fbpx

Kirgizja

Kirgistan to prawdziwy raj dla podróżników marzących o trekkingach i wyprawach wysokogórskich. Jest to bowiem kraj pozbawiony dostępu do morza, a góry zajmują aż 93% terytorium państwa.

Największą wysokość ma łańcuch górski Tienszan, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Kirgistanu – Szczyt Zwycięstwa o wysokości 7439 m n.p.m. znany także jako Pik Pobiedy.

Niezwykłym miejscem w górach Tienszan jest największe jezioro Kirgistanu Issyk-kul, będące równocześnie drugim co do wielkości jeziorem górskim na świecie.

Wyprawy górskie w Kirgistanie

Razem z Exploruj zapraszamy na wyprawę na Pik Lenina (7134 m. n.p.m.) – szczyt zlokalizowany w górach Pamir. Wyprawa ta jest bardzo wymagająca. Co prawda nie trzeba być wspinaczem, ale wysokość powyżej 7 tysięcy metrów może stanowić wyzwanie nawet dla bardzo doświadczonego turysty wysokogórskiego.

Wyprawy

Powierzchnia: 198 500km2

Liczba ludności: 5 776 570

Język urzędowy: Kirgiski, Rosyjski

Stolica: Biszkek

Kontynent: Azja

Pik Lenina

09 Lip 2019 - 30 Lip 2019
30 Lip 2019 - 20 Sie 2019
Wyprawa na Pik Lenina (7134 m. npm.) w górach Pamir to szansa na zdobycie prawdziwego siedmiotysięcznika! Szczyt ten jest łatwy technicznie i możliwy do zdobycia nawet przez doświadczonego turystę wysokogórskiego - nie trzeba być wspinaczem. Jednak tak wielkiej góry nie można lekceważyć! Pik Lenina to góra gdzie choroba wysokościowa bardzo często powstrzymuje potencjalnych zdobywców.
2150 USD + przelot do Kirgistanu