fbpx

Karpaty

Karpaty to łańcuch górski w środkowej Europie i jeden z największych w tej części świata. Ciągnie się przez terytoria ośmiu krajów: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii i Serbii.

Najwyższy szczyt Karpat, Gerlach, ma wysokość 2655 m n.p.m. Karpaty nie stanowią jednego nieprzerwanego łańcucha górskiego, ale raczej składają się z wielu wyróżniających się pod względem geologicznym i orograficznym pasm górskich.

Najwyższym pasmem Karpat są Tatry, w szczególności ich słowacka część, w której położone są Gerlach (2655 m n.p.m.), Łomnica (2632 m n.p.m.), Lodowy Szczyt (2628 m n.p.m.) i Durny Szczyt (2623 m n.p.m.). Kolejne pasma przekraczające wysokość 2500 m n.p.m. znajdują się na terenie Rumunii, najwyższe z nich są Góry Fogaraskie.

Wyprawy w Karpaty

Wraz z Exploruj zapraszamy na wyprawy w malownicze rumuńskie Góry Rodniańskie i Maramuresz. Te miejsca to prawdziwa podróż w czasie –  tereny, które powoli zacierają się na mapie Europy. Warto skorzystać z okazji i odwiedzić ja właśnie teraz. Tym bardziej, że mieszkańcy rumuńskich gór słyną z gościnności, muzyki oraz zdolności kulinarnych.

Dla tych, którzy chcą poznać mniej znane zakamarki Tatr, mamy przygotowany program tygodniowych odwiedzin słowackiej części Tatr, gdzie samemu czasem trudno trafić.

Trekking Maramuresz

17 Sie 2019 - 24 Sie 2019
05 Lip 2020 - 12 Lip 2020
Trekking o niewielkich trudnościach w pięknych i nadal dzikich górach Rumuni. Sławne Góry Rodniańskie z najwyższymi szczytami i malownicze zagubione w czasie wioski. Transport z Polski busem, noclegi, wyżywienie i przewodnik w cenie. Tylko małe grupy do 7 osób!
2490 PLN