fbpx

Hiszpania

Hiszpania jest jednym z największych krajów Unii Europejskiej i jednym z najatrakcyjniejszych krajów na świecie pod względem atrakcyjności turystycznej. Większość turystów rusza oczywiście na piękne plaże położone wzdłuż wybrzeża morza śródziemnego oraz na wakacyjne wyspy takie jak Baleary no i Wyspy Kanaryjskie położone u wybrzeży Afryki.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się też wśród turystów miasta takie jak Barcelona, Madryt, Granda czy Cordoba oraz liczne zabytki, które można w nich podziwiać.

Hiszpania jest też niezwykle atrakcyjnym celem dla turystów górskich. Możliwości krótkich i długich trekkingów oferują liczne góry, które zajmują prawie cały teren Półwyspu Iberyjskiego. Do tego wyspy Majorka i Teneryfa oferują wiele możliwości i trekkingu i wspinaczki.

Na północy łańcuch Pirenejów oddziela Hiszpanię od Francji. Tu znajdują się piękne długie grzbiety, głęboko wcięte doliny, dzikie ostępy leśne, oraz wysokie skaliste szczyty. Najwyższym z nich jest Pico Aneto – 3404 m. Na południu wysoko wypiętrzają się góry Sierra Nevada z najwyższym szczytem kontynentalnej Hiszpanii czyli Mulhacen – 3478 m. Najwyższy szczyt Hiszpanii znajduje się na Wyspach Kanaryjskich na górzystej Teneryfie. To wulkan Pico del Teide o wysokości 3718 m.

 

Powierzchnia: 505 944km2

Liczba ludności: 47 100 369

Język urzędowy: Hiszpański

Stolica: Madryt

Kontynent: Europa

Sierra Nevada i Andaluzja – trekking śladami Maurów.

08 Paź 2021 - 17 Paź 2021
Andaluzja na południu Hiszpanii to jeden z najciekawszych przyrodniczo, kulturowo i historycznie zakątków Europy. W czasie trwania naszego programu zdobędziemy m.in. najwyższy szczyt Sierra Nevada - Mulhacen. Pokonamy sławą powietrzną "Królewską Ścieżkę" w Wąwozie El Chorro i spotkamy się z pamiątkami po mieszkającymi tu przez kilka wieków Maurami i Cyganami. Program trekkingowy o trudnościach umiarkowanych dla każdego sprawnego turysty.
1200 euro + przelot do Malagi

Pico del Teide – Trekking Teneryfa

13 Mar 2021 - 20 Mar 2021
15 maja 2021 - 22 maja 2021
23 Paź 2021 - 30 Paź 2021
Teneryfa jest najbardziej zróżnicowaną ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. W samym jej sercu leży Park Narodowy Teide z najwyższym szczytem Kanarów, jak i całej Hiszpanii - Pico del Teide 3718m n.p.m. Wulkaniczne krajobrazy wspaniale kontrastują z Oceanem Atlantyckim. Na obu krańcach wyspy znajdziemy zupełnie odmienne pasma gór Teno i Anaga, z niesamowitymi lasami wawrzynowymi.
2590 PLN + przelot na Teneryfę