+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Transylwania Express – trekking w górach Rumunii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Transylwania Express – trekking w górach Rumunii

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Lipiec, Wrzesień
   Góry
   Karpaty
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Rumunia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3190 PLN
   Dojazd z Polski w cenie programu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wyprawa na Moldoweanu w Fogaraszach, Wąwóz Galbena w górach Apuseni, wapienne urwiska gór Craiului, przejazd Trasą Transfogaraską, zamek Drakuli w Poenari.  Kanion Zarnesti. Skalne formacje w górach Bucegi. Przygotowując dla Was ten program przyświecał nam pomysł “upakowania” w stosunkowo krótkim tygodniowym programie jak największej liczby górskich atrakcji. Na naszej liście musiał się więc znaleźć najwyższy szczyt Rumunii i Karpat Południowych czyli Moldoveanu (2544 m). Odwiedzimy góry Apuseni, które są jednym z najciekawszych obszarów krasowych w Karpatach. Pokonamy grań gór Piatra Craiului uważaną z dość trudną i jedną z najciekawszych w Rumunii. Zobaczymy tajemnicze formacje skalne na szczytach gór Bucegi. No i oczywiście nie może zabraknąć przejazdu słynną Trasą Transfogaraską oraz odwiedzin w prawdziwym zamku Drakuli.
   Rejon: Siedmiogród, Karpaty Południowe
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: ROT
   Typ zakwaterowania: Pokoje gościnne, pensjonaty
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Rumunia to przede wszystkim góry. Kraj przez środek przedzielony jest wielkim łukiem Karpat Wschodnich i Południowych. W jego wnętrzu rozpościera się Transylwania czyli inaczej Siedmiogród. Kraina gdzie splatały się zawiłe ścieżki historii, gdzie mieszkali obok Rumunów również Sasi a przede wszystkim Węgrzy. Ta historia do dziś jest widoczna w postaci pięknych i w wielu przypadkach dobrze zachowanych zabytków ze wspaniałymi zamkami na czele. Transylwania to też kraina legendarnego Drakuli. Ta postać ma swoje źródło w osobie Włada Palownika – słynnego hospodara wołoskiego, który w walce z wrogami stosował dość drastyczne metody.

   Jednak Transylwania i Karpaty południowe to przede wszystkim kraina wspaniałych gór o niemal pierwotnym charakterze, dziką przyrodą oraz ludźmi w nich żyjącymi, kultywującymi dawne tradycje. I to właśnie góry będą celem głównym naszego programu. Na dokładkę gościnność rumuńskich górali i tradycyjna autentyczna kuchnia bałkańska. Czego więcej trzeba? Tylko dobrej kondycji i pogody!

   Dla kogo ten program?  Program nadaje się dla osób o dobrej kondycji i już pewnym górkim doświadczeniu, na przykład u nas w Tatrach. Wejścia nie są trudne technicznie ale miejscami można napotkać eksponowane odcinki. Noclegi wygodne, w małych hotelikach lub pensjonatach u podnóży gór. Wyżywienie w lokalnych gospodach i restauracjach, koszty wyżywienia nie jest wliczony do programu. Program prowadzony jest przed doświadczonych przewodników UIMLA.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ