+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Trekking Pamir I Pik Yukhin (5130 m)

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Trekking Pamir I Pik Yukhin (5130 m)

   Wysokogórski trekking w rejonie siedmiotysięcznika Pik Lenin
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień
   Góry
   Pamir
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Kirgizja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1500 USD
   + przelot do Kirgistanu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Góry Pamir w Kirgistanie to fascynujące miejsce dla turystów górskich z całego świata. Położone na granicy z Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami, te majestatyczne góry oferują niesamowite możliwości trekkingu, wspinaczki i eksploracji. Turysta górski będzie zachwycony nie tylko spektakularnymi widokami, ale także różnorodnością terenów, od wysokich szczytów po malownicze doliny i lodowce. Góry Pamir są także domem dla unikalnej fauny i flory, co czyni je idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Odkrywanie tego regionu to prawdziwa przygoda, która pozostawi niezapomniane wrażenia na każdym trekkerze!
   Rejon: Góry Pamir
   Wielkość grupy: Do 10 osób
   Kod programu: KGPY
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: Trekking wysokogórski dla średnio zaawansowanych
   dowiedz się więcej

   Ta wyprawa jest dobrym wyborem dla turystów z umiarkowanym doświadczeniem w pieszych wędrówkach, którzy są w dobrej kondycji fizycznej i dobrym zdrowiu
   Nietrudna i niezbyt długa, pierwsza część trekkingu poprowadzona u malowniczych podnóża Pamiru – wąwóz Kozho-Kelen i dolina Alay – pozwoli na aklimatyzację do drugiej części, podczas której wspinamy się na wysokość do 5130 metrów, Szczyt Yukhin, w rejonie majestatycznego Piku Lenina – kolosalny spektakl szczytu, energia gór i bardzo popularne miejsce do wspinaczki wśród wspinaczy z całego świata! Po drodze noclegi w wygodnych obozach namiotowych, pełne wsparcie logistyczne, opieka przewodnika lokalnego górskiego i co najważniejsze symfonia górskich widoków.

   Położony w Pamirze, na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, Szczyt Lenina jest jednym z pięciu siedmiotysięczników na terenie byłego Związku Radzieckiego. Szczyt Lenina (7134 m) to drugi pod względem wysokości szczyt w Górach Pamiru po Szczycie Komunizmu (7495 m). Również na terytorium Kirgistanu znajdują się takie siedmiotysięczniki jak szczyt Chan-Tengri (7010 m) i szczyt Pobeda (7439) (Tien Shan). Zdobycie wszystkich 5 szczytów zalicza Cię do elitarnej rosyjskiej grupy wspinaczy – Panter Śnieżnych. Szczyt Lenina to najbardziej dostępny siedmiotysięcznik.

   Program przygotowany i prowadzony przez naszego partnera z Kirgistanu – biuro Ak-Sai Travel. Grupa trekkingowa ma charakter międzynarodowy i od uczestników wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego. Wszelkie procedury rezerwacyjne i płatności za program załatwia Exploruj.pl, również na życzenie przelot do Osh.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ