+48 12 444 1846
×

Wyprawy Ameryka Północna

Ameryka Północna to nie tylko cały kontynent północnoamerykański, ale także Grenlandia – największa wyspa na Ziemi, wyspy na Morzu Karaibskim i Ameryka Środkowa. Ma aż 24 678 000 km2 powierzchni i jest trzecim co do wielkości kontynentem na Ziemi.

Ameryka Północna ma bardzo urozmaiconą i najdłuższą ze wszystkich kontynentów linię brzegową. Niezliczone wyspy i półwyspy stanowią ponad 1⁄4 powierzchni całego kontynentu. Mimo że Ameryka to prawdziwy raj dla miłośników majestatycznych plaż, surfingu i wysp, na tym kontynencie coś dla siebie znajdą również wielbiciele trekkingów i wypraw wysokogórskich.

Góry w Ameryce Północnej do wypraw trekkingowych i wysokogórskich

Całą zachodnią część kontynentu zajmują Kordyliery, składające się z wielu pasm, wyżyn i kotlin. Wzdłuż brzegów Pacyfiku rozciągają się Góry Nadbrzeżne. Na wschód od nich, porozdzielane mniejszymi łańcuchami górskimi rozciągają się: Wyżyna Kolumbii, Wielka Kotlina, gdzie znajduje się Wielkie Jezioro Słone i wyżyna Kolorado. W jej zachodniej części powstał Kanion rzeki Kolorado.

Turyści górscy ciągną do Meksyku, gdzie zdobywają trzeci co do wysokości szczyt Ameryki Północnej – Pico de Orizaba (5636 m). W Meksyku popularne są również trekkingi na dwa inne piękne wulkany: Nevado Toluca (ok. 4100 m) oraz La Malinche – (4462 m).