fbpx

Bułgaria

Bułgaria leżąca nad Morzem Czarnym cechuje się niezwykle urozmaiconą rzeźbą terenu. Swoją mekkę znajdą tu zarówno wielbiciele plaż, klifów i morza, jak i fani dzikiej przyrody i wypraw górskich.

Góry w Bułgarii i wyprawy górskie

W środkowej części Bułgarii leży jej główny masyw górski – Stara Płanina (Bałkan) wraz z pasem Kotlin Zabałkańskich. W południowo-zachodniej Bułgarii leżą masywy górskie Rodopy i Pirin oraz Riła z najwyższym szczytem Bułgarii i całego Półwyspu Bałkańskiego – Musała – 2925 m n.p.m.

Przepiękny krajobraz wysokogórski i fakt, że szlaki są mało uczęszczane, sprawia, iż zapaleni trekkingowcy wyruszają do Bułgarii zarówno latem, jak i zimą. Riła i Pirin to bowiem prawdziwy raj dla miłośników rakiet śnieżnych i ski-tourów.

Wyprawy

Powierzchnia: 110 910km2

Liczba ludności: 7 202 198

Język urzędowy: Bułgarski

Stolica: Sofia

Kontynent: Europa

Ekspedycja Musała – zimowa wyprawa w góry Bułgarii

01 Kwi 2021 - 11 Kwi 2021
Trekking zimowy w najwyższe góry Bułgarii i całych Bałkanów w Góry Riła i Pirin. W planach zdobycie m.in. najwyższego szczytu Bałkanów - Musały. Noclegi w rodzinnych pensjonatach w pokojach z łazienkami. Transport z Polski i na miejscu prywatnym busem. Program dla turystów górskich z dobrą kondycją. Odwiedzana pasma górskie są dość wysokie i niezwykłe rozległe co zimą stanowi o prawdziwej przygodzie.
950 euro

Skitury na Bałkanach – Bułgaria Pirin

14 Mar 2021 - 20 Mar 2021
Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Program przeznaczony na początkujących i średniozaawansowanych skiturowców.
599 euro + przelot do Sofii

Riła i Pirin – u braci Słowian

09 Lip 2021 - 18 Lip 2021
Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy. Trekking Riła i Pirin jest programem dla średniozaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną. W programie wśród wielu innych mamy tez zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m).
630 euro + przelot do Sofii

Ski-tour Bułgaria, Riła i Pirin

21 Mar 2021 - 27 Mar 2021
Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Najwyższe pasma górskie Bułgarii – Riła i Pirin oferują zimą doskonałe warunki dla średniozaawansowanych skiturowców.
670 euro + przelot do Sofii