+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Na szczytach Wschodnich Alp

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Na szczytach Wschodnich Alp

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Czerwiec, Lipiec
   Góry
   Alpy
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Austria, Szwajcaria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   5190 PLN
   Cena zawiera dojazd.
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wyprawę na szczyty Wschodnich Alp zaplanowaliśmy tak, by w krótkim czasie mieć możliwość zobaczyć jak najwięcej i cieszyć się wyjątkowymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi tej części alpejskiego łańcucha. Program odbędzie się na terenie dwóch krajów, które każdemu kojarzą się w wysokogórskimi pejzażami, w Austrii i Szwajcarii. Program jest o charakterze trekkingu dla doświadczonych turystów wysokogórskich, dodatkowo posiadających dobrą kondycję fizyczną. Trasy są długie i wymagające jednak bez większych trudności technicznych. Ponieważ grupa będzie pod opieką doświadczonego przewodnika to też cały program ma dodatkową wartość szkoleniową i daje szansę na naukę nowych umiejętności oraz poszerzenie swoich górskich doświadczeń.
   Czas trwania: 10 dni
   Rejon: Silvretta, Alpy Retyckie, Grupa Bernina
   Wielkość grupy: 6 - 7 osób
   Kod programu: ATCH
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, apartamenty
   Poziom trudności: Umiarkowany / wymagający
   dowiedz się więcej

   Zaczynamy w Tyrolu, na jego zachodnim krańcu, przy granicy ze Szwajcarią. Tu znajduje się wysokogórska grupa Silvretta z lodowcami wznoszącymi się nad zielonymi halami i granitowymi szczytami przekraczającymi często 3 tysiące metrów. Najwyższy z nich to Piz Buin o wysokości 3312 m. Cała grupa Silvretta wraz z sąsiednią Verwall, to obszar o pierwotnym górskim charakterze, gdzie nietrudno o spotkanie świstków, kozic, czy koziorożców. I to mimo że pasterze działają w tych terenach od wielu stuleci. W naszym programie mamy zaplanowane trzy piękne okrężne wysokogórskie trasy z przejściami przez przełęcze i wejściami na panoramiczne szczyty.

   Potem przeniesiemy się do wschodniej części Szwajcarii. Odwiedzimy słynną Gryzonię, krainę krótkich spodenek, serów, Heidi oraz wspaniałych parków narodowych. Spędzimy tutaj czas na podboju trzytysięczników: Piz Languard 3262 m oraz Munt Pers 3201 m. To wysokie i piękne szczyty, które dadzą nam szansę na sprawdzenie się w warunkach prawdziwie wysokogórskich oraz zaoferują niezwykłe panoramy Alp Retyckich a w szczególności skutej lodami grupy Bernina.

    

    

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o programie
   ZAMKNIJ