+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Sierra Nevada i Andaluzja – trekking śladami Maurów.

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Sierra Nevada i Andaluzja – trekking śladami Maurów.

   Wyprawa na najwyższe szczyty południa Europy.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Październik
   Góry
   Półwysep Iberyjski
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Hiszpania
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   5760 PLN
   + przelot do Malagi
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Andaluzja na południu Hiszpanii to jeden z najciekawszych przyrodniczo, kulturowo i historycznie zakątków Europy. W czasie trwania naszego programu zdobędziemy m.in. najwyższy szczyt Sierra Nevada - Mulhacen. Pokonamy sławą powietrzną "Królewską Ścieżkę" w Wąwozie El Chorro i spotkamy się z pamiątkami po mieszkającymi tu przez kilka wieków Maurami i Cyganami. Program trekkingowy o trudnościach umiarkowanych dla każdego sprawnego turysty.
   Rejon: Sierra Nevada
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: HISN
   Typ zakwaterowania: Pensjonat
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Powiedzieć, że nasza podróż do Andaluzji i Sierra Nevady będzie bardzo różnorodna to powiedzieć 10 razy za mało. Na ten krótki 10 dniowy program odsączyliśmy esencję tego co w tutejszych górach i samej Andaluzji najwspanialsze, najpiękniejsze i najbardziej magiczne. Tak, magiczne, ponieważ takie właśnie jest to wyjątkowe miejsce Europy, które pozwoli nam w tym krótkim wypadzie spędzić czas nad morzem i w wysokich górach, w pięknych miastach i w dzikiej przyrodzie oraz poznać kulturę, którą tworzyli hiszpańscy królowie, Maurowie i Cyganie.

   Zatem – naszą niezwykłą podróż rozpoczniemy w pięknej Maladze, która była rodzinnym miastem Picassa. Z gwarnego miasta przeniesiemy się na egzotyczną plażę La Rijana, a już następnego dnia wejdziemy na pierwszy trzytysięcznik – Pico de los Machos, znajdujący się w przepięknej i wciąż dziewiczej części Sierry Nevady – w Alpuharze. Ta kraina zajmuje południowe zbocza gór i jest naprawdę wyjątkowym miejscem – słonecznym i pachnącym, porośniętym dzikim tymiankiem, szałwią, lawendą i rozmarynem, ale też miejscem, które zachwyca skalistymi urwiskami i głębokimi wąwozami z krystalicznie czystą wodą strumieni. W regionie tym, jeszcze kilkaset lat temu zamieszkiwali Maurowie, którzy pozostawili po sobie barwną kulturę i wysoko położone w górach malownicze, białe wioski, które odwiedzimy w kolejnych dniach, by zobaczyć jak dziś żyją ich mieszkańcy oraz skosztować tradycyjnie wyrabianych serów, miodów, szynek i win. Alpuhara jest też miejscem z wyjątkowo czystym powietrzem i wciąż dziką przyrodą – skalistymi stokami porośniętymi piniami i głębokimi wąwozami czystych strumieni i tu właśnie, w najwyższych partiach gór spędzimy kolejne dni, zdobywając trzy najwyższe szczyty Hiszpanii kontynentalnej i Półwyspu Iberyjskiego – Mulhacen (3479 m n.p.m.), Veleta (3398 m n.p.m.) i Alcazaba (3371 m n.p.m.). Prosto z dzikich ostępów Sierry Nevady przeniesiemy się do Granady, by zobaczyć cudowny pałac mauretańskich kalifów i posłuchać koncertu ognistego flamenco. W następnych dniach przejdziemy trasą Caminito del Rey – prowadzącą przez wąwóz El Chorro, który zachwyca 700 metrowymi urwistymi ścianami wznoszącymi się nad korytem rzeki Guadalhorce. Ostatnim punktem naszego programu będzie wizyta w Rondzie – małym, ale zachwycającym miasteczku – słynącym z XVIII wiecznego mostu, który ma wysokość 98 metrów oraz z bardzo malowniczej, jednej z najstarszych w Hiszpanii aren do korridy. Aż trudno uwierzyć, że tyle atrakcji zmieścimy w ciągu zaledwie 10 dni podróży, ale jest to możliwe właśnie dzięki różnorodności tego wyjątkowego miejsca na świecie. Zapraszamy gorąco do wspólnej podróży.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ