+48 12 444 1846
×

Wyprawy Hiszpania

Hiszpania jest jednym z największych krajów Unii Europejskiej i jednym z najatrakcyjniejszych krajów na świecie pod względem atrakcyjności turystycznej. Większość turystów rusza oczywiście na piękne plaże położone wzdłuż wybrzeża morza śródziemnego oraz na wakacyjne wyspy takie jak Baleary no i Wyspy Kanaryjskie położone u wybrzeży Afryki.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się też wśród turystów miasta takie jak Barcelona, Madryt, Granda czy Cordoba oraz liczne zabytki, które można w nich podziwiać.

Hiszpania jest też niezwykle atrakcyjnym celem dla turystów górskich. Możliwości krótkich i długich trekkingów oferują liczne góry, które zajmują prawie cały teren Półwyspu Iberyjskiego. Do tego wyspy Majorka i Teneryfa oferują wiele możliwości i trekkingu i wspinaczki.

Na północy łańcuch Pirenejów oddziela Hiszpanię od Francji. Tu znajdują się piękne długie grzbiety, głęboko wcięte doliny, dzikie ostępy leśne, oraz wysokie skaliste szczyty. Najwyższym z nich jest Pico Aneto – 3404 m. Na południu wysoko wypiętrzają się góry Sierra Nevada z najwyższym szczytem kontynentalnej Hiszpanii czyli Mulhacen – 3478 m. Najwyższy szczyt Hiszpanii znajduje się na Wyspach Kanaryjskich na górzystej Teneryfie. To wulkan Pico del Teide o wysokości 3718 m.