+48 12 444 1846
×

Wyprawy Ameryka Południowa

Ameryka Południowa to kontynent uwielbiany przed podróżników z całego świata. Oblewają go od wschodu wody Oceanu Atlantyckiego, a od zachodu Ocean Spokojny. Na północy znajduje się Przesmyk Panamski oraz Morze Karaibskie.

Powierzchnię Ameryki Południowej zajmuje aż 13 państw: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Ekwador, Gujana, Kolumbia, Paragwaj, Peru, Surinam, Urugwaj, Wenezuela, Trynidad i Tobago oraz dwa terytoria zależne: Gujana Francuska, należąca do Francji i brytyjskie Falklandy.

Wyprawy górskie w Ameryce Południowej

Miłośnicy aktywnego wypoczynku jako destynację często wybierają Ziemię Ognistą – wyspę leżącą na południowym krańcu Ameryki Południowej, oddzieloną od stałego lądu Cieśniną Magellana. Na niej znajduje się słynna góra Monte Darwin (2488 m n.p.m.).

Wśród alpinistów i himalaistów najsłynniejszą górą Ameryki Południowej jest z kolei Aconcagua, czyli Kamienny Strażnik – najwyższy szczyt Andów, Ameryki Południowej oraz całej Ameryki. Ma aż 6960,8 m n.p.m., jest pokryty wiecznymi śniegami i lodowcami, z których 7 spływa na wysokość 3900 m n.p.m. Z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne uważany jest za dobre miejsce treningu przed wyprawami na himalajskie ośmiotysięczniki.