+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Dookoła Annapurny – Przez Przełęcz Thorung La.

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Dookoła Annapurny – Przez Przełęcz Thorung La.

   Jeden z himalajskich klasyków w naszej ofercie.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   17 dni
   Sezon
   Kwiecień, Maj, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1890 USD
   + przelot do Nepalu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja Exploruj private tours
   Ten trekking jest wielkim klasykiem himalajskim bardzo wysoko ocenianym przez wytrawnych trekkerów ze względu na walory widokowe i kulturowe. W czasie jego trwania powędrujemy przez właściwie wszystkie piętra Himalajów najpierw ogromną i malowniczą doliną Marsyangdi aż po Przełęcz Thorung La (5416 m.) Potem w dół zejdziemy kolejną wielką doliną – Kali Gandaki, która oddziela masywy Dhaulagiri i grupę Annapurna Himal. Po drodze od pól ryżowych, poprzez głębokie wąwozy skalne, lasy rododendronowe i sosnowe dotrzemy do pietra łąk wysokogórskich i tundry by finalnie trafić do krainy wiecznych śniegów i lodowców. Odwiedzimy dziesiątki malowniczych wiosek gdzie spotyka się hinduizm z buddyzmem i kulturą tybetańską. Spotkamy przedstawicieli ludów Gurung, Braminów, Czetri i wielu innych himalajskich nacji.
   Rejon: Annapurna Himal
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPC
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Trekking o umiarkowanych trudnościach
   dowiedz się więcej

   Zobaczymy ogromne królestwo wysokich szczytów na czele z ośmiotysięcznikami: Annapurna 8091 m, Manaslu 8156 m i Dhaulagiri 8163 m. Oprócz tego kilkanaście siedmio i sześciotysięczników. Po drodze malownicze pastwiska jaków a niżej prymitywne tarasowe poletka gdzie rolnicy próbują uprawiać ziemniaki.

   Nocować będziemy w nepalskich hotelikach – herbaciarniach gdzie standard przypomina trochę nasze górskie chatki w Beskidach. Tam też będziemy się stołować w kuchniach prowadzonych przez uzdolnione kulinarnie nepalskie panie. Pokoiki proste ale zawsze z łóżkiem i materacem do dyspozycji. Zwykle za drobną opłatą dostępny też gorący prysznic.

   Trekking prowadzony jest przez doświadczonego przewodnika górskiego co gwarantuje profesjonalną opiekę i sporo ciekawej wiedzy o górach w czasie trwania trekkingu.

   Wszystkie transfery zaplanowane są prywatnym transportem dedykowanym dla naszej grupki (jeepy i busy) nie komunikacją zbiorową.

   Trekking nie jest trudny technicznie i mogą w nim uczestniczyć osoby praktycznie bez większego doświadczenia. Niezbędny jest jednak bardzo dobry stan zdrowia i dobra kondycja fizyczna bo przez kilka dni będziemy maszerować po średnio 5 godzin dziennie. Konieczne też jest wcześniejsze doświadczenie w przebywaniu na wysokości powyżej 4000 m npm.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ