fbpx

Turcja

Turcję od lat odwiedzają turyści z całego świata. Tylko tu w tak doskonałym stanie zachowały się ślady największych cywilizacji świata: greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej. Tu Europa łączy się z Orientem, co jest niezwykle ciekawym doświadczeniem dla każdego, kto odwiedza ten kraj po raz pierwszy.

Wyprawy górskie w Turcji

Na wyprawy wysokogórskie najlepiej jest wybrać się we wschodnią część kraju, gdzie leży turecka część Wyżyny Armeńskiej. W tej właśnie części Turcji znajdują się najwyższe szczyty kraju, w tym przykryta czapą wiecznych śniegów góra Ararat o wysokości 5122 m n.p.m.

Wyprawy

Powierzchnia: 783 562km2

Liczba ludności: 82 835 090

Język urzędowy: Turecki

Stolica: Ankara

Kontynent: Azja

Mt. Ararat i Suphan – w gościnie u Kurdów

Ten trekking odbywa się w jednym z najpiękniejszych zakątków Bliskiego Wschodu, w miejscach, które były kolebką wielu starożytnych cywilizacji. W ramach programu zdobywamy dwa wielkie wulkany: biblijny Mt. Ararat (5165 m.npm.) i Mt. Suphan (4058 m.npm.) wznoszący się nad brzegami ogromnego Jeziora Van. Odbędziemy też dwie całodniowe wycieczki krajoznawcze w okolicach Van i Dogubeyazit, podziwiając zabytki pozostałe bo bogatej historii tych ziem.
1290 EUR + przelot do Turcji