+48 12 444 1846
×

Wyprawy Alpy

Alpy to najwyższy łańcuch Europy, który jest wprost uwielbiany przed podróżników, miłośników gór i wspinaczy. Zajmuje on powierzchnię ponad 220 tys. km2 i znajduje się na terenie wielu krajów Europejskich. Wśród państw, w których Alpy niejednokrotnie zajmują znaczną część terytorium znajdują się: Słowenia, Austria, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria i Francja.

Alpejskie szczyty

Najwyższym szczytem Alp, a zarazem całej Europy, jest położony na granicy francusko-włoskiej Mont Blanc, który wznosi się na wysokość około 4810 m n.p.m.

Wyróżniamy wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie. Do wschodnich zaliczamy zapierające dech w piersiach Dolomity, z kolei do Zachodnich Prealpy Szwajcarskie i Alpy Berneńskie.

Najwyższe szczyty Alp to kolejno: Mont Blanc – 4810 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m., Mont Maudit – 4465 m n.p.m., Parrotspitze – 4432 m n.p.m.

Trekkingi i wyprawy w Alpy

Z Exploruj w Alpy można się wybrać między innymi w Dolomity na trekking o charakterze przygodowo – szkoleniowym. W czasie jego trwania będziemy mieli okazję poznać najpiękniejsze via ferraty różnych rejonów Dolomitów.

W środku sezonu letniego działamy w rejonie Corvary i Grupy Sella. Wiosną i jesienią przenosimy miejsce akcji bardziej na południe, w malownicze okolice Jeziora Garda i masywu Pasubio.

Program przeznaczony jest dla osób chcących nie tylko poznać piękno Dolomitów, ale też nauczyć się poruszać po najhonorniejszych perciach Alp – po via ferratach.