+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Everest Base Camp

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Everest Base Camp

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   19 dni
   Sezon
   Kwiecień, Październik, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1890 USD
   + przelot do Katmandu i powrotny
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Trekking do Everest Base Camp jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych trekkingów na naszym globie. Składają się na to przede wszystkim zapierające dech w piersiach (nie tylko ze względu na wysokość) widoki Himalajów wraz z ich najwyższymi szczytami z Everestem na czele. Widok wschodzącego słońca na lodospadzie Khumbu u stóp Everestu pozostanie na zawsze w pamięci. Jest też jednak znacznie więcej argumentów by wybrać się z nami na tą wyprawę. Już sam pobyt w Nepalu i obserwacja codziennego życia i kultury Szerpów będzie ciekawą przygodą.
   Rejon: Khumbu Himal
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPB
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Trekking bez trudności technicznych, bardzo wymagający kondycyjnie.
   dowiedz się więcej

   Nasz trekking jest tak zaplanowany by powoli zdobywać wysokość i uzyskać taką aklimatyzacje aby umożliwić dojście pod Everest dla każdego uczestnika. Jednakże trzeba pamiętać że w trakcie trekkingu mamy w planie dotrzeć na wysokość 5545 metrów n.p.m. co dla niektórych może być sporym wyzwaniem.

   W czasie trekkingu odwiedzimy oczywiście Katmandu wraz z jego zabytkami i niepowtarzalnym klimatem. Drogą powietrzną przedostaniemy się do Lukli gdzie nasza przygoda z górami rozpocznie się. W czasie następnych dni zwiedzimy Szerpańskie wioski, buddyjskie klasztory i zielone doliny. Cały dzień spędzimy w legendarnym miasteczku Namche Bazaar, gdzie oprócz muzeum Szerpów odwiedzimy tez szkołę założoną przez Hillarego. Głównym naszym celem będą Himalaje i ich fantastyczne panoramy. Celem finalnym będzie oczywiście sama Baza pod Everestem oraz co ważniejsze wejście na wysoki szczyt Kalapattar. To właśnie z niego a nie z EBC rozpościera się widok na Przełęcz południową i szczyt Everestu. Oprócz Everestu będziemy też mieli okazję podziwiać przepiękną Ama-Dablam, Nuptse, Pumori i wiele innych może mniej sławnych choć równie pięknych szczytów.

   Trekking jest łatwy technicznie ale stanowi spory wysiłek fizyczny i wymaga bardzo dobrej kondycji oraz dobrego stanu zdrowia.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ