+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry, pustynie i Petra – trekking w Jordanii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry, pustynie i Petra – trekking w Jordanii

   Czyli niepomniane noce pod gwiazdami pustynnego nieba.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   9 dni
   Sezon
   Marzec, Grudzień
   Góry
   Półwysep Arabski
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Jordania
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1955 USD
   + przelot do Ammanu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Jordania jest sławna ze swoich pustynnych gór, niemal nie tkniętych ręką cywilizacji, w których nadal mieszkają koczownicze klany beduinów, kultywując tradycje sprzed tysięcy lat. Wybraliśmy dla Was jeden z najpiękniejszych fragmentów szlaku pieszego "Jordan Trail" kończący się w magicznej Petrze. Program realizowany z pełnym wparciem lokalnego zespołu w czasie trekkingu (namioty, wyżywienie, transport, przewodnicy) co daje nam szansę na niezapomnianą przygodę w dzikich górach i wieczorem pod gwiazdami pustyni.
   Rejon: Wyżyna Jordańska
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: JOR
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Jordania to jeden z najciekawszych kierunków dla turystów, nie tylko z Europy. Kraj wspaniałych zabytków z niezwykłą Petrą w pierwszej kolejności, starożytnej kultury, bezkresnych pustyń i skalistych gór. Nie bez znaczenia dla odwiedzających  jest też tradycyjna arabska gościnność, widoczna zwłaszcza górach gdzie spotkamy, żyjących tam od wieków beduinów. Kuchnia Jordanii jest jedną z najciekawszych w krajach arabskich dzięki wpływom kuchni śródziemnomorskiej i żydowskiej. Do tego oliwki, świeże sery i owoce, które zawsze smakują najlepiej w czasie górskich biwaków.

   Dla miłośników trekkingu w górach Jordanii został wyznaczony bardzo ciekawy szlak długodystansowy tzw: Jordan Trail. Rozciąga się on praktycznie przez całą Jordanię z północy na południe, od Um Qais aż do Akaby. Ma długość 675 km i potrzeba 40 dni by przejść go pieszo. Po drodze szlak przechodzi przez góry, doliny rzek okresowych (wadi) rezerwaty przyrody, pustynie, beduińskie osady i jeden z najwspanialszych zabytków świata: Petrę.

   Na potrzeby naszego programu wybraliśmy środkowy, chyba najciekawszy fragment górskiej części Jordan Trail, kończący się w Małej Petrze i dający szansę na całodzienną wyprawę do zabytków Petry. Nasz trekking trwa 5 pełnych górskich dni. W czasie których pokonujemy liczne grzbiety przełęcze i doliny suchych rzek. W tym czasie śpimy w namiotach w rozbitych po drodze obozowiskach.

   Przez cały czas trekkingu wspiera nas profesjonalny lokalny zespół przewodników a nasz sprzęt biwakowy oraz żywność, woda i bagaże wędrują na grzbietach jucznych zwierząt. Odcinki dzienne są równo rozłożone i pozwalają na pokonanie trasy średniozaawansowanym turystom. Chodzimy na lekko. Codziennie dostajemy trzy posiłki: smaczne śniadanie, lunch w formie pakietu po drodze oraz kolację przygotowaną w obozowisku na ciepło przez wędrującego z nami kucharza.

   Wspaniała górska przygoda w starym stylu, bez jeepów, spalin i tłumów na górskich ścieżkach. Wieczory przy ognisku pod sklepieniem pustynnego nieba pełnego gwiazd i przy akompaniamencie melodii nuconych przez naszych beduińskich przyjaciół.

    

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ