+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Kang Yatze West 6200 m

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Kang Yatze West 6200 m

   Wysokogórska wyprawa w Himalajach Ladakhu
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Ladakh
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Indie
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1690 EUR
   + przeloty do Leh
   Terminy:
   17/08/2024 - 01/09/2024 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja
   Kang Yatze (Kang Yaze, Kang Yatse) leży na terenie Ladakhu w Indiach. Jest potężną górą z imponującym cyrkiem lodowcowym, położoną przy północnym skraju Himalajów, na terenie Gór Zanskar (Zaskar) należących do Himalajów Tetydzkich. Na północ od niej teren gwałtownie opada do doliny Indusu stanowiącej północną granicę Himalajów. Kang Yatze leży w górnej części malowniczej doliny Markhi, stosunkowo łatwo dostępnej z pobliskiej stolicy regionu – Leh. Góra ma kilka wierzchołków; wejście na najwyższy z nich (ok. 6400 m.n.p.m.) wymaga umiejętności wspinaczki technicznej i zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale sąsiedni Kang Yatze West (ok. 6200m) jest stosunkowo nietrudnym wysokim szczytem wymagającym podstawowych umiejętności wysokogórskich i zastosowania podstawowego sprzętu. (Część wspinaczki prowadzi po stromych polach śnieżnych i wymaga obycia z eksponowanym terenie i sprawności – na poziomie zaawansowanego turysty – w posługiwaniu się czekanem i rakami.) To on jest naszym celem.
   Rejon: Himalaje Ladakhu
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: INK
   Typ zakwaterowania: Guesthouse, namioty
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Wysokość góry jest znacząca, wymaga dobrej aklimatyzacji. Zdobędziemy ją, wędrując wzdłuż rzeki Markhi, klasycznym szlakiem trekkingowym, prowadzącym najpierw przez kolejne, malownicze wsie, w których podglądać będziemy, jak żyje lokalna ludność, a dalej przez wysokogórskie łąki, gdzie latem wypasają się liczne jaki, owce i kozy, a z norek wyglądają ciekawskie świstaki. Atak szczytowy rozpoczniemy z wysokiej bazy w nocy, by o świcie stanąć na wierzchołku. Po zdobyciu góry czeka nas przejście przez dość wysoką przełęcz, z której widać znakomicie Kang Yatze. W drodze powrotnej do stolicy Ladakhu zwiedzimy kilka klasztorów buddyjskich, z których słynie region, a na koniec przelecimy ponownie nad najwyższymi górami świata.

   Ladakh, często zwany Małym Tybetem, to region położony w północno-zachodnich Indiach. Pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Ladakh jest wysokogórskim, suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól. Ta odmienność od większości obszarów Indyjskich Himalajów spowodowana jest izolacją od wilgotnych mas powietrza i letnich monsunowych deszczy – Ladakh położony jest na północ od głównej grani Wysokich Himalajów, które stanowią barierę klimatyczną. Ludność regionu to w większości potomkowie Tybetańczyków, którzy przywędrowali tu ponad tysiąc lat temu. Ich język należy do grupy języków tybetańskich, a religią większości jest buddyzm tybetański. Dziś Ladakh jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym poznać można kulturę tybetańską. Podczas tej wprawy poznamy środkową cześć Ladakhu, zlokalizowaną w okolicach doliny Indusu oraz stolicy regionu: Leh. W drodze na szczyt przejdziemy przez kilka wsi. Dni wędrówki (trekkingu), które poprzedzą atak szczytowy, zapewnią nam aklimatyzację, ale też pozwolą poznać nieco kultury i krajobrazów tego niezwykłego regionu.

   Wędrówkę rozpoczniemy u ujścia rzeki Markhi do Zaskaru (Zanskaru). Markha płynie równolegle do Indusu, na południe od niego, a między tymi dwiema rzekami rozciąga się pasmo Stok.

   Podczas trekkingu nasze duże plecaki będą niesione przez zwierzęta. Będziemy iść „na lekko”, co pozwoli nam w pełni cieszyć się wędrówką, widokami i – zapewne – fotografowaniem. W zakładaniu obozu pomagać nam będą nasi przewodnicy, a posiłki szykować dla nas będzie (przy pomocy chętnych) nasz obozowy, lokalny kucharz – co pozwoli nam popróbować lokalnych potraw.

   Trekking poprzedzimy zwiedzaniem stolicy Ladakhu – Leh i najważniejszych miejsc w jego okolicy. Na trekkingu stopniowo będziemy nabierać wysokości przenosząc się na noclegi coraz wyżej. Zgodnie z planem, przed atakiem szczytowym spędzimy trzy noce powyżej 4800 m.n.p.m.,  odbędziemy spacer aklimatyzacyjny wychodząc ponad 5000m.

   Lot z Delhi do Leh i lot powrotny bez wątpienia należą do najbardziej atrakcyjnych lotów spośród tych, które można odbyć dużym samolotem liniowym. Przelecimy nad główną granią Himalajów i – jeśli pogoda dopisze – oglądać będziemy niezliczone szczyty, ostre granie i lodowce najwyższych gór świata. Lecąc do Leh, samoloty zwykle przylatują w nieznacznej odległości od szczytu Kang Yatze. Pod koniec wyprawy, przed podróżą do Polski, będziemy mieć kilka godzin na zapoznanie z wybranymi zabytkami stolicy Indii – Delhi.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej praktycznych informacji o wyprawie