+48 12 444 1846
×

Wyprawy Karpaty

Karpaty to łańcuch górski w środkowej Europie i jeden z największych w tej części świata. Ciągnie się przez terytoria ośmiu krajów: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii i Serbii.

Najwyższy szczyt Karpat, Gerlach, ma wysokość 2655 m n.p.m. Karpaty nie stanowią jednego nieprzerwanego łańcucha górskiego, ale raczej składają się z wielu wyróżniających się pod względem geologicznym i orograficznym pasm górskich.

Najwyższym pasmem Karpat są Tatry, w szczególności ich słowacka część, w której położone są Gerlach (2655 m n.p.m.), Łomnica (2632 m n.p.m.), Lodowy Szczyt (2628 m n.p.m.) i Durny Szczyt (2623 m n.p.m.). Kolejne pasma przekraczające wysokość 2500 m n.p.m. znajdują się na terenie Rumunii, najwyższe z nich są Góry Fogaraskie.

Wyprawy w Karpaty

Wraz z Exploruj zapraszamy na wyprawy w malownicze rumuńskie Góry Rodniańskie i Maramuresz. Te miejsca to prawdziwa podróż w czasie –  tereny, które powoli zacierają się na mapie Europy. Warto skorzystać z okazji i odwiedzić ja właśnie teraz. Tym bardziej, że mieszkańcy rumuńskich gór słyną z gościnności, muzyki oraz zdolności kulinarnych.

Dla tych, którzy chcą poznać mniej znane zakamarki Tatr, mamy przygotowany program tygodniowych odwiedzin słowackiej części Tatr, gdzie samemu czasem trudno trafić.