fbpx

Mongolia

Mongolia to kraj, w którym czas się zatrzymał. Jej ogromna powierzchnia (1 566 000 km²) zamieszkana jest zaledwie przez 3 miliony mieszkańców. Część z nich stanowią nomadzi, mieszkający w jurtach i kultywujący pasterską tradycję.

Wyprawy górskie w Mongolii

Większość terenów Mongolii pokrywają wyżyny i tereny górskie, co czyni ją atrakcyjną dla miłośników wypraw górskich. Najbardziej interesujące jest południe kraju, gdzie leżą pasma Ałtaju Mongolskiego. Tam też znajduje się najwyższy szczyt Mongolii – Chujten, który wznosi się na wysokość 4374 m n.p.m.

Wyprawy

Powierzchnia: 1 564 116km2

Liczba ludności: 3 119 935

Język urzędowy: Mongolski

Stolica: Ułan Bator

Kontynent: Azja

Ałtaj Mongolski

19 Cze 2021 - 03 Lip 2021
Ałtaj Mongolski jest częścią ogromnego górskiego obszaru ciągnącego się z północy od rosyjskiej Syberii poprzez zachód Mongolii aż po stepy Kazachstanu. Góry Ałtai Tavan Bogd zlokalizowane w prowincji Bayan Ulgii są najwyższm pasmem górskim w Ałtaju Mongolskim oraz w całym kraju. Położony w tym masywie, mierzący 4373 m, szczyt Khuiten Peak jest najwyższym szczytem Mongolii. Poza Khuitenem w masywie Ałtai Tavan Bogd leżą również 4 inne najwyższe szczyty Mongolii - Nairamdal, Malchin Peak, Burged and Ulgii. Góra Nairamdal leży na granicy trzech państw: Mongolii, Rosji oraz Chin.
2890 USD + przeloty