fbpx

Etiopia

Etiopia jest państwem położonym we wschodniej części Afryk i leży na tzw. Rogu Afryki. Graniczy z takimi państwami jak: Sudan, Sudan Południowy, Kenia, Somalia, Dżibuti i mała Erytrea, która odcina Etiopii dostęp do Morza Czerwonego.

Większa część Etiopii leży na terenie wyżynnym lub na wzgórzach, wschodnia jej część jest nizinna. Teren kraju jest bardzo zróżnicowany. Szczególnie interesujące jest południe Etiopii, czyli prawdziwy Czarny Ląd, gdzie osiedliły się dzikie etiopskie plemiona.

Trekking w Etiopii

Mówiąc o Etiopii trzeba wspomnieć o Górach Semien, które są marzeniem każdego trekkingowca. Etiopskie góry nazywane są Tybetem Afryki i Dachem Czarnego Lądu. Najwyższy szczyt nosi nazwę Ras Daszen i ma ponad 4500 metrów wysokości. Tutaj na trekking przybywają ci, co schodzili już Himalaje i Andy.

Na tym terenie został utworzony Park Narodowy Semien, w którym żyją niespotykane nigdzie indziej gatunków zwierząt.

Wyprawy

Powierzchnia: 1 127 127km2

Liczba ludności: 105 350 020

Język urzędowy: Amharski

Stolica: Addis Abeba

Kontynent: Afryka

Góry Simien i święto Meskel

26 Wrz 2021 - 10 Paź 2021
W trakcie 6-dniowego łatwego trekkingu zdobędziemy najwyższy szczyt Etiopii - Ras Dashen (4620 m n.p.m.). Specyficzne położenie i odrębność Simien spowodowały, że występują tu gatunki endemiczne żyjące wyłącznie w tych górach. Ponadto, turystyka nie jest tu jeszcze nazbyt spopularyzowana, tak że trekking pozwala na kontakt z dziką naturą i prawdziwy spokój.
2600 USD + przelot do Addis Abeby