+48 12 444 1846
×

Wyprawy Austria

Republika Austrii leży w Europie środkowej i chociaż jej terytorium nie jest imponujące pod względem obszaru, to bogactwo historyczne, przyrodnicze i kulturowe ściąga do tego państwa rokrocznie miliony turystów.
Austria składa się z następujących krajów związkowych (Bundesland), z których każdy ma własny rząd:
Burgenland ze stolicą w Eisenstadt
Dolna Austria ze stolicą w St. Pölten
Górna Austria ze stolicą w Linzu
Karyntia ze stolicą w Klagenfurcie
Ziemia Salzburska ze stolicą w Salzburgu
Styria ze stolicą w Grazu
Tyrol ze stolicą w Innsbrucku
Vorarlberg ze stolicą w Bregencji
Wiedeń
Ten ostani jest stolicą kraju i zdecydowanie największym miastem w całej Austrii gdyż mieszka tu niemal jedna czwarta całej populacji. Nas oczywiście interesują rozciągające się od zachodu na wschód liczne łańcuchy górskie Wschodnich Alp, umożliwiające uprawianie praktycznie wszystkich rodzajów górskich aktywności. Oczywiście bardzo popularne są trekkingi tak dla zaawansowanych turystów, dla kto®ich trekking górski jest chlebem powszednim jak i dla tych co dopiero zaczynają jak i dla rodzin. Górskie wędrówki można praktycznie uprawiać w całej Austrii. Bardzo popularny jest na przykład Dachstein albo różne pasma górskie w Tyrolu. Zwłaszcza przy granicy południowej z Włochami i Szwajcarią. Ale nie tylko trekking, również bardziej poważne górskie wyprawy na wysokie alpejskie szczyty są celem wielu zaawansowanych turystów czy wspinaczy. W tym celu wybierają nie oni zwykle w Wysokie Taury, gdzie znajduje się m.in. najwyższy szczyt Austrii – Grossglocker o wysokości 3798 m.
Inną atrakcją górską Austrii są bardzo popularne tu via ferraty. Wprawdzie ich lokalna nazwa to Klettersteig ale spotkać je można w każdym prawie górskim masywie i o Rzym stopniu trudności.
Zimą prawie cała Austria zamienia się w jeden wielki narciarski raj. Przede wszystkim ze względu na ogromną liczbę kolejek linowych i nartostrad. Jednak również turyści górscy preferujący ciszę i spokój znajdą doskonałe miejsca nadające się na skitury.