fbpx

Francja

Francję turyści i podróżnicy kochają nie tylko za Paryż i dwa malownicze wybrzeża (w tym Wybrzeże Lazurowe, które stanowi 23% brzegu morskiego Francji), ale także za masywy górskie dające nieograniczone możliwości trekkingowe.

Najwyższym obszarem górskim Francji są Alpy. Najwyższym szczytem innego masywu, czyli francuskich Pirenejów jest z kolei Vignemale, który wznosi się na 3298 m n.p.m.

Wyprawy wysokogórskie we Francji

Z Exploruj można wybrać się na podbój najwyższego szczytu Alp, uznawanego też za najwyższy szczyt Europy, czyli sławnego Mont Blanc. Na wyprawy ruszamy w okresie letnim, ponieważ wtedy pogoda najbardziej nam sprzyja, chociaż nadal bywa kapryśna. Wyprawa na ten szczyt nie jest trudna pod względem technicznym, ale wymaga od uczestników bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego.

Wyprawy

Powierzchnia: 643 801km2

Liczba ludności: 67 196 000

Język urzędowy: Francuski

Stolica: Paris

Kontynent: Europa

Mont Blanc – 4807 m.

Nasza wyprawa na Mont Blanc (4807 m.) najwyższy szczyt Alp oraz (wg części geografów) najwyższy szczyt Europy zaplanowana jest na 7 dni tak aby uczestnicy wyjazdu mieli szansę na skuteczną aklimatyzację oraz naukę podstaw poruszania się w terenie lodowo-skalnym.
895 euro + 390 PLN