+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Simien i święto Meskel

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Simien i święto Meskel

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Wrzesień, Październik
   Góry
   -
   Kontynent
   Afryka
   Kraj
   Etiopia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2590 USD
   + przelot do Addis Abeby, przeloty lokalne w cenie
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Afryka kojarzy się z gorącymi pustyniami, sawannami i płaskim horyzontem. Etiopia przeczy temu stereotypowi – jest to miejsce, gdzie oprócz typowych afrykańskich krajobrazów, można podziwiać wysokie góry i urwiska, wędrować po czterotysięcznych szczytach i obserwować życie górskich małp o krwawiących sercach. Etiopia to najbardziej górzysty kraj Afryki i z tego powodu nazywana jest Tybetem Czarnego Lądu. W naszym wyjątkowym programie jest nagromadzenie przeżyć, których na pewno nie zapomnisz nigdy.
   Rejon: Góry Simien, Lalibela, Gondar, Bahir Dar
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: ETS
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   W trakcie 6-dniowego łatwego trekkingu zdobędziemy najwyższy szczyt Etiopii – Ras Dashen (4620 m n.p.m.). Specyficzne położenie i odrębność Simien spowodowały, że występują tu gatunki endemiczne żyjące wyłącznie w tych górach. Ponadto, turystyka nie jest tu jeszcze nazbyt spopularyzowana, tak że trekking pozwala na kontakt z dziką naturą i prawdziwy spokój.

   To nie koniec atrakcji! Uczestniczyć będziemy bowiem w starożytnym święcie chrześcijańskim – Meskel, upamiętniającym odnalezienie Prawdziwego Krzyża Chrystusa w 326 r. przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna. Spektakl ten zobaczymy w legendarnej Lalibeli, znanej ze swoich wykutych w litej dwunastu skale monumentalnych kościołów. Spektakularne kolorowe procesje, przemieszczające się między kościołami wykutymi w podziemnych skałach, to niezapomniany widok. Meskel to święto ognia, w czasie którego kapłani palą ogromne ogniska na placu głównym, a wierni śpiewają i grają na bębnach.

   Zwiedzimy również XVII wieczne zamki Gonderu oraz piękny kościół Trójcy Debre Birhan Sellasje, słynny ze wspaniałych malowideł i 80 cherubinów wymalowanych na suficie oraz wspaniałą tęczę nad wodospadem Błekitnego Nilu. Zapraszamy do fascynującej Etiopii!!!

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ