+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Od Silvretty po Dachstein – Trekking w Austrii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Od Silvretty po Dachstein – Trekking w Austrii

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Lipiec
   Góry
   Alpy
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Austria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3990 PLN
   Cena zawiera dojazd.
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Alpy Austriackie w przekroju! Krótki ale treściwy program, w czasie którego odwiedzimy cztery piękne górskie pasma tego kraju. Od położonej na zachodzie przy granicy ze Szwajcarią Silvretty, po położony w centralnej części Austrii masyw Dachstein. Program to klasyczny trekking wysokogórskimi perciami, dla posiadających posiadających dobra kondycję turystów górskich. Grupa pod opieką zawodowego przewodnika górskiego. Noclegi w pensjonatach. WIelość grupy 6 - 7 osób. Nasz program trekkingu w Alpach Austriackich zaplanowaliśmy tak aby w stosunkowo krótkim czasie zobaczyć i przeżyć jak najwięcej. Trzeba jednocześnie pamiętać, że prawie cała Austria to góry, na przejście których braknie życia jednego człowieka. Dlatego taki przekrojowy program pozwoli na pierwsze spotkanie z Alpami i zapewne zachęci do powrotu w Austriackie Alpy.
   Rejon: Silvretta, Wysokie Taury, Niskie Taury, Dachstein.
   Wielkość grupy: 6 - 7 osób
   Kod programu: ATSD
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, apartamenty
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Trekking zaplanowaliśmy w czterech ikonicznych grupach górskich Wschodnich Alp. Zaczynamy w Tyrolu, na jego zachodnim krańcu, przy granicy ze Szwajcarią. Tu znajduje się wysokogórska grupa Silvretta z lodowcami wznoszącymi się nad zielonymi halami i granitowymi szczytami przekraczającymi często 3 tysiące metrów. Najwyższy z nich to Piz Buin o wysokości 3312 m. Cała grupa Silvretta wraz z sąsiednią Verwall, to obszar o pierwotnym górskim charakterze, gdzie nietrudno o spotkanie świstków, kozic, czy koziorożców. I to mimo że pasterze działają w tych terenach od wielu stuleci. W naszym programie mamy zaplanowane dwie piękne okrężne wysokogórskie trasy z przejściami przez przełęcze i wejściami na panoramiczne szczyty.

   Kolejna odsłona i nowe miejsce na naszej trasie to Wysokie Taury. Są one najwyższą częścią całych Alp Austriackich. To tu znajdują się najwyższe szczyty tego kraju z takimi jak Grossglocker i Grossvenediger na czele. One same wprawdzie nie będą naszym celem ze względu na techniczny charakter ale będziemy bardzo blisko nich w centralnie położonej grupie Granatów. Mamy tu zaplanowany trekking na jeden ze szczytów tej grupy. Cały ten obszar jest Parkiem Narodowym Wysokie Taury i wizytę w nim zaczniemy od Wodospadów Kriml, które są największymi wodospadami w Austrii.

   Ostatnia część naszej górskiej przygody to położone w centralnej części Austrii tzw. Niskie Taury oraz znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO masyw gór Dachstein. Tu znów wiec odbędziemy dwa trekkingi, po jednym dniu w każdej z tych grup górskich. W Niskich Taurach przejdziemy przez prawdziwe „pojezierze” górskie, wśród granitowych szczytów i wysokogórskich łąk, a w Dachsteinie pokonamy malowniczy wąwóz, podejdziemy pod wapienne urwiska i z bliska zapoznamy się z księżycowym krajobrazem wapiennego krasu, pełnym turni, turniczek, tuneli, jaskiń skalnym labiryntem. Naszą bazą na te ostatnie dni będzie kolebka Alpejskiego narciarstwa – historyczna miejscowość Schladming.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o programie
   ZAMKNIJ