+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Everest Base Camp

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Everest Base Camp

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   18 dni
   Sezon
   Kwiecień, Październik, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1890 USD
   + przelot do Katmandu i powrotny
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Trekking do Everest Base Camp jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych trekkingów na naszym globie. Składają się na to przede wszystkim zapierające dech w piersiach (nie tylko ze względu na wysokość) widoki Himalajów wraz z ich najwyższymi szczytami z Everestem na czele. Widok wschodzącego słońca na lodospadzie Khumbu u stóp Everestu pozostanie na zawsze w pamięci. Jest też jednak znacznie więcej argumentów by wybrać się z nami na tą wyprawę. Już sam pobyt w Nepalu i obserwacja codziennego życia i kultury Szerpów będzie ciekawą przygodą.
   Rejon: Khumbu Himal
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPB
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Trekking bez trudności technicznych, bardzo wymagający kondycyjnie.
   dowiedz się więcej

   Nasz trekking jest tak zaplanowany by powoli zdobywać wysokość i uzyskać taką aklimatyzacje aby umożliwić dojście pod Everest dla każdego uczestnika. Jednakże trzeba pamiętać że w trakcie trekkingu mamy w planie dotrzeć na wysokość 5545 metrów n.p.m. co dla niektórych może być sporym wyzwaniem.

   W czasie trekkingu odwiedzimy oczywiście Katmandu wraz z jego zabytkami i niepowtarzalnym klimatem. Drogą powietrzną przedostaniemy się do Lukli gdzie nasza przygoda z górami rozpocznie się. W czasie następnych dni zwiedzimy Szerpańskie wioski, buddyjskie klasztory i zielone doliny. Cały dzień spędzimy w legendarnym miasteczku Namche Bazaar, gdzie oprócz muzeum Szerpów odwiedzimy tez szkołę założoną przez Hillarego. Głównym naszym celem będą Himalaje i ich fantastyczne panoramy. Celem finalnym będzie wejście na ponad pięciotysięczny szczyt Kalapattar. Alternatywnie do wyboru podejście do symbolicznej Bazy Pod Everestem czyli do miejsca tzw. starej bazy. Prawdziwa baza znajduje się obecnie kilka kilometrów dalej i nie jest dostępna dla trekkerów. Dla osób o dobrej kondycji istnieje możliwość zaliczenia obu punktów programu czyli Kalapattar i Bazy. Oprócz Everestu będziemy też mieli okazję podziwiać przepiękną Ama-Dablam, Nuptse, Pumori i wiele innych może mniej sławnych choć równie pięknych szczytów.

   Trekking jest łatwy technicznie ale stanowi spory wysiłek fizyczny i wymaga bardzo dobrej kondycji oraz dobrego stanu zdrowia.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ