+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Wild West czyli wyprawa na Marsa

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Wild West czyli wyprawa na Marsa

   Parki narodowe i pomniki przyrody zachodniego USA
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy dla aktywnych
   Czas trwania
   21 dni
   Sezon
   Maj
   Góry
   Góry Skaliste
   Kontynent
   Ameryka Północna
   Kraj
   Stany Zjednoczone
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2590 USD
   + przelot do USA
   Terminy:
   26/10/2024 - 15/11/2024 (Miejsca dostępne)
   17/05/2025 - 06/06/2025 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja
   Jedyna w swoim rodzaju autorska wyprawa samochodami 4x4 do unikalnych parków narodowych i stanowych na zachodzie USD. Program zawiera oprócz przejazdów odludnymi widokowymi trasami, również pakiet pieszych wędrówek. Program realizujemy w Górach Skalistych i na niesamowitej Wyżynie Colorado, która bardziej przypomina planetę Mars niż naszą Ziemię. Program jest wynikiem wieloletnich wyprawa autora w te rejony i w czasie jej trwania będziemy mieli okazję odwiedzić miejsca niezwykle rzadko odwiedzane przez turystów w Europy a nawet niewielu turystów z USA o tych miejscach słyszało. W czasie tej wyprawy podróżujemy wypożyczonymi samochodami 4x4 (Jeep Wrangler lub podobne), śpimy w klasycznych amerykańskich motelach, posiłki zjadamy w meksykańskich restauracjach lub zajazdach rodem z klimatów drogi 66.
   Rejon: Góry Skaliste, Wyżyna Colorado
   Wielkość grupy: 8 do 10 osób
   Kod programu: WWUS
   Typ zakwaterowania: Hotel, motel
   Poziom trudności: Wyprawa adventure
   dowiedz się więcej

   Naszą wyprawę zaczniemy w kalifornijskich parkach narodowych Yosemite i Sequoia NP. Jeden i drugi nie wymagają rekomendacji. W obudwu oprócz przejazdu trasami widokowymi odbędziemy niedługie piesze wycieczki by z bliska zobaczyć olbrzymie urwiska i olbrzymie sekwoje. Dalej ruszymy na wschód w głąb rozległych terytoriów Dzikiego Zachodu. Odwiedzimy kolejno Death Valley NP, który jest najgorętszym miejscem na naszej planecie, a następnie Park Doliny Ognia. Del będziemy kontynuować naszą wyprawę na ogromne płaskowyże Colorado Plateau – absolutnie wyjątkowe miejsce, często bardziej przypominające planetę Mars niż naszą Ziemię. T trakcie dalszej czci naszej wyprawy odwiedzimy kolejne parki narodowe i stanowe: Arches NP, Canyonlands NP, Grand Canyon, Escalante, Zion, Capitol Reef, Joshua Tree… Do tego oczywiście wizyta w magicznym Kanionie Antylopy i Dolinie Goblinów. Praktycznie codziennie napotkamy nowe obrazy i nowe miejsca chronionej przyrody.

   Jednak nie tylko przyroda będzie na naszym rozkładzie. Odwiedzimy terytoria pierwszych mieszkańców tych ziem – m.in Indian Nawaho w tym sławną Monument Valley. Jednak dzień poświecimy na wizytę w Hollywood (jakże by nie). Wieczór spędzimy podziwiając szaleństwo świateł w Las Vegas, które nigdy nie kładzie się spać. Na Wyżynie Kolorado spotkamy ślady dawnych kopalń, złota, srebra a nawet uranu. Odwidzimy miejsca w których grasowali Buch Cassidy i inni sławni rewolwerowcy. Przejedziemy kawałek historyczną Drogą 66. A nawet odwiedzimy wyjątkowe safari z niedźwiedziami!

   W czasie naszej wyprawy odwiedzimy tereny czterech stanów Dzikiego Zachodu USA: California, Arizona, Nevada i Utah. Przejdziemy setki mil wspaniałych dróg krajobrazowych, często bez asfaltu, dróg którymi kiedyś wędrowali pionierzy na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Dróg którymi kiedyś pędzono wielkie stada krów. Dróg z których większość już zapomniano i które odwiedzane są tylko przez turystów i romantyków tęskniących za starym Dzikim Zachodem …

   W wyprawie możesz uczestniczyć jako kierowca auta 4×4 lub po prostu pasażer. Wystarczy wstępnie zadeklarować w procesie rezerwacji. Przed wyjazdem stworzymy sprawne zespoły.

   Nasz unikalny autorski program szczegółowy jest wynikiem wielu podróży autora i chroniony prawem autorskim. Program wysyłamy mailem bezpośrednio do osób zainteresowanych wyprawą.

   Ważne informacje
   często zadawane pytania