fbpx

Norwegia

Norwegia to najsłabiej zaludniony kraj europejski, który słynie z niezwykłego bogactwa fiordów oraz około 50 000 wysp, położonych wzdłuż bardzo rozwiniętego wybrzeża. Można zakochać się w norweskich lodowcach, górach i wodospadach, które uznane są za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Wyprawy górskie w Norwegii

W Norwegii znajduje się aż 300 szczytów górskich liczących ponad 2000 metrów wysokości. Jest to doskonałe miejsce nie tylko do trekkingów i wypraw górskich, ale także raj dla fanów narciarstwa alpejskiego.

Jedne z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych łańcuchów górskich w Norwegii to Dovrefjell i Trollheimen, które swoim urokiem przyciągają ludzi z całego świata.

Powierzchnia: 385 171km2

Liczba ludności: 5 214 900

Język urzędowy: Norweski

Stolica: Oslo

Kontynent: Europa

Białe szczyty, zielone fiordy

18 Lip 2021 - 31 Lip 2021
Norwegia słusznie uważana jest za jeden z najpiękniejszych przyrodniczo krajów świata. Prawie cała pokryta górami gdzie biel śniegu i błękit lodowców kontrastuje z zielenią górskich łąk i wodą głęboko w ląd wrzynających się fiordów. Program naszego trekkingu norweskiego jest bardzo bogaty i wyjątkowo wprost różnorodny. Odwiedzimy najwyższe góry Skandynawii i jej największe fiordy.
4790 PLN