fbpx

Iran

Iran wciąż jest bardzo niedocenionym turystycznie krajem. Prawdą jest jednak, że fascynuje każdego, kto odwiedził ten wspaniały kraj pełen gościnnych i serdecznych ludzi, olśniewających krajobrazów i pięknych zabytków.

Kultura perska jest jedną z najstarszych na świecie. Dzięki niej możemy podziwiać pełne kolorowych mozaik meczety, mauzolea, pałace, zachwycające perskie ogrody, antyczne ruiny, czy pustynne krajobrazy.

Wycieczki górskie w Iranie

Iran jest w swej przeważającej części krajem wyżynnym i górzystym. Największymi naturalnymi regionami geograficznymi kraju są: południowo-wschodnia część Wyżyny Armeńskiej oraz otoczona łańcuchami gór Wyżyna Irańska.

Miłośnicy wypraw wysokogórskich i trekkingów do Iranu ruszają zdobyć wulkan Demawend o wysokości 5671 m n.p.m. położony w górach Elburs, które są najwyższym pasmem w Iranie.

Wyprawy

Powierzchnia: 1 628 771km2

Liczba ludności: 78 285 000

Język urzędowy: Perski

Stolica: Teheran

Kontynent: Azja

Mt. Damavand – ostatni król Persji

07 Sie 2021 - 20 Sie 2021
Góra Damavand (5610 m.n.p.m.) to najwyższy wulkan kontynentu azjatyckiego. To również najwyższy szczyt Islamskiej Republiki Iranu. Choć technicznie wejście na tego olbrzyma nie przedstawia większych trudności to jednak jego wysokość, zmienna pogoda i silne wiatry oraz trudności orientacyjne i brak infrastruktury sprawiają, że obecnie niewielu zachodnich turystów zdobywa jego wierzchołek. Nie bez znaczenia jest też obawa przed samym przyjazdem do Iranu, kraju nad którym nadal pochyla się cień Ajatollahów.
4800 PLN + przelot do Iranu