+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Sierra Nevada i Andaluzja – trekking śladami Maurów.

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Sierra Nevada i Andaluzja – trekking śladami Maurów.

   Wyprawa na najwyższe szczyty południa Europy. I nie tylko...
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Październik
   Góry
   Półwysep Iberyjski
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Hiszpania
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   5760 PLN
   + przelot do Malagi
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Andaluzja na południu Hiszpanii to jeden z najciekawszych przyrodniczo, kulturowo i historycznie zakątków Europy. W czasie trwania naszego programu zdobędziemy m.in. najwyższy szczyt Sierra Nevada - Mulhacen. Pokonamy sławą powietrzną "Królewską Ścieżkę" w Wąwozie El Chorro i spotkamy się z pamiątkami po mieszkającymi tu przez kilka wieków Maurami i Cyganami. Program trekkingowy o trudnościach umiarkowanych dla każdego sprawnego turysty.
   Rejon: Sierra Nevada
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: HISN
   Typ zakwaterowania: Pensjonat
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Powiedzieć, że nasza podróż do Andaluzji i Sierra Nevady będzie bardzo różnorodna to powiedzieć 10 razy za mało. Na ten krótki 10 dniowy program odsączyliśmy esencję tego co w tutejszych górach i samej Andaluzji najwspanialsze, najpiękniejsze i najbardziej magiczne. Tak, magiczne, ponieważ takie właśnie jest to wyjątkowe miejsce Europy, które pozwoli nam w tym krótkim wypadzie spędzić czas nad morzem i w wysokich górach, w pięknych miastach i w dzikiej przyrodzie oraz poznać kulturę, którą tworzyli hiszpańscy królowie, Maurowie i Cyganie.

   Zatem – naszą niezwykłą podróż rozpoczniemy w pięknej Maladze, która była rodzinnym miastem Picassa. Z gwarnego miasta przeniesiemy się na egzotyczną plażę La Rijana, a już następnego dnia wejdziemy na pierwszy trzytysięcznik – Pico de los Machos, znajdujący się w przepięknej i wciąż dziewiczej części Sierry Nevady – w Alpuharze. Ta kraina zajmuje południowe zbocza gór i jest naprawdę wyjątkowym miejscem – słonecznym i pachnącym, porośniętym dzikim tymiankiem, szałwią, lawendą i rozmarynem, ale też miejscem, które zachwyca skalistymi urwiskami i głębokimi wąwozami z krystalicznie czystą wodą strumieni. W regionie tym, jeszcze kilkaset lat temu zamieszkiwali Maurowie, którzy pozostawili po sobie barwną kulturę i wysoko położone w górach malownicze, białe wioski, które odwiedzimy w kolejnych dniach, by zobaczyć jak dziś żyją ich mieszkańcy oraz skosztować tradycyjnie wyrabianych serów, miodów, szynek i win. Alpuhara jest też miejscem z wyjątkowo czystym powietrzem i wciąż dziką przyrodą – skalistymi stokami porośniętymi piniami i głębokimi wąwozami czystych strumieni i tu właśnie, w najwyższych partiach gór spędzimy kolejne dni, zdobywając trzy najwyższe szczyty Hiszpanii kontynentalnej i Półwyspu Iberyjskiego – Mulhacen (3479 m n.p.m.), Veleta (3398 m n.p.m.) i Alcazaba (3371 m n.p.m.). Prosto z dzikich ostępów Sierry Nevady przeniesiemy się do Granady, by zobaczyć cudowny pałac mauretańskich kalifów i posłuchać koncertu ognistego flamenco. W następnych dniach przejdziemy trasą Caminito del Rey – prowadzącą przez wąwóz El Chorro, który zachwyca 700 metrowymi urwistymi ścianami wznoszącymi się nad korytem rzeki Guadalhorce. Ostatnim punktem naszego programu będzie wizyta w Rondzie – małym, ale zachwycającym miasteczku – słynącym z XVIII wiecznego mostu, który ma wysokość 98 metrów oraz z bardzo malowniczej, jednej z najstarszych w Hiszpanii aren do korridy. Aż trudno uwierzyć, że tyle atrakcji zmieścimy w ciągu zaledwie 10 dni podróży, ale jest to możliwe właśnie dzięki różnorodności tego wyjątkowego miejsca na świecie. Zapraszamy gorąco do wspólnej podróży.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ