fbpx

Indie

Indie są 7. największym krajem świata pod względem powierzchni oraz 2. pod względem liczby ludności. Oszałamiają swoim ogromem, zgiełkiem i różnorodnością. Kojarzą się zarówno z biedą i przeludnieniem, jak bollywoodzkim kiczem, cudami natury i wyjątkową mieszanką różnych religii,

Od południa Indie otoczone są Oceanem Indyjskim, od południowego zachodu Morzem Arabskim, a od południowego wschodu – Zatoką Bengalską.

Wyprawy górskie w Indiach

Indie są doskonałą destynacją dla wypraw wysokogórskich. Od północy ograniczają je Himalaje oraz Karakorum. Królową gór Indii jest Kanczendzonga – ośmiotysięcznik, drugi co do wysokości szczyt w Himalajach, trzeci co do wysokości szczyt Ziemi, o wysokości 8586 m n.p.m.

Kanchendzonga zapisała się nawet w historii polskiego himalaizmu – to tu 13 maja 1992 roku swoją przygodę z górami wysokimi zakończyła polska himalaistka Wanda Rutkiewicz. Jej zaginięcie nadal owiane jest mgłą tajemnic.

Wyprawy

Powierzchnia: 3 287 590km2

Liczba ludności: 1 281 935 911

Język urzędowy: Angielski, Hindi, Urdu

Stolica: New Delhi

Kontynent: Azja

Kang Yatze West 6200 m

20 Cze 2021 - 05 Lip 2021
07 Sie 2021 - 22 Sie 2021
Kang Yatze leży w górnej części malowniczej doliny Markhi, stosunkowo łatwo dostępnej z pobliskiej stolicy regionu – Leh. Góra ma kilka wierzchołków; wejście na najwyższy z nich (ok. 6400 m.n.p.m.) wymaga umiejętności wspinaczki technicznej i zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale sąsiedni Kang Yatze West (ok. 6200m) jest stosunkowo nietrudnym wysokim szczytem  wymagającym podstawowych umiejętności wysokogórskich i zastosowania podstawowego sprzętu.
1550 EUR + przelot do Leh

Ladakh – małe królestwo wielkich Himalajów

24 Lip 2021 - 08 Sie 2021
Ladakh, zwany często Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach. Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym rzeczywiście bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami, choć częścią Tybetu nigdy nie był, zachowując przez wieki status niezależnego królestwa.
1390 euro + przelot do Leh

Zanskar – trekking lodowym szlakiem

Lodowy szlak rzeki Zaskar - poważna, zimowa przygoda w Himalajach Ladakhu Położony w północno-zachodnich Indiach, na północ od głównej grani Wielkich Himalajów, Ladakh to raj dla wędrowców. Fantastyczne widoki, przestrzeń, buddyjskie klasztory, gościnni ludzie, dzika przyroda. Choć popularność tego regionu rośnie, to wciąż jest to miejsce, w którym na niektórych trekach nie spotkamy nikogo nawet w szczycie sezonu letniego!
1890 euro + przelot do Leh

Samsara – przez Himalaje Ladakhu

04 Wrz 2021 - 26 Wrz 2021
Ladakh pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Dlatego zwany jest często Małym Tybetem. Jest suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól. Ta krajobrazowa odmienność od większości obszarów Indyjskich Himalajów spowodowana jest izolacją od wilgotnych mas powietrza i letnich monsunowych deszczy – Ladakh położony jest na północ od głównej grani Wysokich Himalajów, które stanowią barierę klimatyczną.
1450 euro + przelot do Leh

Kandźi La trek – Ladakh

04 Wrz 2021 - 26 Wrz 2021
Podczas tej wyprawy przejedziemy przez główną grań Wielkich Himalajów i dotrzemy do Padam – stolicy Zaskaru. Początkowo wędrować będziemy klasycznym szlakiem z Padam do Lamajuru (Padum-Lamayuru). Pokonując pierwszą z około pięciotysięcznych przełęczy dotrzemy do malowniczo położonej wsi Lingszet (Lingshed) z ważnym klasztorem. Tu opuścimy popularny szlak by przez przełęcz Barmi przejść do pięknej, spokojnej i dzikiej doliny rzeki Oma. Pokonując kolejną przełęcz dotrzemy do bazy pod przełęczą Kandźi, którą pokonamy kolejnego dnia.
1450 euro + przelot do Indii

Stok Kangri (6150 m)

Stok Kangri (ok. 6150 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Himalajskiego pasma Stok, położonego na terenie Ladakhu. Jest stosunkowo łatwym sześciotysięcznikiem. Wędrówkę zaczyna się dość wysoko, na wysokości około 3200 m n.p.m., szczyt jest położony blisko stolicy Ladakhu – Leh, a więc jest łatwo dostępny i nie wymaga poświęcenia długiego czasu.
1490 euro + przelot do Leh

Markha – ukryta dolina Himalajów

03 Lip 2021 - 18 Lip 2021
Ladakh, popularnie zwany Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach. Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Ladakh jest wysokogórskim, suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól.
1199 EUR + przelot do Indii