+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Atlas Wysoki Jabal Toubkal + Sahara 4×4

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Atlas Wysoki Jabal Toubkal + Sahara 4×4

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Kwiecień, Maj, Wrzesień
   Góry
   Atlas
   Kontynent
   Afryka
   Kraj
   Maroko
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   4690 PLN
   + przelot do Maroka
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Jabal Toubkal (4167 m.) to wyniosły szczyt górujący nad całym Atlasem. Jest również najwyższym szczytem Maroka i całej Północnej Afryki. Nie jest jednak ani tak trudny ani niedostępny jak by się wydawało. W trekkingu mogą uczestniczyć osoby nawet z mniejszym doświadczeniem górskim i mieć szansę na zdobycie pierwszego wielkiego szczytu. Dobre zagospodarowanie tej części gór daje też szansę na całkiem znośne warunki bytowe (z prysznicem z ciepłą wodą w schronisku na 3200 włącznie!).
   Rejon: Atlas Wysoki, Północna Sahara
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: MRTS
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   Trekking na Toubkal to nie tylko zdobywanie szczytu. To też możliwość przebywania w niesamowitym otoczeniu samego serca Gór Atlas, które tu do złudzenia przypominają Tybet. Zresztą to właśnie w tych okolicach Martin Scorsese nakręcił swój film o Dalaj Lamie – “Kundun”.

   W ramach naszego programu będziemy też mieli okazję zwiedzić słynny Marrakesz, gdzie Zachód spotyka się ze Wschodem i nowoczesność z dobrze zakonserwowanym średniowieczem. Zobaczymy najciekawsze budowle architektury islamskiej, wtopimy się w życie codzienne miasta i pokosztujemy specjałów kuchni berberyjskiej.

   Po zejściu z gór czeka nas prawdziwa trzydniowa wyprawa samochodami 4×4 na Saharę. Pojedziemy na południe do doliny rzeki Draa, która wije się dziesiątkami oaz w stronę saharyjskich wydm. Wcześniej zatrzymamy się w niesamowitym mieście Ait Ben-Haddou gdzie kręcono m.in. Lawrence z Arabii i Gladiatora. Spędzimy noc w magicznym tradycyjnym hotelu-riad, gdzie pustynny pył zmyjemy w chłodnym basenie pod palmami. Kolejny nocleg pod gwiazdami w namiotach  pod wielkimi piaszczystymi wydmami Erg Cheggaga. Kolejnego dnia przejedziemy trasą dawnego rajdu Paryż – Dakar, odwiedzając po drodze oazy, kamienną hamadę oraz pozostałości słonego jeziora.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ