+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Ałtaj Mongolski

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Ałtaj Mongolski

   Wyprawa na szczyty jednych z najbardziej niedostępnych gór na świecie.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Czerwiec
   Góry
   Ałtaj
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Mongolia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   11990 PLN
   + przeloty
   Terminy:
   17/06/2023 - 01/07/2023 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja
   Ałtaj Mongolski jest częścią ogromnego górskiego obszaru ciągnącego się z północy od rosyjskiej Syberii poprzez zachód Mongolii aż po stepy Kazachstanu. Góry Ałtai Tavan Bogd zlokalizowane w prowincji Bayan Ulgii są najwyższm pasmem górskim w Ałtaju Mongolskim oraz w całym kraju. Położony w tym masywie, mierzący 4373 m, szczyt Khuiten Peak jest najwyższym szczytem Mongolii. Poza Khuitenem w masywie Ałtai Tavan Bogd leżą również 4 inne najwyższe szczyty Mongolii - Nairamdal, Malchin Peak, Burged and Ulgii. Góra Nairamdal leży na granicy trzech państw: Mongolii, Rosji oraz Chin.
   Rejon: Ałtaj Tavan Bogd
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: MOA
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa górska o niewielkich trudnościach technicznych. Wymagana b. dobra kondycja.
   dowiedz się więcej

   Masywy Tavan Bogd ze względu na to że są górami wysuniętymi dość znacznie na północ no i ze względu na swoją wysokość, pokryte wiecznym śniegiem i czapą lodową. Szczyty technicznie nie są bardzo trudne. Ich średnio nastromione zbocza gdzieniegdzie tylko poprzerzynane żebrami skalnymi i podcięte urwiskami nie sprawią trudności zaawansowanemu turyście z górskim zimowym doświadczeniem. Jednak niezwykle surowe warunki klimatyczne sprawiają że szczyt Khuiten jest jednym z trudniejszych do zdobycia “łatwych” czterotysięczników. Często wiejące tu silne wiatry oraz niskie temperatury w partiach szczytowych nawet w środku lata dały się już niejednemu zdobywcy w kość. Konieczne ciepłe puchowe ciuchy na dzień oraz ciepły śpiwór na noc!

   Góry Ałtaj nawet bez podejmowania wysiłku zdobywania szczytów ją jednym z najciekawszych miejsc na świecie wartych odwiedzenia. Niezwykłe piękno i surowość krajobrazów pokazują jak kiedyś mogła wyglądać nasza planeta zanim jeszcze skolonizowała ją nasza cywilizacja. Niezwykła przejrzystość powietrza oraz zmieniające się kontrasty, sprawia że góry same się proszą o fotografowanie. Zresztą wielu zawodowych fotografów właśnie Mongolię i Ałtaj często wybiera jako cel swoich fotograficznych pielgrzymek.

   Mongolia to nie tylko góry. To też step. Tak zresztą przeciętny Polak ją kojarzy. Będziemy mieli okazję w czasie naszej podróży pokosztować stepu, dosłownie i w przenośni. Dosłownie bo będzie okazja wielokrotnie pokosztować wyrobów lokalnej kuchni w tym sławnego kobylego mleka (airag) które spełnia tu rolę piwa czy też suute caj – herbatki z mlekiem solą i tłuszczem! Do tego pyszna baranina podawana na różne sposoby.

   W czasie spotkań z nomadami będzie okazja zobaczyć jak urządzona jest jurta, jak wygląda do dziś ich życie codzienne a nawet posłuchać niezwykłej muzyki opierającej się na prostych instrumentach, których niezwykłym uzupełnieniem jest śpiew dwugłosowy! Oczywiście będzie też czas na zwiedzania Ułan Bator oraz nielicznych ocalałych po komunie ale bardzo pięknych klasztorów.

   Nasz program jest tak zorganizowany by uczestnicy mogli skoncentrować się na poznawaniu i aktywnościach górskich nie martwiąc się o sprawy logistyczne. Program realizowany jest ze wsparciem profesjonalnego lokalnego biura turystycznego. W Ułan Bator będziemy spać w luksusowym 4 gwiazdkowym hotelu. Potem już nie będzie tak wygodnie ale za to pięknie! Uczestnicy będą mieć do dyspozycji 2 osobowe namioty oraz materace do spania. Cały ekwipunek będzie transportowany na wielbłądach w czasie karawany więc cały czas będziemy wędrować z lekkimi plecakami. Nasz prywatny wyprawowy kucharz będzie specjalnie dla nas przygotowywał smaczne trzy posiłki dziennie.

   Wyprawa dedykowana jest dla turystów górskich z prawdziwym zacięciem odkrywców. Będziemy w rejonach w które dociera niewielu turystów w ogóle a ze świata zachodniego zwłaszcza. Uczestnicy powinni posiadać dobrą kondycję i doskonały stan zdrowia. Do tego co najmniej tatrzańskie doświadczenie zimowe (chodzenie w rakach i z czekanem).

   Program wyprawy
   Ważne informacje