem, dają doskonale możliwości na wielodniowe trekkingi. Na południu kraju w okolicach Jeziora Ochrydzkiego znajdziemy łańcuchy górskie Galicica i Baba, świetne na jednodniowe wyprawy połączone z wypoczynkiem nad jeziorem. Dzikie góry świetne dla trekkingu znajdziemy znów na granicy z Grecją.