+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Ski-tour Bułgaria, Riła i Pirin

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Ski-tour Bułgaria, Riła i Pirin

   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy na skitury i rakiety
   Czas trwania
   7 dni
   Sezon
   Marzec
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Bułgaria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3390 PLN
   + przelot do Sofii
   Terminy:
   Rezerwacja Exploruj private tours
   Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem PET_9551takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Najwyższe pasma górskie Bułgarii – Riła i Pirin oferują zimą doskonałe warunki dla średniozaawansowanych skiturowców. Duże średnie wysokości (pow. 2500 m) przy jednoczesnym umiarkowanym nastromieniu stoków oraz długie doliny, dają szansę fajnych wypraw i wielokilometrowych zjazdów. Dodatkowo wysoko poprowadzone drogi oraz kolejki linowe ułatwiają dostęp wysoko w góry bez konieczności długich podejść. Bardzo dobra baza noclegowa daje szansę na wieczorny wypoczynek i wysuszenie się przy kominku i szklaneczce grzanego bułgarskiego wina. Do tego świetna bałkańska kuchnia i tradycyjna słowiańska gościnność. Czego więcej chcieć?
   Rejon: Riła i Pirin.
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: BUS
   Typ zakwaterowania: hotel, schronisko
   Poziom trudności: Program skiturowy dla sprawnych narciarzy.
   dowiedz się więcej

   Program zakłada górską wędrówkę od schroniska do schroniska.

   Program przeznaczony jest dla  zaawansowanych turystów narciarskich. Konieczna umiejętność zjazdów w różnych warunkach śniegowych w umiarkowanie nastromionym terenie na otwartych zboczach górskich (20 do 40 stopni nachylenia). Dziennie ok 1000 m podejścia i zjazdu (deniwelacji) oraz ok 7 godzin aktywności w terenie.

   Noclegi w klimatycznych schroniskach górskich.

   Program będzie prowadzony przez Polskiego lidera i Bułgarskiego przewodnika górskiego.

   Program realizowany z naszym Bułgarskim partnerem – Adventure Trails, licencjonowanym specjalistycznym biurem trekkingowym.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Niezbędny ekwipunek