fbpx

Austria

Republika Austrii leży w Europie środkowej i chociaż jej terytorium nie jest imponujące pod względem obszaru, to bogactwo historyczne, przyrodnicze i kulturowe ściąga do tego państwa rokrocznie miliony turystów.
Austria składa się z następujących krajów związkowych (Bundesland), z których każdy ma własny rząd:
Burgenland ze stolicą w Eisenstadt
Dolna Austria ze stolicą w St. Pölten
Górna Austria ze stolicą w Linzu
Karyntia ze stolicą w Klagenfurcie
Ziemia Salzburska ze stolicą w Salzburgu
Styria ze stolicą w Grazu
Tyrol ze stolicą w Innsbrucku
Vorarlberg ze stolicą w Bregencji
Wiedeń
Ten ostani jest stolicą kraju i zdecydowanie największym miastem w całej Austrii gdyż mieszka tu niemal jedna czwarta całej populacji. Nas oczywiście interesują rozciągające się od zachodu na wschód liczne łańcuchy górskie Wschodnich Alp, umożliwiające uprawianie praktycznie wszystkich rodzajów górskich aktywności. Oczywiście bardzo popularne są trekkingi tak dla zaawansowanych turystów, dla kto®ich trekking górski jest chlebem powszednim jak i dla tych co dopiero zaczynają jak i dla rodzin. Górskie wędrówki można praktycznie uprawiać w całej Austrii. Bardzo popularny jest na przykład Dachstein albo różne pasma górskie w Tyrolu. Zwłaszcza przy granicy południowej z Włochami i Szwajcarią. Ale nie tylko trekking, również bardziej poważne górskie wyprawy na wysokie alpejskie szczyty są celem wielu zaawansowanych turystów czy wspinaczy. W tym celu wybierają nie oni zwykle w Wysokie Taury, gdzie znajduje się m.in. najwyższy szczyt Austrii – Grossglocker o wysokości 3798 m.
Inną atrakcją górską Austrii są bardzo popularne tu via ferraty. Wprawdzie ich lokalna nazwa to Klettersteig ale spotkać je można w każdym prawie górskim masywie i o Rzym stopniu trudności.
Zimą prawie cała Austria zamienia się w jeden wielki narciarski raj. Przede wszystkim ze względu na ogromną liczbę kolejek linowych i nartostrad. Jednak również turyści górscy preferujący ciszę i spokój znajdą doskonałe miejsca nadające się na skitury.

Powierzchnia: 83 878km2

Liczba ludności: 8 859 992

Język urzędowy: Niemiecki

Stolica: Wiedeń

Kontynent: Europa

Pod słońcem Karyntii – via ferraty w Austrii

27 Cze 2021 - 03 Lip 2021
22 Sie 2021 - 28 Sie 2021
19 Wrz 2021 - 25 Wrz 2021
Program - wyprawa na austriackie via ferraty, umiejscowiony został w bardzo pięknej części Alp Gailtalskich i Karnijskich, położonych w słonecznej Karyntii tuż przy granicy z Włochami. Program przeznaczony jest dla początkujących pasjonatów via ferrat oraz dla tych, którzy np. po pobycie we włoskich Dolomitach, chcą poznać nowe miejsca i nowe ciekawe szlaki ubezpieczone w Alpach.
670 Euro

Od Silvretty po Dachstein – Trekking w Austrii

18 Lip 2021 - 25 Lip 2021
Alpy Austriackie w przekroju! Krótki ale treściwy program, w czasie którego odwiedzimy cztery piękne górskie pasma tego kraju. Od położonej na zachodzie przy granicy ze Szwajcarią Silvretty, po położony w centralnej części Austrii masyw Dachstein. Program to klasyczny trekking wysokogórskimi perciami, dla posiadających posiadających dobra kondycję turystów górskich. Grupa pod opieką zawodowego przewodnika górskiego. Noclegi w pensjonatach. WIelość grupy 6 - 7 osób.
790 Euro